ظروف ساخته شده از مس و همه چیز مسی که باید در مورد محصولات مسی آنلاین بدانید.

ظروف مسی

ظروف مسی علاوه بر شیک و مجلل بودن، امروزه بسیار پر طرفدار هستند. از زمان های قدیم تا به امروز، بشر به مس به عنوان یکی از مهمترین فلزات خود متکی بوده است. قند و پارچ و لیوان و سماور و قابلمه همگی در فروشگاه های مختلف یافت می شوند و هر کدام مدل و کاربرد خاص خود را دارند.

در ظروف مسی چه می توان پخت؟

بسیاری از مردم به طبخ غذا در ظروف مسی و استفاده از ظروف مسی به عنوان وسایل تزئینی در منازل خود پرداخته اند زیرا طب سنتی معتقد است ظروف مسی برای بدن مفید است. از ظروف مسی می توان برای پخت انواع غذاها استفاده کرد، اما باید از پختن غذاهای بسیار شور، بسیار ترش، بسیار شیرین، گوشت و چربی در آنها خودداری کنید. علاوه بر این، غذاهایی که محتوای اسیدی بالایی دارند، مانند سرکه و گوجه فرنگی، می توانند باعث واکنش مس و مسمومیت غذا شوند.

آیا ظروف مسی مضر هستند؟

از آنجایی که ظروف مسی دارای لایه های محافظ فولادی هستند، قلع یا سایر فلزات، پس نباید نگران مسمومیت با مس باشیم.اما اگر این لایه های محافظ از بین بروند و غذاهای اسیدی در قابلمه ها و تابه های مسی پخته شوند. it will cause copper to react and cause food poisoning.

قلع موجود در ظروف مسی چقدر مضر است؟

ظروف ساخته شده از برنج و مس را می توان برای تزئین و پخت و پز استفاده کرد، اما مس حاوی مقدار قابل توجهی قلع است. این لایه قلع است که از مس موجود در قابلمه ها و تابه ها از واکنش با غذا محافظت می کند. وقتی قلع مسی داخل این ظرف آسیب ببیند، پختن غذا در آن می تواند خطرناک باشد و منجر به بیماری شود.

ظروف مسی: چگونه آنها را براق می کنید؟

دانستن روش هایی برای بازگرداندن درخشندگی ظروف مسی که به مرور زمان کدر و کهنه می شوند بسیار مفید است. برای تمیز کردن مس می توان از روش های زیر در خانه استفاده کرد:

زنگ مس را با مخلوط کردن سرکه، آرد و نمک از بین ببرید.

ترکیبی از لیمو و نمک که اسیدی است نیز می تواند برای از بین بردن لکه موثر باشد.


خمیری شور و سرکه ای است که به دلیل داشتن نمک می تواند ظروف مسی را جلا دهد.

قدرت پاک کنندگی جوش شیرین و لیمو باعث می شود ظروف مسی مانند روز تولیدشان تمیز باشند.

آیا برای جلوگیری از سیاه شدن دیگ مسی باید کاری انجام دهیم؟

قبل از استفاده از مس برای ضدعفونی کردن آن، ابتدا شیر را در آن بجوشانید. ظروف مسی نیز در صورت انجام این عمل سیاه می مانند. ظروف مسی را هرگز نباید با سیم ظرفشویی شست، زیرا اگر سیاه شوند. علاوه بر این، مس در صورت خیس شدن می تواند سیاه شود، بنابراین بلافاصله رطوبت را از سطح خارج کنید.

چگونه ظروف مسی را سفید کنیم؟

ظرف مسی در صورت استفاده طولانی مدت ممکن است رنگ خود را از دست بدهد که در این صورت باید سریعا آن را تعمیر کنید. در واقع ظروف مسی در ابتدای فرآیند تولید سفید می شوند. علاوه بر این، اگر ظروف مسی شما سیاه شد، متخصصان صنعت سفیدکننده می توانند ظروف مسی مشکی شما را دوباره سفید و قابل استفاده کنند. ظروف مسی خرید آب لیمو و نمک یک درمان خانگی موثر برای رفع سیاهی مس است. همچنین می توان ظروف مسی را با استفاده از محلول های صنعتی تهیه شده با استفاده از دستگاه های مخصوص سفید کرد.

آیا ماشین ظرفشویی برای ظروف مسی کار می کند؟

امروزه با توجه به گرانی ظروف مسی، برخی از ظروف مسی را مینا کاری و منبت کاری شده و یا با فیروزه تزئین می کنند، بنابراین باید از این ظروف به درستی مراقبت کرد. ماشین های ظرفشویی اغلب با مواد شوینده قوی شسته می شوند که ممکن است ظروف مسی را لکه دار کنند.

ظروف مسی نقره ای و پارچه های مسی اصل، ساخت کرمان و زنجان با برندهای ایرانی مانند آگرین در بازار موجود است. که با خرید این ظروف می توانند سلامت آنها را در دراز مدت بهبود بخشند.

از میوه خوری پایه دار گرفته تا سینی های سرو و ست های هفت سین، قیمت ظروف مسی تزیینی را در سایت سوغات زنجان مشاهده می کنید و از خرید اینترنتی ظروف مسی اصل رضایت کامل خواهید داشت.