کارهای قدیمی – گوگل ، ضد انحصار و بهترین روش برای تنظیم فناوری های بزرگ | کسب و کار

آروز نیویورک اکنون وزارت دادگستری آمریکا (دایج) علیه گوگل شکایت خواهد کرد و آن را به سو ab استفاده از انحصار خود در جستجوی آنلاین متهم خواهد کرد. این اولین مورد بزرگ ضد انحصاری در فناوری از سال بعد است دایج در سال 1998 به دنبال مایکروسافت رفت. انتظار داشته باشید ویلیام بار ، دادستان کل کشور ، این موضوع را به عنوان اثبات بی توجهی دولت ترامپ توسط فناوری بزرگ مطرح کند.

علیرغم موضع گیری سیاسی ، این دادخواست قاتل Google نخواهد بود. ایالات معدودی احتمالاً به این پرونده خواهند پیوست. تجارت تبلیغاتی گسترده شرکت احتمالاً هدف قرار نخواهد گرفت. اگر نسخه آزمایشی مایکروسافت یک راهنما باشد ، این مصیبت سالها طول می کشد و باعث حواس پرتی Google می شود. اما این احتمال وجود دارد که به یک توافق فراموش نشدنی – حتی در زمان ریاست جمهوری جو بایدن – خاتمه یابد.

با این حال ، مقررات بالقوه پیامد فناوری بیشتر در جاهای دیگر در حال جوش است. بسیاری از سیاست گذاران شکایت های ضد انحصاری پس از این واقعیت را می بینند (“ارسال سابق”) در بازارهای فن آوری سریع که برای هدف مناسب نیستند. آنها برای “پیشین”قوانینی که مانند سایر صنایع ، سیستم عامل های آنلاین را از قبل محدود می کند. در تاریخ 6 اکتبر ، یک کمیته کنگره گزارشی در مورد چگونگی به روزرسانی آمریكا در قانون رقابت خود منتشر كرد. روزهای قبل لیستی از خشکشویی از قوانینی که باید در این قانون گنجانده شود اتحادیه اروپاقانون خدمات دیجیتال ، یک بسته نظارتی بلند پروازانه که انتظار می رود اوایل دسامبر باشد ، به بیرون درز کرد. آیا این تلاش ها موفقیت آمیزتر از روش های درمانی مسابقه قدیمی است؟

با گزارش شروع کنید ، نتیجه یک تحقیق 16 ماهه مجلس نمایندگان ، به رهبری دیوید سیسیلین ، یک دموکرات. علی رغم سیاست دو قطبی آمریکا ، بسیاری از تشخیص ها از حمایت دو جانبه برخوردار است. کن باک نوشت: “این گزارش به طور دقیق نشان می دهد که چگونه اپل ، آمازون ، گوگل و فیس بوک از قدرت انحصاری خود برای نقش دروازه بان های بازار استفاده کرده اند”.

به طور قابل پیش بینی ، دو طرف در مورد اینکه در این مورد چه باید بکنند اختلاف نظر دارند. دموکرات ها می خواهند شرکت های بزرگ فناوری خط اصلی تجارت خود را از سایر فعالیت ها جدا کنند. به عنوان مثال ، آمازون دیگر نمی توانست اجناس را با مارک های خود در بازار خود بفروشد ، جایی که گفته می شود درمان ترجیحی با خود دارد ، از جمله قرار دادن بهتر در نتایج جستجو. جمهوری خواهان این اقدامات را بسیار مداخله جویانه رد می کنند و پیشنهاد می دهند قوانین ضد انحصاری موجود را تغییر دهند.

آمازون یافته های گزارش را مورد اختلاف قرار داد. در این مقاله آمده است: “این فرض که موفقیت تنها می تواند نتیجه رفتار ضد رقابتی باشد ، به سادگی اشتباه است”. اپل ، فیس بوک و آلفابت ، شرکت مادر گوگل ، بیانیه های مشابهی را منتشر کردند. هنوز هم ، برای تصویب هرگونه معنا و مفهومی در کنگره ، ماه آینده دموکرات ها باید نه تنها ریاست جمهوری بلکه به طور تصورآمیز اکثریت بزرگ سنا را به دست آورند که به آنها امکان می دهد قانون جسورانه ای را اعمال کنند حتی اگر برخی از میانه روهای حزب در آن حضور نداشته باشند.

قبلاً ، بدون موفقیت زیادی ، سعی در تغییر رفتار غول های فناوری با کاوشگرهای ضد انحصاری و جریمه ها داشت ، اتحادیه اروپا شرط بندی است پیشین. ایده اصلی آن این است که دروازه بانان بزرگ از “اقدامات ناعادلانه” منع شوند. در این مقاله 30 روش مختلف ذکر شده است ، از سیستم عامل هایی که خدمات شخصی خود را به آنها منتقل می کنند تا اینکه از کار با برنامه های رقیب خودداری کنند.

اگر همه اتحادیه اروپا پیشنهادات تصویب شد ، دروازه بان ها در یک کت و شلوار قانونی قرار می گیرند. این پیشنهادات می تواند “اثرات شبکه” را تضعیف کند – نیروهایی در بازارهای آنلاین که به شرکت های بزرگ اجازه می دهد بزرگتر شوند. به عنوان مثال ، برنامه های پیام رسان غالب مانند WhatsApp فیس بوک ممکن است مجبور به پذیرش پیام های کوچکتر شوند. سیستم عامل ها ممکن است مجبور شوند داده ها را با رقبا به اشتراک بگذارند و مانعی برای ورود تازه واردان برطرف کنند.

مثل همیشه ، شیطان در جزئیات است – کمیسیون اروپا ، با آن اتحادیه اروپابازوی اجرایی ، اکنون دست و پنجه نرم می کند. دقیقاً چه چیزی به عنوان دروازه بان حساب می شود؟ تعداد کاربران و درآمد مهم است. اما در مورد دارایی های داده که اندازه گیری آنها دشوارتر است ، چه باید کرد؟ چه داده هایی باید سیستم عامل ها به اشتراک بگذارند؟ از برخی جهات از قابلیت همکاری بین برنامه های پیام رسان استقبال می شود – زیرا ارائه دهندگان تلفن همراه باید تماس های شبکه های رقیب را بپذیرند. اما ممکن است به رقابت بین روش های رمزگذاری آسیب برساند ، که برنامه های قابل همکاری برای هماهنگی لازم هستند. تجویز بیش از حد می تواند سیستم عامل های بزرگ را از نوآوری باز دارد.

اتحاديه دموکراتها خود را در چيزي مي يابند که مارک شومليک از برنشتاين ، يك شركت تحقيقاتي ، آن را “معضل يك تنظيم كننده” مي نامد: ارائه قوانين قوي كه از عواقب ناخواسته اجتناب مي كند. پاسخ این کمیسیون این است که متخصصان خود و شاید یک آژانس جدید ، به طور موردی تصمیم بگیرند که چه فعالیت هایی ضد رقابت هستند. شرکت ها باید ثابت کنند که اینگونه نیستند.

تدوین با قوانین موثر زمان بر است – احتمالاً زمان کمتری نسبت به موارد ضد انحصاری نخواهد داشت. اما اگر فناوری نباید قوی تنظیم شود ، مانند سایر صنایع مهم سیستمی مانند بانکداری و غذا قبل از آن ناهنجاری تاریخی خواهد بود. به نظر می رسد عموم مردم آماده هستند: طبق نظرسنجی Pew ، 72٪ از بزرگسالان آمریکایی می گویند که شرکت های رسانه های اجتماعی قدرت سیاسی زیادی دارند. همینطور شرکتهای کوچکتر فناوری که به دنبال کار خود هستند ، ارسال سابق تلاش ها. Epic ، که باعث می شود “Fortnite” ، یک بازی ویدیویی پرطرفدار باشد ، به دلیل ضد انحصار از اپل شکایت کرده است. جنگ صلیبی اوراکل علیه گوگل به دلیل ادعای نقض حق نسخه برداری ، که دادگاه عالی موافقت کرد در 7 اکتبر به آن رسیدگی کند ، رنگ ضد انحصاری دارد. ممکن است techlash فروکش کند. شعار فناوری آغاز شده است.

این مقاله در بخش کسب و کار چاپ چاپ تحت عنوان “موارد قدیمی”

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>