پیش بینی شده “موج آبی” هرگز نیامده و زخم های آمریکا شسته نشده است

“موج آبی” قطعی دموکراتیک که نظرسنجی کنندگان پیش بینی می کردند انتخابات 2020 ایالات متحده را جارو کند ، هرگز سه شنبه شب نرسید و هر کسی که در مسابقه کاخ سفید پیروز شود ، یک کشور عمیقاً متفرق را به ارث می برد که هنوز با زخم های چهار سال گذشته کبود شده است.

تبلیغات

ادامه مطلب

“مهمترین انتخابات آمریکا” به پایان رسیده است و در حالی که هنوز خیلی زود است که بگوییم رئیس جمهور دونالد ترامپ یا رقیب وی ، بایدن ، در ژانویه 2021 سوگند یاد کنند ، یک چیز واضح است: نظرسنجی کنندگان بار دیگر این مسئله را اشتباه انجام داد.

“موج آبی” دموکراتیک یا بایدن که نظرسنجی کنندگان و صاحب نظران در انتخابات قبل از 3 نوامبر پیش بینی نکردند. مسابقه فشرده و نتایج طولانی مدت که با چالش ها و تهدیدهای قانونی همراه است ، نشان می دهد که جمهوریخواهان برگ لیوان چای را در لیوان لیوانی که خود ترامپ تحریک کرده است ، می خوانند. پیام اتحاد و تحمل بایدن نتوانست اکثریت قریب به اتفاق رای دهندگان آمریکایی را همانطور که نظرسنجی ها پیش بینی کرده اند تحت تأثیر قرار دهد.

نتایج زنده
نتایج زنده

نتایج زنده © France24 رابرت سینگ ، کارشناس سیاست آمریكا در گفت: “مشكلی پیش آمده است ، یا نظرسنجی ها رای بایدن را بیش از حد ارزیابی كرده اند یا رای دهندگان خجالتی ترامپ نه تنها خجالتی نیستند ، بلکه حقیقت را نمی گویند و انتظاراتی را برای دموكرات ها ایجاد می كنند.” بیرکبک ، دانشگاه لندن ، در مصاحبه با FRANCE 24.

مهم نیست که چه کسی برنده کاخ سفید شود ، برای دموکرات ها ، انتخابات بعد از آن یک قرص تلخ برای بلعیدن بود. “بنابراین ، بایدن پیروز می شود اما جمهوریخواهان کنترل سنا را حفظ می کنند و صندلی های خود را در مجلس افزایش می دهند. دادگاه عالی متمایل به سمت راست افراطی ، به علاوه قضات فدرال است. طرفداران ترامپ اطمینان دارند که بایدن از طریق تقلب پیروز شد. چهار سال جلوتر ، “میرا کامدار ، نویسنده و عضو هیئت تحریریه سابق نیویورک تایمز ، در توییتر اشاره کرد.

بنابراین ، بایدن پیروز می شود اما جمهوری خواهان کنترل سنا را حفظ می کنند و صندلی های خود را در مجلس افزایش می دهند. دادگاه عالی متمایل به سمت راست افراطی ، به علاوه قضات فدرال است. طرفداران ترامپ اطمینان دارند که بایدن از طریق تقلب پیروز شد. چهار سال جلوتر. – میرا کامدار (mirakamdar) 4 نوامبر 2020

مطالب جدید دیدنی  انجین آرتز

همه گیری نیست

رقابت تنگاتنگ 2020 ، میزان دو قطبی شدن در ایالات متحده را که توسط دو نامزد ریاست جمهوری و پیام هایی که برای برجسته کردن انتخاب کردند ، نشان داد. در مسیر مبارزات انتخاباتی.

تیم بایدن محاسبه همه گیری ویروس کرونا به دلایلی که برای بسیاری از جهان واضح بود مهمترین مسئله کمپین بود. Covid-19 بیش از 232000 آمریکایی را کشته است ، ایالات متحده در سرانه جهان از نظر عفونت و مرگ پیشرو در جهان است. واکنش متهم آمریكا به بیماری همه گیر ، نارسایی های بهداشتی ابرقدرت در حال افول را آشكار كرده است ، روندی پر پیچ و خم كه متحدان آمریكا با دلگرمی و با خوشحالی رقبای خود مانند چین آن را تماشا می كنند.

اما نظرسنجی های اولیه نظرسنجی نشان داد که اقتصاد ، نه بحران سلامت ، بزرگترین عامل تأثیرگذار در آرا در انتخابات سال 2020 ایالات متحده است. نظرسنجی خروجی ادیسون تحقیق که برای شبکه های تلویزیونی مهم ایالات متحده انجام شد نشان داد که از هر 10 رای دهنده فقط دو نفر همه گیری را به عنوان مهمترین مسئله انتخاب می کنند. اقتصاد مهمترین مسئله برای یک سوم رای دهندگان مورد نظر ، از جمله شش نفر از 10 طرفدار ترامپ ، ارزیابی شده است.

برابری نژادی در لیست نگرانی رای دهندگان بعدی است ، با 21 درصد از رای دهندگان نظرسنجی به عنوان مهمترین نگرانی آنها Covid-19 در رده سوم قرار گرفت ، 18 درصد از پاسخ دهندگان گفتند كه بحران بهداشتی در تصمیم گیری در مورد رای گیری مهمترین است.

“بعد از تمام آنچه که ما امسال گذرانده ایم ، حیرت انگیز است.” “آمریكا در چنین وضعیتی دو طرفه و فرا حزبی به سر می برد كه به نظر نمی رسد طرفداران ترامپ چندان نگران بیماری همه گیر ویروس کرونا باشند.”

اقتصاد ، احمقانه

“این اقتصاد است ، احمقانه” از زمان مبارزات انتخاباتی موفقیت آمیز بیل کلینتون در سال 1992 ، کلیشه ای است که برای انواع مختلف فرهنگ آمریکایی تصویب ، اقتباس و منجمد شده است.

مطالب جدید دیدنی  باربری و اتوبار غرب تهران

اما جیمز کارویل – مدیر مبارزات انتخاباتی کلینتون که به دلیل یادآوری اعضای تیم برای پیوستن به پیام ، اعتبار این شعار را به خود اختصاص داده است – یکی از بسیاری از کارشناسانی بود که مسابقه 2020 را اشتباه گرفت.

ماه گذشته در مصاحبه با MSNBC ، کارویل با اطمینان پیش بینی کرد که بایدن انتخابات را در ساعت 10:30 بعد از ظهر شب انتخابات برگزار کند. مردی که به او “Ragin ‘Cajun” معروف شد ، گفت: “نه تنها شب انتخابات را خواهیم شناخت ، بلکه ساعت 10:30 شرقی را خواهیم دانست.”

این واقعیت که کارویل صاحبش شد جدول زمانی بسیار غلط و زیرکانه خرد کردن شعارهای شخصی وی ، بر عدم ارتباط روحیه کارشناسان و مردم در ایالات متحده آمریکا امروز تأکید می کند.

دموکرات ها با طرح همه گیری ، موضوع اصلی مبارزات انتخاباتی خود را محاسبه کردند شکست های ترامپ در اقتصاد.

اما حامیان ترامپ مایل بودند قبل از همه گیری ، سابقه اقتصادی رئیس جمهور را که او مرتباً برکنار می کرد ، در نظر بگیرند.

“قبل از همه گیری ، اقتصاد خوب کار می کرد ، چقدر اعتبار او [ترامپ] برای این کار را باید بدست آورد ، این س veryال بسیار خوبی است. او به رشدی که در دولت اوباما-بایدن دیده بودیم ادامه داشت ، اما مردم به همان جایی که هستند می روند و واقعیت اصلی این است که اقتصاد همچنان به رشد ادامه می دهد ، نرخ بیکاری کاهش یافته است ، بنابراین بسیاری از مردم قبل از دین بیکر از مرکز تحقیقات اقتصادی و سیاست مستقر در واشنگتن دی سی در مصاحبه با FRANCE 24 توضیح داد.

[محتوای جاسازی شده]

“موج آبی” برای غرق کردن “سراب قرمز”

سکوی نامزد دموکرات ها شامل 3 تریلیون دلار پیشنهاد تسکین ویروس کرونا و بیشتر از 1200 دلار بررسی محرک “در صورت نیاز شرایط” بود. . اما به گفته برخی از كارشناسان ، بایدن نتوانست پلتفرم خود را با این دلهره كه یك بیماری مناسب برای بیماری دوران یك دوره است ، به مردم آمریكا ارائه دهد. به عبارت دیگر ، بایدن نتوانست ماده اصلی را که رئیس وی ، باراک اوباما ، در مبارزات انتخاباتی 2008 تجسم می کند ، تزریق کند: امید.

پوستر برجسته اوباما شپرد فایری ، حاوی کلمه
پوستر نمادین اوباما از Shepard Fairey ، حاوی کلمه

پوستر نمادین اوباما شپرد فیری ، حاوی کلمه “امید”. © Wikipedia

مطالب جدید دیدنی  موفقیت مراکش در جام جهانی بحثی را در مورد هویت عرب به راه انداخت

“موج آبی” مورد انتظار در سراسر رأی دهندگان شسته نشد زیرا ، در میان دلایل دیگر ، بر اساس “ایده بسیج بسیار بزرگ احساسات ضد ترامپ بود ، نه چندان چسبندگی به جو بایدن ، “توضیح داد فیلیپ گولوب ، استاد علوم سیاسی دانشگاه آمریکایی پاریس.

” گولوب توضیح داد: “جو بایدن نامزد ضعیفی بود ، او حضور نداشت.” مشخصات ، از آنجا که فرضیه دموکرات ها این بود که این باعث می شود خطاهای ترامپ برجسته شود. اما باعث شد که بایدن نامرئی به نظر برسد. وقتی او به عموم مردم رفت ، شخصیت یا بستری کاریزماتیک نداشت. حتی اگر او در انتخابات پیروز شود ، با اختلاف کمتری نسبت به انتظار پیش می رود. “

با توجه به پیچیده و غیرمتمرکز بودن سیستم انتخابات ایالات متحده – که با همه گیری بیشتر مختل می شود – کارشناسان” سراب قرمز “اولیه را پیش بینی می کردند ترامپ برنده است. اما آنها مطمئن بودند که رنگ قرمز تحت یک “موج آبی” سریع و قدرتمند به کاخ سفید و کنگره ناپدید خواهد شد.

تا چهارشنبه بعد از ظهر ، بایدن در برخی از کشورهای مهم میدان جنگ پیشگام بود در حالی که رقابت های سنا و مجلس نمایندگان در بین داوطلبان جمهوری خواه و دموکرات گرما بسته شد.

اما حتی اگر بایدن پیروز شود ، او یک ملت شکسته و تلخ را به ارث می برد با مخالفتی مستعد برای نقض قوانین ابتکار سیاست های کوتاه مدت.