بارتلبی – سخت ترین مدرسه تجارت جهان | کسب و کار

منN 1996 مدنی جنگ در آن زمان زائر آغاز شد و اکنون جمهوری دموکراتیک کنگو است که درگیر جنگ است (دکترج) کاراسیرا مبیونیگا موفق به فرار شد و سرانجام در اردوگاه پناهجویان کیزیبا در رواندا مستقر شد و به عنوان معلم دبیرستان کار کرد. اما او می گوید که زندگی خود را برای همیشه تغییر داده است ، زمانی که او کار خود را در سال 2008 ، با فروش مواد غذایی و انتقال پول انجام داد.

این تجارت با ابتلای همه گیر در اوایل سال جاری مورد تهدید قرار گرفت. اما آقای مبیونیگا یکی از پناهندگانی بود که توسط مجموعه کارآفرینان آفریقایی به او کمک شد (AEC) ، یک موسسه خیریه که در ماه ژوئن شروع به پرداخت کمک های مالی از یک صندوق کمک ویژه covid-19 کرد.

AEC، که در رواندا در سال 2012 آغاز شده است ، از همان ابتدا بر ایجاد شغل تمرکز داشته است. سرانجام فهمید که کمک به پناهندگان در جهت رسیدن به این هدف است ، زیرا در جامعه میزبان نیز شغل ایجاد خواهد شد. این بیماری تا زمان همه گیر ، بیشتر بر روی اعطای وام به جای کمک های بلاعوض به مشاغل کوچک بود.

صندوق جدید covid-19 آن با کمک بنیاد MasterCard ، موسسه خیریه پردازنده پرداخت تأسیس شد. این تقریباً به 4000 کارآفرین کمک کرده است. 91٪ مشاغل تعطیل شده از آن زمان بازگشایی شده اند. به طور متوسط ​​، این مشاغل موفق شده اند ظرف یک ماه از دریافت کمک هزینه ، پرسنل خود را یک سوم افزایش دهند.

سارا لیدوم از AEC می گوید این موسسه خیریه محدودیت های کمی را در مورد چگونگی هزینه پناهندگان در نظر گرفته است. برخی از آن برای تسویه بدهی استفاده کرده اند. برخی برای پرداخت حقوق کارمندان خود. برخی برای تأمین مجدد تجارت ؛ برخی در مورد مسائل مربوط به پوست ، مانند بهداشت و برخی در فناوری جدید سرمایه گذاری کرده اند. بسیاری از آنها فروشگاه های کوچک ، کیوسک ها یا کافه ها را اداره می کنند. چندین کار در کشاورزی و تعداد کمی در جهانگردی و مهمان نوازی. او می گوید: “ما با آنچه ممکن بود منفجر شدیم.”

تمام ساکنان اردوگاه ها متکی به کمک های مالی از طرف اردوگاه ها هستند سازمان ملل آژانس پناهندگان برای درآمد ماهانه خود. وقتی مردم کالایی می خرند ، اغلب مجبورند آن را به صورت اعتباری خریداری کنند. در نتیجه ، کارآفرینان اردوگاه می توانند به راحتی بدهی بگیرند زیرا منتظر بازپرداخت توسط مشتریان خود هستند. این ، به نوبه خود ، به شما کمک می کند تا توضیح دهید که چرا وامها و کمکهای مالی خیریه ها برای جبران آنها ضروری است.

آقای مبونیگا و همچنین کمک هزینه مالی ، آموزش کسب و کار را از سازمان دیده است AEC و می گوید که به سایر پناهندگان توصیه می کند که به این برنامه بپیوندند. در دراز مدت ، او امیدوار است که “تجارت من به من کمک کند تا از خانواده ام حمایت کنم ، و به خودم متکی باشم”. اما او همچنین می خواهد “برای دیگر پناهندگانی که منابع درآمد دیگری ندارند شغل ایجاد کند”.

شخص دیگری که آن را از DRC موزالیوا روشاما بود ، که در سال 2008 به اردوگاه Nyabiheke در منطقه گاتسیبو رواندا رسید. برای سالها ، او کار نیمه وقت برای تحویل کالا داشت. راه اندازی مشاغل دشوار بود ، زیرا سرمایه کافی نداشت و یافتن جایی برای انجام تجارت و کسب دانش تجاری نیز دشوار بود. از درآمد نیمه وقت خود ، او حدود 20000 فرانک رواندا (20 دلار) در ماه پس انداز می کرد تا اینکه در نهایت توانست 300000 فرانک جمع کند. همین امر باعث شد تا وی در سال 2017 تجارت خود را با فروش مواد غذایی مانند آرد و برنج آغاز کند.

آقای روشاما شروع به کار با AEC در سال 2018 و از آموزشها ، به ویژه در زمینه نگهداری کتاب ، که به نظر وی بسیار مفید است بهره مند شده است. وی می گوید: “من می دانم چگونه می توانم پول و هزینه و سهام خود را حساب کنم.” وی در سال 2018 توانست 100 دلار وام بگیرد و هم اکنون در حال خدمات رسانی به یک وام 300 دلاری است. وی تخمین می زند که ارزش تجارت وی از زمان شروع کار تاکنون بیش از سه برابر افزایش یافته است. رویای او ایجاد تنوع در فروش محصولات دیگر ، به عنوان مثال کفش و لباس است.

چالش های اداره مشاغل در وسط اردوگاه پناهندگان ، به بیان ملایم ، بسیار زیاد است. تقریباً همه در آنجا به کمک کمک می کنند. دسترسی به منابع مالی سنتی مانند بانک ها بسیار محدود و گران است. بسیاری از کالاها باید از خارج وارد شوند اما اردوگاه Kiziba فقط یک جاده خطرناک دارد که آن را به نزدیکترین شهر متصل می کند. از طرف مثبت ، دولت رواندا حداقل از مشاغل اداره شده در اردوگاه ها مالیات نمی گیرد.

ایجاد یک تجارت به کارآفرینان پناهنده دو چیز می دهد: یک درجه کنترل بر زندگی خود و امید به آینده. برای کسانی که سالها یا دهه ها در چنین مکان هایی خسته شده اند ، هر دو بسیار ارزشمند است.

AEC در حال گسترش فعالیت های خود است. یک سال پیش کمک به پناهندگان در یک اردوگاه کنیا به نام Kakuma آغاز شد. بخش های کارآفرینی آن ممکن است هرگز به اپل یا فیس بوک بعدی تبدیل نشوند. اما گردش مالی تنها معیار موفقیت در تجارت نیست. کوچک می تواند زیبا باشد.

این مقاله در بخش بازرگانی چاپ چاپ شده تحت عنوان “سخت ترین مدرسه تجارت”

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد