چیز بزرگ بعدی واقعی در اتوماسیون کسب و کار

آرunning a بزرگ کسب و کار پیچیده است – اغلب به طرز عجیبی. فرآیندهای به ظاهر ساده مانند گرفتن سفارش و دریافت پرداخت می توانند هزاران مسیر ممکن را طی کنند، به عنوان مثال اگر به یک بررسی اعتبار اضافی نیاز است، تحویل باید تأیید شود یا یک فاکتور بعدی ارسال شود. اگرچه غالباً ضروری است، اما زندگی شرکت‌ها را پیچیده می‌کند و کارها را کند می‌کند. طبق یک برآورد، ناکارآمدی‌های حاصل می‌تواند هزینه‌های چشمگیری برای کسب‌وکارها داشته باشد – بین 20 تا 30 درصد درآمد سالانه.

به این داستان گوش کن
از صدا و پادکست بیشتر لذت ببرید iOS یا اندروید.

مرورگر شما پشتیبانی نمی کند

سازندگان نرم‌افزار اکنون در حال یافتن راه‌هایی برای از بین بردن اسپاگتی رویه‌ای با کمک «فرایند کاوی» هستند. با وجود نام کسل کننده آن، یکی از سریع ترین حوزه های در حال رشد فناوری اطلاعات است (آی تی). گارتنر تخمین می زند که در سال 2022 حدود 1 میلیارد دلار فروش سالانه داشته است آی تی مشاوره، و می تواند در چند سال آینده سه برابر شود. Celonis، یک معدن‌کار آلمانی، اخیراً یک میلیارد دلار به ارزش 13 میلیارد دلار جمع‌آوری کرده است که آن را به بزرگترین استارت‌آپ آلمان و داغ‌ترین موفقیت فناوری آن از آن زمان تبدیل کرده است. شیره، یک غول تجاری-نرم افزاری، 50 سال پیش تاسیس شد.

مشاوران مدت‌هاست که سعی کرده‌اند فرآیندهای تجاری را برای مشتریان شرکتی مدل‌سازی و بهینه کنند. اما مدل های انتزاعی آنها به ندرت واقعیت پیچیده را منعکس می کرد. برای اینکه دید بهتری داشته باشید، باید دو اتفاق بیفتد. شرکت‌ها باید می‌توانستند «فایل‌های ورود» را از آن استخراج کنند آی تی سیستم ها، نحوه عملکرد این سیستم ها را با جزئیات دقیق نشان می دهد. و باید الگوریتم هایی برای پردازش این داده ها ایجاد می شد. بر اساس آن، “شما می توانید به طور خودکار مدلی بسازید که به شما نشان می دهد واقعاً چه اتفاقی در حال رخ دادن است.” RWTH دانشگاه آخن آلمان این به شرکت‌ها کمک می‌کند تا تعیین کنند، برای مثال، بررسی اعتبار اضافی منجر به تاخیرهای غیرضروری در حمل و نقل می‌شود یا اینکه تأیید تحویل به موقع ثبت شده است.

مفهوم فرآیند کاوی جدید نیست. آقای ون در آلست نوشتن الگوریتم های مدل سازی را در دهه 1990 آغاز کرد. باستین نومیناچر، که شرکت را در سال 2011 با دو دانشجو در مونیخ تأسیس کرد، می‌گوید، اما برای «صنعتی‌سازی این ایده‌ها» به استارت‌آپ‌هایی مانند سلونیس نیاز بود. زمانی که از آنها خواسته شد تا مشکل ناکارآمد را برطرف کنند، به طور تصادفی با فرآیند استخراج مواجه شدند آی تی سیستم از یک پخش کننده محلی آنها فقط سه ماه طول کشید تا اولین محصول خود را توسعه دهند. به جای بازاریابی آن برای مدیران فرآیندهای تجاری، همانطور که رقبا قبلاً انجام داده بودند، آنها مدیریت ارشد را هدف قرار دادند و وعده صرفه جویی بزرگی را دادند (که نرم افزار آنها به طور برجسته روی داشبوردها نمایش می دهد). مشتریان اولیه زیمنس، یک غول مهندسی آلمانی بودند، جایی که Celonis توانست محصولات خود را تقویت کند. سپس با انعقاد قراردادی در خارج از کشور گسترش یافت شیرهنرم افزار (در حالی که پیشنهادات تصاحب شرکت بزرگتر فناوری را رد می کند). امروز 3000 نفر در آن مشغول به کار هستند.

موفقیت Celonis (و 65٪ سهم از بازار کوچک اما به سرعت در حال رشد) رقبا را به خود جلب کرده است. اکنون حدود 50 شرکت طیف وسیعی از خدمات ماینینگ را ارائه می‌کنند، از بررسی اینکه آیا یک فرآیند در عمل آنطور که باید بر روی کاغذ کار می‌کند یا نه، تا اندازه‌گیری اینکه چگونه با فرآیند مشابه در سایر شرکت‌ها مقایسه می‌شود. فرآیند کاوی به طور فزاینده ای با هوش مصنوعی ترکیب می شود تا محل و زمان وقوع تنگناها را پیش بینی کند. Celonis یک “سیستم مدیریت اجرایی” جامع می فروشد که به طور مداوم فرآیندها را ردیابی می کند و سعی می کند آنها را کارآمدتر کند. مارک کرمانز از گارتنر مشاهده می‌کند که همان ابزارهایی که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد فرآیندهای خود را برای سرعت و کارایی بهینه کنند، قبلاً توسط برخی شرکت‌ها برای محدود کردن انواع دیگر زباله‌ها، مانند انتشار کربن استفاده می‌شود.

مانند سایر مواردی که بسیار هیپ شده اند آی تی، بیش از یک مشتری فرآیند کاوی در نهایت ناامید خواهند شد و مدیر اجرایی آن متعجب است که چرا پول زیادی را برای سود کمی خرج کرده است. اما آن را درست انجام دهید و مزایای آن می تواند قابل توجه باشد. هنگامی که زیمنس در سال 2011 کار با Celonis را آغاز کرد، تنها در فرآیند سفارش به نقد خود، 923000 نوع را در نظر گرفت. امروزه حدود 10 میلیون مداخله دستی، یا یک چهارم کل، حذف شده است.

برای اینکه در صدر بزرگ‌ترین داستان‌های کسب‌وکار و فناوری قرار بگیرید، در آخرین خبر، خبرنامه هفتگی مختص مشترکین ما ثبت‌نام کنید.

مطالب جدید دیدنی  معرفی سایتهای خرید کتاب دانشگاهی - چطور