سیریل رامافوزا در تلاش برای برکناری او است

سییریل رامافوزا یک معما است؛ ریاست جمهوری او، یک ناامیدی. اما اگر چیزی وجود داشته باشد که او مرتباً در مورد آن صحبت کرده است، آن اهمیت حاکمیت قانون است، به ویژه قانون اساسی که او به عنوان دست راست نلسون ماندلا در تدوین آن کمک کرد. بزرگترین موفقیت او به عنوان رئیس جمهور آفریقای جنوبی بازسازی برخی از موسسات قضایی کیفری است که توسط سلف او، جاکوب زوما ویران شده بود.

به این داستان گوش کن
از صدا و پادکست بیشتر لذت ببرید iOS یا اندروید.

مرورگر شما پشتیبانی نمی کند

در 30 نوامبر، حاکمیت قانون شخصی شد. هیئتی از قضات سابق منصوب شده توسط پارلمان به این نتیجه رسیدند که شواهد کافی مبنی بر سوء رفتار رئیس جمهور در رابطه با یک حماسه عجیب که شامل پول نقد در داخل مبل می شود وجود دارد. نماینده مجلساستیضاح او را بررسی کنند. در طول 24 ساعت بعد، او به این فکر افتاد که استعفا دهد، تا حدی به این دلیل که احساس می کرد انجام ندادن این کار ریاکارانه است.

با این حال توسط متحدان کابینه و بزرگان استانی در کنگره ملی آفریقا تقویت شده است (ANCآقای رامافوسا در کنفرانس ملی حزب حاکم که در 16 دسامبر آغاز می شود، مبارزه کرده و برای انتخاب مجدد به عنوان رهبر حزب حاکم شرکت می کند. آقای رامافوسا همچنین از عالی ترین دادگاه آفریقای جنوبی خواست تا یافته های هیئت را به دلیل شواهد ناکافی رد صلاحیت کند. نماینده مجلسممکن است پیش از مناظره خود در مورد گزارش هیئت، که برای 13 دسامبر برنامه ریزی شده است، منتظر آن حکم بمانند. از آنجایی که اکثریت نماینده مجلسباید به استیضاح یک رئیس جمهور رأی دهند ANC او 57.5 درصد از کرسی ها را در اختیار دارد.

در پیچ و تاب دیگری، نسخه‌ی خارق‌العاده آقای رامافوسا از اینبروگلیو تقویت شد. بسیاری از آفریقای جنوبی – از جمله اعضای پانل – به حساب او در مورد اینکه چرا 580000 دلار (یا شاید بیشتر) در یک مبل در مزرعه بازی او پنهان شده و سپس از آن دزدیده شده است، شک داشتند. آقای رامافوسا گفت که این از فروش بوفالو به یک تاجر سودانی است. در 5 دسامبر، حازم مصطفی، خریدار مرموز حشره‌دار، به اسکای نیوز گفت که او واقعاً گاومیش را خریداری کرده بود که به دلیل همه‌گیری نمی‌توانست آن‌ها را جمع‌آوری کند. علاوه بر این، «580000 دلار برای تاجری مثل من چیزی نیست. من نمی دانم مشکل بزرگ چیست.»

آقای رامافوسا برای حفظ شغل و شهرت خود هنوز باید بر موانع متعددی غلبه کند. اینها شامل تحقیقات دیگر آژانس ها در مورد حماسه مبل، برنده شدن دادخواست او به دادگاه قانون اساسی و شکست تلاش برای خلع او توسط دشمنان در داخل است. ANC. حداقل به نظر می رسد او بازی برای مبارزه است.