سالها طول خواهد کشید تا دویچه بان به مسیر خود بازگردد

منN اواسط ماه مه آلمانی ها در حال آماده شدن برای سومین و طولانی ترین اعتصاب سراسری راه آهن در سال جاری بودند. دویچه بان (DB) در یک اختلاف بر سر پرداخت با EVG، اتحادیه ای که نماینده اکثر کارگران راه آهن آلمان است، از جمله 180000 نفر در غول دولتی. در آخرین لحظه، رهبران اتحادیه تعطیلی 50 ساعته را که قرار بود از عصر 14 می آغاز شود، لغو کردند. مسافران آلمانی نفس راحتی کشیدند – و سپس نفس نفس زدند DB نتوانست همه 50000 سرویس لغو شده را بازگرداند. روز بعد جاده ها توسط مسافرانی که نگران گیر افتادن در ایستگاه قطار بودند، به جای آن ماشین را گرفتند.

به این داستان گوش کن
از صدا و پادکست بیشتر لذت ببرید iOS یا اندروید.

مرورگر شما پشتیبانی نمی کند

در 23 اردیبهشت DB و اتحادیه برای چهارمین دور مذاکرات دستمزد، بدون هیچ راه حلی درازمدت گرد هم آمدند. و ناآرامی کارگری تنها یکی از جبهه‌هایی است که در آن وجود دارد DB در حال مبارزه است. زمانی که منبع غرور ملی بود، به جوک های بد تبدیل شد («ما یک مورد در موردش داریم DB اما ما نمی دانیم که آیا کار خواهد کرد یا خیر.) در ماه آوریل فقط 70 درصد از قطارهای مسافت طولانی آن به موقع بودند. و حتی این یک پیشرفت در کل سال گذشته بود، زمانی که تنها 60٪ وقت شناس بودند. هدف (غیر جاه طلبانه) شرکت حداقل 80 درصد است. DB خدمات “خیلی شلوغ، خیلی قدیمی و بیش از حد کاپوتبرتولد هوبر، که روی آن نشسته است DBبه هیئت مدیره گفت سوددویچه سایتونگ، روزانه، این ماه

DBمصیبت های او نتیجه مدیریت ضعیف، بوروکراسی متورم، مداخله سیاسی و سال ها عدم سرمایه گذاری است. در سال 2004 DBکریستین بوتگر از دانشگاه علوم کاربردی برلین خاطرنشان می کند که بودجه سالانه ساخت و ارتقای خطوط راه آهن از 4 میلیارد یورو (5 میلیارد دلار) در سال به 1.5 میلیارد یورو کاهش یافت. از آن زمان تاکنون افزایش یافته است اما سال گذشته هنوز تنها 1.9 میلیارد یورو بود. امسال 2 میلیارد یورو خواهد بود. تجارت راه‌آهن سال‌هاست که از پول خارج می‌شود. در سال 2022، 500 میلیون یورو زیان عملیاتی داشت. DBسود عملیاتی کلی 1.3 میلیارد یورو، با درآمد 56 میلیارد یورو، تماماً به بازوی لجستیکی آن اختصاص داشت. DB Schenker، که از پیشرفت در تجارت الکترونیک سود برده است و اکنون نزدیک به نیمی از فروش را به خود اختصاص داده است.

کابینه جدید اولاف شولز با وعده جبران شکست های پیشینیان خود، برنامه های بلندپروازانه ای دارد. DB. این کشور می خواهد 45 میلیارد یورو اضافی را به شبکه پمپاژ کند، با این امید که تقریباً تعداد سفرهای مسافری را تا سال 2030 دو برابر کند و به حدود 4 میلیارد برساند و حجم حمل و نقل را تا 25 درصد افزایش دهد. امسال DB شروع به نوسازی و نوسازی 650 ایستگاه قطار، و همچنین ارتقای 2000 کیلومتر مسیر، 1800 نقطه سوئیچ و 200 پل می کند. همچنین 500 نفر دیگر را به تیم 4300 نفری پرسنل امنیتی خود اضافه خواهد کرد که وظیفه محافظت از ریل قطار در برابر شرور را بر عهده دارند (اکتبر گذشته) DB مورد حمله خرابکاران مشکوک قرار گرفت و باعث تعلیق کلیه خدمات در شمال آلمان شد). و دیجیتالی کردن ترافیک راه‌آهن، از سیگنال‌ها و سوئیچ‌ها گرفته تا «دوقلوهای» دیجیتالی واگن‌های حمل کالا را سرعت می‌بخشد.

با گذشت زمان این ممکن است وضعیت مسافران را بهبود بخشد. اما نه به این زودی. امسال ممکن است کالسکه‌ها پرتر شوند: از اول ماه مه آلمانی‌ها می‌توانند ماهیانه خرید کنند دویچلند بلیط، معتبر در تمام قطارهای منطقه ای و محلی، تنها با 49 یورو. پیش‌بینی می‌شود که تأخیرها و اتصالات از دست رفته بدتر از سال 2022 باشد، که بخشی از آن به خاطر همه آن کارهای ارتقا است. و DB ممکن است به رنگ قرمز لغزند پیش‌بینی می‌کند به دلیل سرمایه‌گذاری‌ها و تورم هزینه‌های بالا که از نظر سیاسی انتقال آن به مسافران سخت است، یک میلیارد یورو از عملیات در سال 2023 ضرر خواهد کرد. DB نقدی، می تواند برای تمام تاخیرها غرامت مطالبه کند). آقای بوتگر می‌گوید: «تظاهر به اداره یک کسب‌وکار بادوام از نظر اقتصادی… مدت‌ها پیش کنار گذاشته شد. همه چیز در مورد دریافت پول نقد بیشتر از دولت است.

برای اینکه در صدر بزرگ‌ترین داستان‌های کسب‌وکار و فناوری قرار بگیرید، در آخرین خبر، خبرنامه هفتگی مختص مشترکین ما ثبت‌نام کنید.