Mi time – شیائومی از مشکلات هواوی بهره می برد | کسب و کار

لEI جون، بنیانگذار و رئیس شیائومی ، سازنده گوشی های هوشمند چینی ، مدت هاست که چیزی در حد حقارت دارد. به مدت یک دهه شیائومی با هوآوی ، تولیدکننده رقیب چینی گوشی ها ، کمانچه دوم بازی کرد. آقای لی در یک سخنرانی اخیر با پخش مستقیم که بیش از 30 میلیون بار تماشا کرده است ، اعتراف کرد که شرکتش هنوز “در همان لیگ” هوآوی نیست. مخاطبان متشکل از “طرفداران Mi” (همانطور که طرفداران محصولات شیائومی شناخته شده اند) ارزیابی تحقیرآمیز را تحسین کردند. این باعث شد که آقای لی عوض شود و سریعاً اضافه کند که “شما کارهای زیادی را پیدا خواهید کرد که ما به خوبی انجام دهیم”.

سرمایه گذاران شکایتی ندارند. قیمت سهام شیائومی از ماه ژوئن دو برابر شده است. ارزش آن در 5 نوامبر به 80 میلیارد دلار رسید. توضیح اصلی این است که عملکرد پرچمدار دیگری به غیر از Huawei نیست ، که پس از اعمال محدودیت های صادراتی اعمال شده توسط آمریکا در 15 سپتامبر ، از یک منبع مهم – تراشه های تلفن همراه – قطع شده است. این مقررات تولیدکنندگان تراشه ای که محصولات آنها شامل فناوری آمریکایی از جمله تأمین کنندگان خارج از آمریکا است را از فروش به Huawei که متهم به اقدام از طرف حزب کمونیست است منع می کند. چوک هولد احتمالاً فروش هوآوی را برای آینده قابل پیش بینی کاهش می دهد.

شیائومی بهتر از طوفان ژئوپلیتیکی عایق بندی شده است. برخلاف Huawei ، که دنده های مخابراتی را به اپراتورهای شبکه خارجی می فروشد ، شیائومی فقط یک فعالیت مصرف کننده را اجرا می کند. بنابراین احتمال بروز خشم خارجی کمتر است. به عنوان مثال سازندگان تراشه های بزرگی مانند شرکت تولید کننده نیمه هادی تایوان همچنان به تولید شیائومی ادامه می دهند که مجبور به قطع رابطه با هواوی شوند.

اطلاعات جدید Canalys ، یک شرکت تحقیقاتی حاکی از آن است که شیائومی از مشکلات هواوی پول می گیرد. در سه ماهه سوم شیائومی 47 میلیون گوشی هوشمند در سراسر جهان حمل کرده است که 45 درصد بیشتر از سال گذشته است. هواوی گوشی های بیشتری را با 52 میلیون دستگاه گوشی جاسوسی کرد ، اما نسبت به سال گذشته 23 درصد کاهش یافته است و تقریباً سه ماهه بعدی حتی ضعیف تر خواهد بود. شیائومی به زودی می تواند از هوآوی پیشی بگیرد و به دومین فروشنده بزرگ تلفن های هوشمند در جهان تبدیل شود – تنها سامسونگ که در سه ماهه گذشته 80 میلیون واحد تغییر مکان داد. شیائومی برنده بی چون و چرای مشکلات هواوی است. در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ، محموله های سه ماهه سوم سامسونگ و اپل ، که 43 میلیون گوشی ارسال کرده اند ، به سختی تکان می خوردند. این نشان می دهد که مصرف کنندگان تلفن های هوشمند شیائومی را به عنوان جایگزینی مناسب برای محصولات هواوی در نظر می گیرند.

شیائومی مانند رقیب چینی خود سعی می کند تا پاسخگوی هر مشتری باشد. افراد ثروتمند از تلفن های پرچمدار “Mi” پشتیبانی می کنند. تلفن های “Redmi” به بازار گسترده (مانند سری “Honor” هوآوی) اختصاص دارد. این محبوبیت شیائومی را در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه توضیح می دهد. این بزرگترین تامین کننده تلفن های هوشمند در بازارهای متنوع هند و اسپانیا است. محصولات گران اپل در کشورهای فقیرتر از جذابیت کمتری برخوردار هستند.

سوال این است که شیائومی چه مدت می تواند صعود اتفاقی خود را حفظ کند. یک دولت جدید در آمریکا ممکن است محدودیت های Huawei را لغو کرده و این امکان را برای آن فراهم کند تا بار دیگر تراشه هایی را از تامین کنندگان جهانی بخرد. اگر این اتفاق بیفتد ، می توان شیائومی را فشار داد. برای جلوگیری از این سرنوشت ، آن صحبت از ایجاد “اکوسیستم” است که برای جلب توجه مشتریان طراحی شده است. این شرکت علاوه بر تلفن های هوشمند که سه پنجم درآمد آنها را به خود اختصاص می دهد ، مجموعه ای از دستگاه های هوشمند از لامپ تا اسکوتر برقی را به فروش می رساند. این سرویس همچنین خدمات فین تک مانند وام های خرد را ارائه می دهد. احساس حقارت شیائومی می تواند مربوط به گذشته باشد.

این مقاله در بخش کسب و کار چاپ چاپ تحت عنوان “زمان Mi”

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد