عصای خام – نفتی های کانادایی برای کمک به دولت مته می پردازند | کسب و کار

منN آبهای سرد در 350 کیلومتری شرق نیوفاندلند ، پروژه گل رز سفید برای تولید حداکثر 75000 بشکه نفت در روز طراحی شده است. اینکه آیا در واقع یک قطره را پمپ می کند ، یک سوال جداگانه است. در ماه سپتامبر ، هاسکی انرژی ، پشتیبان اصلی آن ، گفت که این سرمایه گذاری را بررسی می کند و از دولت کانادا خواست تا سهام مستقیم خود را بگیرد. این استان از آن زمان مشوق های جدیدی برای اکتشاف در نظر گرفته است و دولت فدرال 320 میلیون دلار کانادا (240 میلیون دلار) را برای حمایت از بخش انرژی خود اعلام کرده است. با این وجود هاسکی می گوید آینده وست وایت رز همچنان مورد تردید است.

سقوط قیمت های نفت در سال جاری باعث شده تا شرکت ها در سرمایه گذاری از نیوفاندلند به نیجریه تجدید نظر کنند. با کمبود سرمایه ، برخی دولت ها دست به اقداماتی زده اند – خوب یا بد. نروژ اهداف جدید آب و هوایی را تعیین کرد اما همچنین برای تشویق حفاری های جدید تخفیف مالیاتی را تصویب کرد. در کانادا ، جایی که شاخصی از شرکت های انرژی بیش از نیمی از ارزش خود را در سال جاری کاهش داده است ، این رکود س questionsالات طولانی مدت را در مورد چگونگی کمک دولت به دولت – یا اینکه آیا باید کمک کند – افزایش داده است.

کانادا بیش از هر کسی که مانع ورود آمریکا ، عربستان سعودی و روسیه شود نفت پمپ می کند. اما covid-19 یک دهه پر از دست انداز را پشت سر می گذارد. شیل آمریکایی در مقایسه با پروژه های دریایی کانادا یا ماسه های نفتی شانس آور آن ، که در آن ساخت معادن و پردازش قیر ضخیم هم هزینه بر است و هم کربن زیاد ، رشد سریع ، آسان (اگر نه همیشه سودآور) را ارائه داده است. خطوط لوله نامناسب از آلبرتا ، قطب صنعت ، فشار بیشتری را به وجود آورد. Equinor از نروژ ، ConocoPhillips ، یک بزرگ آمریکایی و Royal Dutch Shell ، یک انگلیسی-هلندی ، ماسه های نفتی خود را در سال 2016 و 2017 به فروش رساندند. در ماه فوریه منابع Teck ، مستقر در ونکوور ، برنامه های یک پروژه جدید بزرگ را لغو کردند. این شرکت محدودیت های سرمایه ، مخالفت گروه های بومی و مقررات نامشخص را ذکر کرد.

جاستین ترودو ، نخست وزیر کانادا از سال 2015 ، جاه طلبی سبز را با هدف جلوگیری از فروپاشی صنعت همراه کرده است. در اولین دوره ریاست جمهوری وی مالیات کربن تصویب کرد. اما وی همچنین از خرید خط لوله Trans Mountain از دولت از Kinder Morgan ، یک شرکت آمریکایی ، برای آوردن نفت از آلبرتا به اقیانوس آرام حمایت کرد.

از آنجا که بیماری همه گیر شرکتهای نفتی کانادا را مورد آزار و اذیت قرار داده است ، آقای ترودو تلاش کرده است تا شرکتها را بدون وثیقه کامل حمایت کند. این اقدامات شامل 1.7 میلیارد دلار کانادا برای پاکسازی چاههای متروکه و یک طرح ملی برای کمک به همه صنایع در پرداخت دستمزد است که بیش از 1 میلیارد دلار آن به شرکتهای نفت ، گاز ، معدن و معادن سنگین پرداخت می شود. 320 میلیون دلار کانادا برای نیوفاندلند و لابرادور در نظر گرفته شده است تا به تولیدکنندگان نفت کمک کند تا میزان انتشار خود را کاهش دهند و در تحقیقات و امکانات سرمایه گذاری کنند.

پل بارنز از انجمن تولیدکنندگان نفت کانادا ، یک گروه تجاری ، از کمک به نیوفاندلند و لابرادور استقبال می کند. وی می گوید که آیا به پیشرفت پروژه ها کمک می کند یا خیر ، موضوع دیگری است.

Equinor از جمله کسانی است که برنامه های حفاری دریایی کانادا را به تأخیر می اندازد. در سپتامبر جیسون کنی ، نخست وزیر آلبرتا از حزب محافظه کار مخالف ، آقای ترودو ، یک لیبرال را به دلیل عدم ارائه کمک بیشتر ، مورد انتقاد قرار داد. آقای كنی اظهار داشت كه اگر فقط آقای ترودو اجازه دهد بخش نفت كانادا می تواند رشد كند (و با ظرافت كلامی اظهار داشت كه جهان همچنان به نفت و نه “گوزهای یك شاخ” وابسته خواهد بود). در ماه مارس ، آلبرتا 1.5 میلیارد دلار کانادا در سهام شرکت کرد TC انرژی سنگین XL خط لوله ، برای انتقال نفت خام از آلبرتا به پالایشگاه های امتداد ساحل خلیج آمریکا ، و پروژه را با تضمین وام 6 میلیارد دلاری متوقف کرد.

حتی کمک های سخاوتمندانه نیز رشد سریع را تحریک نخواهد کرد. سانکور ، تولید کننده غول پیکر کانادایی ، در این ماه 2000 اخراج کارگران را اعلام کرد. سرمایه گذاران اشتیاق کمی برای پروژه های بزرگ دارند. این بخش از بین نخواهد رفت. Mark Oberstoetter از Wood Mackenzie ، یک شرکت تحقیقاتی می گوید ، تلاش های موجود در شن و ماسه های نفتی می تواند هزینه های عملیاتی تا 7 دلار کانادا در هر بشکه داشته باشد. بنی وونگ از مورگان استنلی ، یک بانک می گوید ، در کنار شیل های تخلیه سریع آمریکایی ، تولید ثابت ماسه های نفتی ممکن است جذاب به نظر برسد. صندوق Waterous Energy Fund ، یک شرکت سهامی خاص است که بیش از نیمی از ذخایر کانادایی فروخته شده در سه سال گذشته را خریداری کرده است ، رئیس آن ، آدام واتروس ، می گوید: “تولید را مسطح نگه دارید و جریان نقدی پایدار را به حداکثر برسانید”. با یا بدون کمک مالی دولت.

برای پوشش بیشتر تغییرات آب و هوایی ، در خبرنامه دو هفته ای ما برای The Climate Issue ثبت نام کنید ، یا از مرکز تغییر آب و هوا بازدید کنید

این مقاله در بخش تجارت چاپ چاپ تحت عنوان “عصای خام”

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>