منحنی عملکرد – دولت هند مقررات خفقان کشاورزان را هرس می کند | آسیا

Fزره پوش ها هستند بیش از نیمی از نیروی کار هند ، اما به سختی یک ششم آن را تولید می کند تولید ناخالص ملی. دلایل زیادی برای این کمبود وجود دارد. اندازه کوچک اکثر مزارع یک ​​است. حدود 86٪ از مالکیت زمین کمتر از دو هکتار است. آنها نیز در حال کاهش هستند ، زیرا هر نسل جدید بسته های کوچکتر را به ارث می برد.

از قضا ، یکی از بزرگترین دلایل اصلی عدم کارآیی ، مجموعه قوانینی است که برای محافظت از مالکان کوچک در برابر تصرف شرکتها ، واسطه های حریص ، احتکار کنندگان احتکار و دلالان بی رحم زمین طراحی شده است. در دهه های 1950 و 1960 ، دولتهای پدرسالار ، امیدوار به ارتقا “امنیت غذایی” و حمایت از مردم فقیر ، طیف وسیعی از سیاستهای خیرخواهانه را به وجود آوردند که از جمله موارد دیگر ، محدود کردن قراردادهای طولانی مدت برای تهیه محصولات به شرکتها ، کشاورزان را موظف کرد محصول خود را در بازارهای عمده فروشی تعیین شده بفروشند و حداقل قیمت کالاهای اصلی را تعیین کنند. با این حال ، این سیاست ها به جای محافظت از کشاورزان در برابر تحقیر سرمایه داری ، آنها را به سادگی در معرض اشکال جدید بهره برداری قرار داده است.

به عنوان مثال ، بازارهای عمده فروشی 7000 نفری به تدریج تحت تأثیر طبقه ای از واسطه ها قرار گرفتند – که اغلب خودشان کشاورزان ثروتمند هستند – که شرایط فروش را تنظیم می کنند ، برای دستکاری عرضه کارتل ایجاد می کنند و اغلب به عنوان وام دهنده کار می کنند. تمرکز کسب و کار در بازارها آنها را به عنوان هدفی آسان برای جمع آوری مالیات کشورهای محروم از پول نقد در می آورد. در نتیجه ، یک مطالعه اخیر توسط بانک مرکزی نشان می دهد ، کشاورزان تمایل دارند نسبتاً ناچیزی از ارزش خرده فروشی محصولات خود را بدست آورند.

در همین حال ، تولید کنندگان گندم ، برنج و برخی محصولات دیگر توانسته اند قیمت های تضمینی بالای بازار را از خود دولت بدست آورند. این ذخایر فراوان را تضمین کرده است: کوه غلات 70 میلیونی کنونی دولت می تواند هند را برای یک سال تغذیه کند. اما به تحریفاتی نیز منجر شده است. تعداد کمی از مزارع بزرگتر عمده یارانه ها را می گیرند. بیش از حد غلات خاص باعث محدود شدن رژیم های غذایی از طیف سالم تری از غذاهای سنتی شده است. تناوب سودآور برنج تابستانی و گندم زمستانه آب گرانبهای زیرزمینی را می مکد و سوزاندن مواد خرد شده برنج را برای پاکسازی مزارع ترغیب می کند و به آلودگی شدید هوا افزوده است.

نارندرا مودی ، نخست وزیر ، در جریان مبارزات انتخاباتی سال گذشته وعده داده بود که درآمد کشاورزان را تا سال 2022 دو برابر کند. این وعده شک و تردید را برانگیخت ، اما به نظر می رسد دولت وی با اکثریت تقویت شده در دوره دوم ریاست جمهوری ، مایل به حرکت است. از اواسط سپتامبر ، این سه نفر از قبض های مزرعه را وارد قانون کرده است. این اهداف به منظور خاتمه بخشیدن به الزام کشاورزان برای استفاده از بازارهای عمده فروشی مجازات شده توسط دولت ، آزاد کردن آنها برای قرارداد با تولید برای مدت طولانی تر – به عنوان مثال برای تهیه رستوران ها یا تولید کنندگان مواد غذایی بسته بندی شده – و در آخر برای محدود کردن قدرت دولت در تعیین قیمت ها و دستکاری در ذخایر محصولات کشاورزی ضروری به نظر می رسد.

مبلغان آقای مودی این تغییرات را به اصلاحات زمین لرزه در دهه 1990 تشبیه می کنند که اقتصاد هند را از سخت گیری های “منطقه مجاز” قبلی جدا نکرد. به نظر کشیده می شود. اما اقتصاددانان به طور گسترده ای از قوانین جدید استقبال می کنند ، همزمان این که بسیاری از سیاست های کشاورزی گذشته دیگر هدف آنها را تأمین نمی کند. بسیاری از کشاورزان موافق هستند. یک گروه که ادعا می کند نماینده پرورش دهندگان جنوب است ، قبض های مزرعه را “رویایی” توصیف کرد.

با این حال اولین اصلاحات اصلاحات آقای مودی شکایاتی فراتر از خشم مخالفت قابل پیش بینی را موجب شده است. لابی های مزرعه در بیشتر مناطق شمالی هند قول داده اند که در برابر این تغییرات مقاومت کنند ، و گمان می کنند که این ممکن است پیش درآمد برچیدن قیمت های حمایتی و همچنین یارانه کشاورزان برای برق ، کود و سایر ورودی ها باشد.

برخی از تحلیلگران اصلاحات را نه به عنوان اقدامات عملی مورد نیاز ، بلکه ادامه یك استراتژی سیاسی می دانند كه با تضعیف دقیقاً گروههایی كه از ساختارهای قدرت روستایی قدیمی بهره مند شده اند ، مانند واسطه ها ، صاحبان زمین های بزرگ و قلعه های زمین داری ، حوزه های انتخاباتی جدیدی را برای آقای مودی ایجاد كرده است. عمومی. این تغییرات احتمالاً به گروه های جدیدی که از آقای مودی حمایت کرده اند پاداش خواهد داد ، مانند شرکت های بزرگ که اکنون ممکن است فرصت های سرمایه گذاری بهتری در کشاورزی پیدا کنند.

حتی در حالی که نخست وزیر ادعا می کرد کشاورزی را آزاد می کند و به کشاورزان کمک می کند ، دولت وی ممنوعیت صادرات پیاز را مورد ضرب و شتم قرار داد ، که به نظر می رسد افزایش هزینه آن رأی دهندگان شهری را آزار می دهد. هنوز هم از نظر مخالفان سیاسی آقای مودی تضعیف بیشتر ، راهی بود که وی برای تحویل قبوض مزرعه انجام می داد.

در راجیا صبح ، مجلس فوقانی مجلس ، تماس های بلند مخالفان برای بحث بیشتر لغو شد. در میان اختلافات پر سر و صدا ، دو قانون با رأی صوتی تصویب شد. هنگام اعتراض نماینده مجلسسپس تعلیق شد ، مخالفان از هر دو خانه بیرون رفتند.

این امر به دولت این امکان را داده است تا به سرعت و سریعاً لایحه های متعددی از جمله تغییرات بزرگ در قوانین کار را تصویب کند. همانند کشاورزی ، این اصلاحات ممکن است مدتها به تأخیر افتاده باشد ، اما عجله و بی اعتنایی قانون آقای مودی به اجماع باعث ایجاد سو bad ضروری در این راه می شود.

این مقاله در بخش چاپ آسیا تحت عنوان “منحنی عملکرد” ​​چاپ شده است

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد