هند محدودیت ها را برای وکلای خارجی کاهش می دهد

پچرخش قانونی نبردها در هند رایج است. یکی از طولانی‌ترین دغدغه‌هایی که اجازه وکالت در کشور را دارند. در 10 مارس، شورای وکلا هند بی سر و صدا اعلامیه ای را منتشر کرد که اگرچه مسلح به اخطارهای اجتناب ناپذیر بود، اما برخی از محدودیت هایی را که برای چندین دهه بیشتر وکلای خارجی را از تجارت خود در خاک هند باز می داشت، حذف کرد. Vyapak Desai از Nishith Desai Associates، یک شرکت حقوقی نادر هندی با دفاتر خارج از کشور، می‌گوید: «با این کار، رویه حقوقی هند وارد عصر جدیدی می‌شود.

به این داستان گوش کن
از صدا و پادکست بیشتر لذت ببرید iOS یا اندروید.

مرورگر شما پشتیبانی نمی کند

از زمان استقلال در سال 1947، هند به نام خودکفایی، موانعی را برای ورود بیگانگان در بسیاری از صنایع ایجاد کرده است. مانند سایر نقاط جهان، حرفه وکالت به ویژه حساس تلقی می شد. آنقدر حساس بود که در سال 1961، قانون مدافعان همه وکلا را ملزم کرد که شهروند هند باشند. با اصرار بانک مرکزی، قانون مقررات ارزی مصوب 1352 یک معافیت ایجاد کرد. اتباع خارجی همچنان از وکالت مشتریان در دادگاه ها منع شده بودند، اما آنها می توانستند در مواردی مانند قراردادها و ادغام به آنها مشاوره دهند. در دهه 1990 تعداد انگشت شماری از شرکت های خارجی، از جمله غول هایی مانند وایت اند کیس، یک شرکت بزرگ نیویورک، در هند مشغول به کار شدند.

سپس، در سال 2009، دادگاه عالی به این معافیت پایان داد. وکلای خارجی که مشتاق حفظ جایگاه خود در اقتصاد رو به رشد هند بودند، از ایجاد روابط “بهترین دوست” با شرکت های حقوقی محلی صرف نظر کردند. این امر وکلای غیر هندی را قادر می سازد تا به مدت کوتاهی از مشتریان هندی بازدید کنند. با این حال، برای جلوگیری از دردسرهای همراه، بسیاری ترجیح دادند به جای آن در لندن، سنگاپور یا اخیراً دبی ملاقات کنند.

بر اساس قوانین جدید، وکلای خارجی که مجوز دولت را دریافت کرده اند، می توانند 60 روز در سال یا به طور دائم در هند بمانند، اگر در مقامات ثبت نام کنند. آنها ممکن است به شرکت های خارجی در هند در مورد مسائل حقوق بین الملل مشاوره دهند. آنها هنوز نمی توانند در مقابل هیچ دادگاهی، مرجع نظارتی یا انجمن دیگری با “مواردی از دادگاه” ظاهر شوند. با یک استثنا: خارجی‌ها می‌توانند در پرونده‌های داوری تجاری بین‌المللی از مشتریان در مقابل هیئت‌های هندی نمایندگی کنند.

Burzin Somandy از Somandy & Associates، یک شرکت حقوقی در بمبئی خاطرنشان می کند که این حکاکی به دلایل پشت اصلاح شورای وکلا اشاره می کند. همانطور که خود شورا در تصمیم خود توضیح می دهد، “تجربه و حقایق نشان می دهد” که شرکت های چند ملیتی ترجیح می دهند برای شنیدن ادعاهای هندی خود به هیئت های داوری خارجی مراجعه کنند. به نظر می رسد امیدواریم که مشاغل خارجی در صورتی که بتوانند توسط وکیل خارجی خود نمایندگی شوند، چنین روندی را در هند ادامه دهند. و این به نوبه خود اعتماد به سیستم حقوقی هند و در نتیجه اقتصاد هند را افزایش می دهد. منطق حقوقی قوی؟ هیئت منصفه بیرون است.

برای اینکه در صدر بزرگ‌ترین داستان‌های کسب‌وکار و فناوری قرار بگیرید، در آخرین خبر، خبرنامه هفتگی مختص مشترکین ما ثبت‌نام کنید.

مطالب جدید دیدنی  س quال جستجو - اعتماد کنندگان آمریکایی از Google استفاده می کنند | کسب و کار