معامله‌سازی کند شده است – به جز در میان معامله‌گران

منN بازار برای مشاور شرکتی، ساخت و ساز بیشتر از خرید رایج است. هزينه كردن براي جمع بانكداران يا وكلا اغلب هزينه‌برتر از شكار غيرقانوني ستاره‌هاي رقيب است. بنابراین، اگر ادغام، مانند ازدواج دوم، پیروزی امید بر تجربه است، پس مشاورانی که آنها را کنار هم می‌گذارند، باید در مورد خانواده خودشان بهتر بدانند. اگرچه مشتریان آنها با کمترین سرعت در یک دهه اخیر قراردادهای خود را اعلام می کنند، در هفته های اخیر، مشاوران شرکتی معاملات زیادی را بین خود انجام داده اند. سه معامله بزرگ نشان می دهد که چگونه ممکن است خودشان را گول بزنند.

به این داستان گوش کن
از صدا و پادکست بیشتر لذت ببرید iOS یا اندروید.

مرورگر شما پشتیبانی نمی کند

در 21 مه، آلن و اوری، یکی از نخبگان “حلقه جادویی” شرکت های حقوقی لندن، اعلام کرد که با Shearman & Sterling، یک شرکت معتبر “کفش سفید” وال استریت ارتباط برقرار می کند. این ادغام یک غول فراآتلانتیک با درآمد سالانه بیش از 3 میلیارد دلار ایجاد می کند. به خصوص برای شریک بریتانیایی، هرچند، ممکن است به درد دل ختم شود. شیرمن برای عقب ماندن از رقبا تلاش کرده و شرکای خود را در سال های اخیر دچار خونریزی کرده است. در ماه مارس از همکاری با هوگان لاولز، یک شرکت بزرگ دیگر صرف نظر کرد. رؤسای شرکت مشترک علاوه بر دفع تهدیدهای خروج معامله‌گران در میان دوره‌ای از فعالیت‌های شرکتی ضعیف، باید ثابت کنند که ازدواج به جای ناامیدی، ازدواجی راحت است.

معامله دوم کمتر پرمشغله به نظر نمی رسد. در 22 می، میزوهو، یک غول بانکی ژاپنی، گفت که گرین‌هیل را به قیمت 550 میلیون دلار خریداری می‌کند. این فروش یک دهه راکد را در بوتیک بانک سرمایه گذاری آمریکایی، که در سال 1996 توسط رابرت گرین هیل، بانکدار سابق مورگان استنلی تاسیس شد، به پایان می رساند. با کاهش بیش از 90 درصدی قیمت سهام نسبت به اوج خود در سال 2009، خانه گرین هیل شکل بدی دارد. این لزوماً تلاش برای تعمیر آن را ایده خوبی نمی کند.

این اولین حمله ژاپنی ها به وال استریت نیست. در طول بحران مالی جهانی 09-2007، میتسوبیشی UFJ 22 درصد از سهام مورگان استنلی را خریداری کرد و نومورا عملیات بانکداری سرمایه گذاری اروپایی Lehman Brothers را خریداری کرد. در آوریل امسال سومیتومو میتسویی، یکی دیگر از بانک های بزرگ ژاپنی، اعلام کرد که سهام خود را در جفریز، یک بانک سرمایه گذاری متوسط ​​که برای اولین بار دو سال پیش در آن سرمایه گذاری کرد، از 5 درصد به 15 درصد افزایش خواهد داد. نتایج متفاوت بوده است: شرط میتسوبیشی به خوبی نتیجه داد. Nomura این کار را نکرد. برای سومیتومو، هیئت منصفه خارج است.

اولین وظیفه میزوهو جلوگیری از مهاجرت خواهد بود. برخلاف ماشین‌های موجود در یک کارخانه، کارگران یقه سفید به زمین میخ نمی‌شوند. بانکداران معمولاً در صورت دریافت پیشنهادهای پول بیشتر در جاهای دیگر، دچار دردهای وفاداری نمی شوند. بوتیک‌ها، که معمولاً معامله‌گران ستاره‌ای را با وعده بخش بزرگ‌تری از کارمزد خود جذب می‌کنند، به ویژه نسبت به خروج معامله‌گرانی که ارتباط خوبی دارند، حساس هستند، به خصوص اگر مشتریان خود را با خود ببرند – ده مشتری پردرآمد گرین‌هیل 38 درصد از درآمد را تشکیل می‌دهند 2022. دلیل کمی وجود دارد که فکر کنیم میزوهو، شرکتی با حضور کمی در وال استریت، می تواند قدرت های گرین هیل را احیا کند.

تراکنش سوم علاوه بر حفظ کارکنان، چالش دیگری را به همراه دارد. پس از هرس کردن بانک سرمایه گذاری خود در سال های اخیر، در 28 آوریل دویچه بانک قراردادی را برای خرید نومیس، یک شرکت بانکداری سرمایه گذاری بریتانیایی، به مبلغ 410 میلیون پوند (515 میلیون دلار) اعلام کرد. وام دهنده آلمانی قبلاً گوش روسای بریتانیایی را خریده است – در سال 1989 مورگان گرنفل، یکی از برجسته ترین بانک های تجاری لندن را خریداری کرد. نومیس چندان بزرگ نیست، اما به عنوان کارگزار شرکتی برای تقریباً یک شرکت از هر پنج شرکت بزرگ فهرست شده بریتانیا عمل می کند، خدماتی که شامل ارائه مشاوره منظم بازار به روسا به امید بستن قراردادهای معاملاتی با درآمد بهتر است.

حرکت دویچه بانک مانند یک شرط بندی مخالف در فهرست های بریتانیا به نظر می رسد – احتمالاً بسیار برعکس. عقل دریافتی امروز این است که بازار سهام لندن در حال کاهش است. روسای بریتانیا مرتباً ناله می کنند که می توانند در جاهای دیگر به ارزش های بالاتری دست یابند. انتظار می رود که آرم، مهم ترین سازنده تراشه بریتانیا، سهام خود را در آمریکا فهرست کند. شاید دویچه بانک روی موجی از خریدها توسط شرکت های خارجی حساب می کند تا آن را به حراج دهنده نقره شرکتی بریتانیا تبدیل کند. اما این تجارت در بهترین حالت گذرا خواهد بود و نومیس عزیز به نظر می رسد. خریدار آلمانی معادل 1.7 میلیون پوند برای هر یک از کارکنان دفتر اصلی Numis می پردازد که بیش از دو برابر درآمد سالانه هر کارمند از سال 2020 تاکنون است.

برای اینکه در صدر بزرگ‌ترین داستان‌های کسب‌وکار و فناوری قرار بگیرید، در آخرین خبر، خبرنامه هفتگی مختص مشترکین ما ثبت‌نام کنید.