چرا عقب نشینی های شرکتی اینقدر زیاده روی می کنند؟

منحمام های CEسوناهای مادون قرمز، رفتینگ در آبهای سفید، فلای ماهیگیری، کارگاه های تیراندازی با کمان، مزه کردن ویسکی، یوگا در طلوع آفتاب، تیراندازی با کبوترهای سفالی، مسابقات کارتینگ، دوچرخه سواری در کوهستان در نروژ، شاهین در ایرلند، بالا رفتن از یخچال طبیعی در آلبرتا، آواز خواندن “Kumbaya” در اطراف یک آتش. این فعالیت های به ظاهر متفاوت یک چیز مشترک دارند: همه آنها نمونه های واقعی شرکت های خارج از سایت معاصر هستند.

ستون نویس شما، مهمان بارتلبی، از ایده ارائه پاورپوینت و به دنبال آن تمرین های نقش آفرینی و بازی های اجباری ناراحت است. او ترجیح می دهد که اجازه دهد روابط با همکارانش به روش های ارگانیک عمیق تر شود. با این حال، عقب نشینی اجرایی به یک سنت تجاری سالانه تبدیل شده است. ایده این است که با جدا کردن کارمندان از روال روزمره خود، شرکت ها می توانند رفاقت ایجاد کنند و خلاقیت را تقویت کنند. و اهمیت آن افزایش یافته است.

یک سفر پرشور و هیجان‌انگیز یک بار در سال ممکن است به حفظ مدیران در بازار کار فشرده کمک کند (و ارزان‌تر از چک‌های حقوق ماهانه‌تر است). در عصر کار از راه دور – بدون هزاران تعامل خرد که در دفتر اتفاق می افتد – سفرهای تیم سازی نیز نقش ساختاری پیدا کرده اند. ناگهان، خارج از سایت دیگر یک فکر بعدی نیستند، بلکه در نزدیکی قلب شرکت قرار می گیرند. منابع انسانی استراتژی شرکت نکردن یک گزینه نیست. پس چه می شود اگر همکاران برای اولین بار حضوری با دمپایی با هم ملاقات کنند؟

مطالب جدید دیدنی  ورق ژئوممبران با 10 سال گارانتی - گروه آرین خاک ایرانیان

قبلا کباب و بازی سافت بال بود. عقب نشینی چیزها را از نظر سبک و هزینه یک درجه بالاتر برد. تنها سه ماه پس از اینکه استیو جابز اپل را ترک کرد و شرکت دیگری را در سال 1985 راه اندازی کرد، کارمندانش را برای اولین بار خارج از سایت خود به پبل بیچ برد. همانطور که روانشناسی شرکتی در دهه 1990 رونق گرفت، عقب نشینی های تیم سازی ریشه دوانید. طبق گزارش‌ها، اوبر در سال 2015 به بیانسه 6 میلیون دلار پیشنهاد داد تا برای کارمندانش (نه، نه رانندگان) در یک رویداد شرکتی در لاس‌وگاس اجرا کند (ظاهراً به ستاره پاپ به جای پول نقد، از سهام استارت‌آپ آن زمان داغ پرداخت می‌شد). WeWork، یک شرکت اجاره دفتر با ادعاهای فناوری، که برای میزبانی تعطیلات تابستانی پرحاشیه در سراسر جهان استفاده می شود. کارمندان تشویق شدند تا در طول شب با موسیقی الکترونیک برقصند.

با توجه به حرکت ضعیف اوبر از زمان عرضه اولیه عمومی آن در سال 2019، مدیریت فعلی به راحتی پیش رفته است. آ-فهرست ها WeWork سیاست‌های سرگرمی کارکنان خود را پس از بنیانگذار حزب دوست و مدیر عامل، آدام نویمان، در پی ناکام ماندن آن مجبور به بیرون راندن شد IPO کمی بعد در همان سال. اما گرایش به گریز از شرکت ها، در صورت وجود، تشدید شده است.

برای متمایز شدن، شرکت ها سعی می کنند تا جایی که ممکن است استراحتگاه های خود را سفارشی و عجیب و غریب کنند. آن شرکت‌هایی که توانایی خرید ستاره‌های پاپ را ندارند، می‌توانند یک فضانورد با داستان‌های زندگی در فضا داشته باشند – دقیقاً نه ملکه بی، بلکه به طور بالقوه برای عناصر بدخواهتر نیروی کار مجذوب کننده هستند. بسیاری از سازمان‌دهندگان فضای بیرونی عالی را انتخاب می‌کنند، شاید به این باور که والا اصالت را آزاد می‌کند. کارخانه‌های شراب‌سازی در سرتاسر جهان اکنون در حال گسترش هستند تا مکان‌هایی با درس‌های شراب‌سازی را در خود جای دهند. کارمندان انگور را پاکوب می کنند مزرعه ای در مونتانا به مشتریان شرکت های بزرگ پینت بال، تسخیر پرچم و طناب زدن با گاو ساختگی ارائه می دهد. قصابی، آژانس استراتژی برند، دومین نشست خود را در کاستاریکا برگزار کرد. فعالیت ها شامل زیپ لاین، اسب سواری در جنگل و پریدن از صخره به داخل آب بود.

مطالب جدید دیدنی  انتقال تاریخی قدرت در اقیانوس آرام جنوبی

یک راه مطمئن برای یک کسب و کار برای به یاد ماندنی کردن عقب نشینی خود این است که شرکت کنندگان را به سختی بکشانید. قرار است مبارزه با عناصر با هم روحیه تیمی را تقویت کند، اما سازمان دهندگان غیور گهگاهی در این کار زیاده روی می کنند. یک شرکت بزرگ اروپایی در اواسط زمستان مدیرانی را به دایره قطب شمال فرستاد. آنها روزها دمای سرد را بدون تغییر لباس تحمل کردند. راه رفتن روی زغال‌های داغ – یک آیین باستانی که به عنوان یک تمرین تیم‌سازی بازسازی شد – منجر به مجروح شدن 25 کارمند یک آژانس تبلیغاتی سوئیسی در زوریخ شد.

معلوم نیست چند روز دیگر چه دستاوردی دارد، به جز فشار دادن بودجه هزینه و صرف زمان با ارزش. بازگشت به میز کار با سرمازدگی یا پاهای سوخته بعید است که بهره وری شما را افزایش دهد. حتی اگر از جراحت فرار کنید، ممکن است عزت همکارتان را که بیش از حد مشروب می‌نوشید و مونولوگ مادلین ارائه می‌داد، از دست داده باشید. راه رفتن روی آتش با همکاران ممکن است به معنای تشویق شفای معنوی و قرار دادن کارمندان و روسا در شرایط مساوی – و به همان اندازه ناراحت کننده – باشد. با این حال، در حال گذر از آتش استعاری است که در واقع باعث پیوند تیم ها می شود. این اتفاق نه در یک شرکت بزرگ بلکه پس از سال‌ها کار با یکدیگر رخ می‌دهد.

از بارتلبی، ستون نویس ما در مورد مدیریت و کار بیشتر بخوانید:
تنگنای مشاغل (18 مه)
چگونه با در نظر گرفتن مهارت های نرم تر استخدام کنیم (11 مه)
راهنمای کوتاهی برای تشریفات شرکتی (4 مه)

مطالب جدید دیدنی  سال آینده در اورشلیم - صربستان و کوزوو به طرز ناجور اسرائیل را در آغوش می کشند | خاورمیانه و آفریقا

همچنین: چگونه ستون بارتلبی نام خود را گرفت