چگونه می توان آن را هزینه کرد – بودجه های معقول ، قدرت غنا نیست. اما امید وجود دارد | خاورمیانه و آفریقا

تیUBERCULOSIS A است بیماری وحشتناک این ریه ها را از داخل از بین می برد و مبتلایان به سرفه باقیمانده های خونین را ترک می کنند. در غنا تعداد بسیار کمی از افراد به موقع تشخیص داده می شوند: این بیماری سالانه بیش از 15000 نفر را می کشد ، یعنی حدود 5٪ از کل مرگ ها. اما یک طرح آزمایشی اخیر نشان می دهد که تشخیص سریعتر و دقیق تر می تواند به راحتی با نمونه برداری از کلینیک هایی که فاقد جدیدترین فناوری آزمایش به نزدیکترین مرکز آزمایشگاه مجهز هستند ، انجام شود. اگر برنامه های مقیاس بندی پیگیری شود ، این می تواند در طی شش سال بیش از 3000 نفر را نجات دهد. از آنجا که مزایای آن 166 برابر هزینه های بیش از 20 سال تخمین زده می شود ، این طرح ایده خوبی است.

غنا به صرف هزینه های عامه پسندانه مردم شهرت ندارد. یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که ، یک بار در حال ساخت ، یک سوم پروژه های زیربنایی شهرداری هرگز به پایان نمی رسد: پل های نیمه ساخته کشور را پر می کند. هزینه ها نیز بسیار سیاسی است. از سال 2000 در هر نوار سال انتخابات ، کسری مالی به شدت متلاشی می شود ، زیرا دولت روز برای گرفتن آرا متلاشی می شود. صندوق بین المللی پول برنامه های وثیقه و تعدیل معمولاً دنبال می شود. سال گذشته غنا شانزدهمین دوره خود را به پایان رساند.

کمیسیون برنامه ریزی توسعه ملی غنا (NDPC) و اجماع کپنهاگ ، یک اندیشکده بین المللی ، برای ایجاد یک ابتکار جدید به نام اولویت های غنا همکاری کرده اند. این شرکت امیدوار است تا دولت را از بشکه گوشت خوک دور کند و با استفاده از شواهد محکم ارزیابی کند که کدام پروژه بیشترین ضربه را برای هر دلار دارد.

بیش از 400 ایده به 79 مورد محدود شده است. هزینه ها و مزایای هر یک در مقاله های تحقیقاتی مورد بررسی قرار گرفته و نسبت داده شده است. بهترین ها ، مانند مواردی برای بهبود سل تشخیص و برای آزمایش جهانی مالاریا ، مزایای بیش از 100 برابر هزینه دارد (طرح های بهداشتی نمره خوبی دارند). یک برنامه عنوان زمین برای روشن کردن حقوق مالکیت بیش از 90 برابر سرمایه گذاری مورد نیاز مزایایی را نوید می دهد.

بسیاری از مداخلات نسبتاً ساده دارای مزایایی هستند که 30 برابر بیشتر از هزینه های آنها محسوب می شود. یک برنامه مراقبت های بهداشتی جامعه شامل آموزش اضافی برای کارکنان خط مقدم ، نظرسنجی های ساده بهداشتی بود ، بنابراین داده ها می توانند به راحتی و بودجه انعطاف پذیر برای کلینیک های محلی بهداشت استفاده شوند. بر اساس مطالعه ای که در سال 2019 منتشر شد ، این موارد مرگ نوزادان تازه متولد شده را به نصف کاهش می دهد.

تجزیه و تحلیل هزینه و سود همه چیز را به دست نمی آورد. این همیشه مشخص نیست که چه کسی سود می برد و چه کسی پرداخت می کند. کیفیت داده ها و تعداد خرد کردن متفاوت است. تأثیرات غیرمستقیم پروژه های بلند مدت توسعه ملی برای تحلیل دشوار است. اما روشهای دیگر به طرز نگران کننده ای ذهنی هستند. تیم مجری طرح از هیئتی از اقتصاددانان و وزرای غنا برای امور مالی و برنامه ریزی درخواست کردند تا پیشنهادات را رتبه بندی کنند. آنها تبلیغ کردند R&د هزینه ، که از نظر ظاهری جذاب است اما نسبت منفعت و هزینه کم آن فقط 1.5 است ، از مکان 62 به 15.

آزمون واقعی همان اتفاقی است که بعد می افتد. اسمی غیرسیاسی NDPC می گوید این یافته ها در حال حاضر بر نحوه هزینه دولت در پاسخ به covid-19 تأثیر می گذارد. همچنین امیدوار است که این تحقیق بتواند برنامه توسعه میان مدت غنا را شکل دهد.

اما جیمز Dansansi از مرکز رشد بین المللی ، یک اندیشکده ، می گوید که مانیفیست های حزب اغلب چنین برنامه هایی را کنار می گذارند. انتخابات در ماه دسامبر فراخوان می دهد. آقای دزنسی می گوید ، ابتکارات مشابه در گذشته با تغییر دولت ها دچار تزلزل شده است. او می گوید اولویت های غنا شواهد بهتری در حمایت از آن دارند. “آیا این نیز با روی کار آمدن دولت جدید حرکت خود را از دست خواهد داد؟” کوکو آونور ویلیامز ، یکی از این دستان می گوید ، مهم نیست که چه کسی مسئول است ، ممکن است نیاز به ادامه سیاست های مبتنی بر شواهد نسبت به سیاست های سیاسی باشد.

این مقاله در بخش چاپ خاورمیانه و آفریقا تحت عنوان “ظهر بلند برای نیمه پل ها” منتشر شد

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد