کتاب کودک خارجی

به گفته خراسان رضوی ، معاون وزیر فرهنگ و رسانه اداره کل فرهنگ و رهبری اسلامی ، “تابستان کتاب 1400” در خراسان رضوی با استقبال بی نظیر کتاب کودک خارجی مردم استان همراه شد ؛ بنابراین کتاب کودکانه موقعیت پرفروش ترین استان کشور ، پس از تهران ، چه از نظر کمیت و چه از نظر تعداد کتاب های فروخته شده ، متعلق به خراسان رضوی بود.
کتاب تابستانی ؛ خراسان رضوی در تعقیب تهران
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (کتاب کودک خارجی) در خراسان رضوی ، افشین تحفه گر ، معاون وزیر فرهنگ و رسانه اداره کل فرهنگ و رهبری اسلامی خراسان رضوی ، از استقبال از طرح کتاب تابستانی خراسان رضوی قدردانی کرد و گفت: «تابستان 1400 پروژه کتاب او کار خود را در 7 روز به پایان رساند و یکی از پروژه های مهم فصلی را برای هفت سال برگزاری این رویداد فرهنگی در استان ساخت.

وی افزود: هجدهمین دوره طرح های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها که از نهم تا پانزدهم مردادماه همزمان با سراسر کشور در استان خراسان رضوی اجرا شد ، با افزایش 50 درصدی اعتبار همراه بود ؛ بر این اساس ، سقف خریدهای مجاز برای هر خریدار که در برنامه های قبلی 200 هزار تن بود ، در “تابستان کتاب 1400” به 300000 تن افزایش یافت.

به گفته تحفه گر ، 124 کتابفروشی از سراسر استان در این پروژه مشارکت داشتند که معادل 12 درصد کتابفروشی های شرکت کننده در سراسر کشور است که از این تعداد 95 کتابفروشی متعلق به مرکز و 29 کتابفروشی متعلق به شهرهای استان است.

معاون وزیر فرهنگ و رسانه اداره کل فرهنگ و جهت گیری اسلامی با اشاره به وام 6 میلیارد و 789 میلیون و 500 هزار ریالی استان به برنامه افزود: 5 میلیارد و 971 میلیون و 292 هزار و 751 ریال از محل اعتبارات هزینه شد. وام استان همچنین مجموع فروش در “طرح تابستانی 1400” 31 میلیارد و 567 میلیون و 149 هزار و 821 ریال بوده و بیش از 54 هزار جلد کتاب در طول این طرح به فروش رسیده است.

به گفته مجری ، مقایسه “طرح تابستانی 1400” با برنامه های قبلی نشان دهنده افزایش استقبال بی نظیر دانلود کتاب کودکانه مردم فرهنگی و کتاب دوست خراسان رضوی از برنامه های فصلی فروش کتاب است.

وی ادامه داد 974 کتابفروشی در سراسر کشور در “تابستان 1400” شرکت کردند که طبق آمار 11 درصد از کل فروش خراسان رضوی و به گفته 12 درصد پرفروش ترین کتاب بعد از استان تهران بوده است. ، چه از نظر تعداد و چه تعداد کتابهای فروخته شده.

توچگر در پایان گفت: “با حمایت کتابفروشی ها ، به عنوان یکی از ارکان مهم صنعت نشر ، علاوه بر تقویت جریان مهم کتاب در کشور ، شاهد رشد اخبار اتروپات و تعالی و نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی هستیم. در ایران و به ویژه در استان خراسان رضوی. “اجازه دهید.
زهرا موسوی گفت: “دلایل اصلی شکست این کتابها – متأسفانه – چاپ بیش از حد ، عملکرد ضعیف ، دیالوگهای غیر نمایشی ، ناتوانی در ایجاد درگیری و تنش ، طرح های شل ، عدم ریتم ، زاویه دید تکراری ، استفاده از جذاب کتاب های کودکانه و محافظت نشده کلیشه ها ، استعاره های فرا استعاری و غیره وجود دارد.
کودکان مرکز جهان هستند
به گزارش آژانس اطلاع رسانی کتاب ایران (ایبنا) ، زهرا موسوی نویسنده کودک است که از کودکی علاقه زیادی به نویسندگی و شعر داشت؛ و از همان لحظه کار خود را آغاز کرد. اولین کتاب او ، پدر ، در پانزده سالگی منتشر شد. مجموعه اشعار کودکان درباره پدر. تاکنون بیش از هفتاد و هشت عنوان کتاب توسط این نویسنده منتشر شده است. از جمله این آثار متعدد می توان به مجموعه های 12 جلدی “مهارت برای زندگی” و مجموعه های 9 جلدی “ترانه هایی برای بارداری” و “تقوات تقوات رو چوبه” ، نجاره ناک میکابه “(شعر) ،” در تبر اجاقوجق “اشاره کرد. او به نشریات علمی و فرهنگی گفت: از انتشارات فنی ایران (نردبان) و “برق مقصر است”.

رمان کودکانه بچه ای که نمی خواست مرد شود یکی از آثار جدید او است ، داستان شتری که عاشق جمع آوری خاطرات است ؛ اما دوستش آدی فقط به دنبال بازیگوش است. کودک همچنین داستان قدیر و داستان قدیر را بیان می کند. این کتاب داستانی جذاب است که دارای مضمون مذهبی است و کودکان را با تاریخ اسلام آشنا می کند و به تقویت خلاقیت آنها کمک می کند.

آثار زهرا موسوی برای هشتمین جشنواره شعر فجر ، اولین جشنواره بین المللی شعر کودک و اولین جشنواره ادبی سپیدار کتاب داستان کودکانه انتخاب شده است. به بهانه انتشار رمان کودک مذکور در انتشارات مهرستان ، با زهرا موسوی گفت وگو کردیم.

استفاده از عناصر فانتزی در داستانهای مذهبی و قرآنی تا چه حد نویسنده را محدود می کند و تا چه حد به او آزادی نوشتن می دهد؟
استفاده از فانتزی تنها محدود به ادبیات مذهبی نیست که دارای ساختار و چارچوبی در همه ژانرهای ادبی است که با توجه به موضوع داستان مورد استفاده قرار می گیرد. کوچک به نظر می رسد

نکته دوم که من فکر می کنم همه نویسندگان باید به آن توجه کنند این است که از چیزهایی استفاده نکنند که بچه ها دوست ندارند. مانند لحن موعظه و فرمان و شخصیتهای بیمار بی مزه و بالغ.

اما نکته سوم استفاده از روش فعالیت تداعی آزاد و فهرست بیشترین تناقضات است. زیرا بسیاری خرید کتاب کودکانه از وزن چشمگیر داستان ناشی از تضاد و تضادی است که اغلب از برخورد متضادها بوجود می آید.

بازی طنزآمیزتر و لحن مفرح از ویژگی های این رمان است. به نظر شما استفاده از بازی های زبانی در نثر کودکان تا چه اندازه آنها را به مطالعه علاقه مند کرده است؟
در دنیای شیرین ، منحصر به فرد و خیالی کودکان ، هر موجودی با هر شکل و شمایل و با هر نوع گویش می تواند وجود داشته باشد. حتی کودکی که گویش خاصی دارد و به اشتباه صحبت می کند. نکته مهمی که همه نویسندگان سراسر جهان دانلود کتاب داستان کودکانه از آن آگاه هستند این است که کودکان در مکالمات با بزرگسالان تفاوت زیادی دارند. به عنوان مثال ، بازنویسی کلمات و افعال ، ایجاد کلمات جدید ، استفاده از کلمات ناقص و گاهی ترکیب کلمات از جمله مواردی است که می توان به آنها اشاره کرد. مشاهده این لحظات بسیار مهم و کلیدی در همدلی بیشتر کودک با شخصیت های داستان ، قطعاً او را به خواندن کتاب علاقه مند می کند و کتاب را برایش دانلود کتاب داستان انگلیسی برای کودکان را جذاب می کند.