پنکیک شکلاتی خوشمزه

پنکیک ها را می توانید یک صبحانه کامل در نظر بگیرید. این غذا را می توان با موادی تهیه کرد که اغلب در خانه ها یافت می شود. در این مقاله نحوه ساخت پنکیک ساده را به شما آموزش می دهیم.

به گزارش همشهری آنلاین ، پنکیک ها را می توان یک صبحانه کامل دانست. صبحانه ای که صبح زود نیاز به صف ایستادن در نانوایی را از بین می برد. این غذا را می توان با موادی تهیه کرد که اغلب در خانه ها یافت می شود. در این مقاله ما به شما یاد می دهیم که چگونه یک پنکیک (https://blog.okala.com/how-to-make-pancake/) ساده درست کنید و آن را مطابق میل خود سرو کنید. شما همچنین می توانید پنکیک شکلاتی یا پنکیک سبزیجات را درست کنید.
عناصر
یک پیمانه آرد
یک وعده شیر پرچرب
30 گرم کره
یک قاشق غذاخوری شکر
یک عدد تخم مرغ
پودر بیکینگ مرباخوری
وانیل یک چهارم قاشق چایخوری
نمک 1 قاشق چایخوری

طرز تهیه یک پنکیک ساده
► اولین قدم

تخمها را در یک کاسه بزرگ بزنید و با همزن برقی خوب بزنید. سپس شکر را به آن اضافه کرده و ضرب و شتم را ادامه دهید تا زمانی که خامه نرم ایجاد شود و قندها ذوب شوند.

مرحله دوم

سپس وانیل را اضافه کرده و خوب با مواد مخلوط کنید. اگر طعم متوسط وانیل ندارید ، می توانید آن را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

مرحله سوم

کره نرم شده را در دمای اتاق با شیر اضافه کنید و با همزن برقی خوب مخلوط کنید.

مرحله چهارم

در آخر نمک ، بکینگ پودر و آرد را با هم الک کرده و سپس به مواد اضافه کنید. برای مخلوط کردن آرد با مواد ، به جای همزن برقی از یک قاشق استفاده کنید تا پنکیک های شما در حین پخت کمی نرم و کرک شوند.

مرحله 5

کره را در قابلمه روی حرارت متوسط گرم کنید. وقتی گلوله های آرد کاملاً با مواد مخلوط شدند ، یک قاشق پر از مواد را بردارید و آن را به شکل دایره ای به اندازه کف دست خود درون قالب بریزید. بعد از سرخ شدن پنکیک ها ، آن را در ظرف بچرخانید و سرخ کنید.

این پنکیک را می توانید با آب انگور ، شربت گیلاس ، عسل یا سایر شیرین کننده های دلخواه خود سرو کنید.

این نکات را دنبال کنید تا یک کلوچه خوب از آب خارج شود
پنکیک ها را هم بزنید
هم زدن تأثیر بسزایی در کیفیت پنکیک ها دارد. باز هم مواظب باشید خمیر پنکیک را بیش از حد نپزید. هنگامی که شروع به مخلوط کردن یک ماده خشک با مخلوط شیر می کنید ، گلوتن (نوعی پروتئین موجود در غذا) شروع به کار و رشد می کند. هرچه مخلوط را بیشتر هم بزنید ، گلوتن بیشتری در خمیر پنکیک پراکنده می شود. نتیجه یک پنکیک سفت و گاهی خمیر است.

خمیر پنکیک را هم بزنید تا مواد خوب مخلوط شوند و گلوله های آرد از بین بروند.

خمیر پنکیک برای استراحت
وقتی خمیر پنکیک را آزاد می کنید ، گلوتن فعال شده در مرحله اختلاط قرار می گیرد. همچنین نشاسته موجود در آرد باعث جذب مواد مایع شده و باعث ته نشینی به اصطلاح مخمر می شود.
زمان بسته به دستور العمل از 5 تا 30 دقیقه متغیر است. برای پنکیک های معمولی ، زمان 5 تا 10 دقیقه مناسب است.

مناسب قبل از پخت پنکیک ، دمای قالب را درست کنید
پنکیک های چرب نتیجه عدم پیروی از این مرحله هستند. چند دقیقه قبل از شروع پخت پنکیک ، کف قابلمه را روشن کنید تا به دمای لازم برسد و کاملاً داغ شود. اگر از روغن یا کره استفاده می کنید باید کاملاً گرم باشد اما اگر بوی بدی می گیرید و از آن دود می کنید ، نشانه گرمای بالای آن است که پنکیک ها را می سوزاند. با تجربه خواهید فهمید که دمای مناسب ظرفی که استفاده می کنید چقدر است.

► دما هنگام پخت و پز
یک پنکیک خوب نیاز به صبر و حوصله دارد. افزایش شعله باعث می شود که فقط سطح خارجی پنکیک بپزد و درون آن خام بماند.
یافتن درجه حرارت مناسب برای مخزن و گاز خود گامی است که می توان آن را در تجربه شخصی خلاصه کرد. راه حل کلی یک شعله متوسط است.

the پنکیک ها را برگردانید
ممکن است به محض دیدن پنکیک ها وسوسه شوید. اما من از شما می خواهم که یک دقیقه دیگر به پنکیک های خود بدهید. هر طرف پنکیک باید یک بار و فقط یک بار پخته شود. چندین بار برگرداندن پنکیک باعث از بین رفتن بافت نرم و ظریف آن می شود.

وقتی حباب هایی روی پنکیک ظاهر شد و سطح آن را کاملاً پوشاند ، بعد از چند ثانیه پنکیک را برگردانید ، می توانید پایین پنکیک را بررسی کنید تا از طلایی بودن آن مطمئن شوید. تنها یک بار پخت برای هر طرف پنکیک کافی است.
پنکیک ها را می توانید به عنوان یک میان وعده کامل مشاهده کنید. این را می توان با موادی تهیه کرد که اغلب در خانه ها یافت می شوند. در این مقاله شما می آموزید که چگونه پنکیک رایگان بپزید.