استخوان مشاجره – آیا دانشمندان مسلمان می گویند آیا سگ ها حیوانات خانگی قابل قبولی دارند؟ | خاورمیانه و آفریقا

آMONG THE بسیاری از جنجال ها که متفکران مسلمان را از هم جدا می کند ، وضعیت سگ ها یک مقام جزئی است. اما هر از گاهی بحث تازه می شود. اوایل این ماه ، مفتی اعظم مصر ، شاوكی علاlamم ، در كنار بهترین دوست این مرد قرار گرفت. در حالی که برخی تفسیرها از اسلام سگ ها را نجس می دانند ، آقای علام می گوید: “همزیستی با سگ امکان پذیر است و هنوز هم خدا را عبادت می کنیم.” وی با استناد به مکتب اسلامی مالکی ادعا می کند که هر حیوان زنده ای پاک است.

با این وجود روحانیون محافظه کار زیاد غلت نمی زنند. آنها استناد می کنند خاص حدیث (سخنان حضرت محمد) برای حمایت از مواضع ضد سگ جزمی آنها. یکی می گوید فرشتگان در صورت حضور سگ به خانه ای وارد نمی شوند. دیگری هشدار می دهد که مسلمان نگهداری سگ برخی از پاداش های معنوی اعمال نیک خود را از دست خواهد داد. با این وجود هشدارهایی وجود دارد. به نظر نمی رسد فرشتگان اگر سگ بیرون باشد ، بدشان نمی آید. و به نظر می رسد سگهایی که برای گله داری ، شکار ، کشاورزی و نگهبانی استفاده می شوند از این قوانین مستثنی هستند.

شاید بحث برانگیزترین مسئله بزاق سگ باشد. “گلدان خود را که سگ با هفت بار شستن آن را لیس زد ، تمیز کنید و اولین گل آن با خاک (خاک) است” حدیث. اما آقای علام می گوید اگر اجرا کنی ودو (وضو) و سگ شما را لیس می زند ، نیازی به شستشوی مجدد قبل از نماز نیست. خز سگ چطور؟ بسیاری از محققان فکر می کنند این تمیز است و بنابراین نوازش کردن اشکالی ندارد. اما اگر خز خیس باشد بحث شدیدی درگرفته است.

قرآن خودش در مورد سگ چیز کمی می گوید. دانشمندان ادعا می کنند که پیامبر در میان سگها نماز می خواند. چند سال پیش از اسامه الازهاری ، مشاور مذهبی عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهور مصر ، در حال لرزش پنجه سگ عکس گرفته شد. محافظه کاران غریدند. اما آقای ازهاری به داستان هفت خواب اشاره کرد: گروهی از جوانان که برای فرار از آزار و اذیت های مذهبی در غاری پنهان می شوند. آنها 300 سال چرت می زنند در حالی که سگشان در ورودی غار کشیده است و مراقب خود است. (محافظه کاران توجه دارند که حیوان در غار نبوده است)

بحث فعلی در مصر ممکن است بیشتر از بچه ها در مورد قدرت باشد. آقای سیسی می خواهد از طریق دارالافتا ، نهاد مشورتی اسلامی ایالت به رهبری آقای آلام ، و با هزینه الازهر ، یك كرسی محافظه كار برای یادگیری ، كنترل بیشتری بر اسلام داشته باشد. اخیراً دارالافتا برای جلب نظر مردم از نظرات نسبتاً مترقی حمایت کرده است. حکم آقای علام در مورد سگها با محکومیت آزار جنسی همراه بود. به طور کلی ، آقای علاlamم می گوید که می خواهد مسلمانان عمل به ایمان خود را آسان کنند.

اسلام به سختی تنها دینی است که دارای متون گیج کننده و متناقض است – یا احساسات متفاوتی در مورد سگ دارد. سگها اغلب به عنوان نمادی از شر در کتاب مقدس استفاده می شوند. آنها همچنین در تلمود منفی به تصویر کشیده شده اند. از نظر بسیاری از مسلمانان ، کل بحث اتلاف وقت است. سال گذشته ایران سعی کرد مردم را از راه رفتن سگ در انظار عمومی منع کند. اما محدودیت ذره ای نداشته و بسیاری از ایرانیان آن را نادیده گرفتند. به نظر می رسد بیشتر و بیشتر مصری ها سگ را به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می کنند. گربه ها نیز همراهان محبوب هستند. در اسلام برای تمیزی آنها تحسین شده است ، هیچ بحثی در مورد آنها نیست.

این مقاله در بخش چاپ خاورمیانه و آفریقا تحت عنوان “استخوان مشاجره” چاپ شده است

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد