عرضه ویندوز 12 قرار در سال 2024

ویندوز 12 ممکن است در سال 2024 وارد شود، این امکان وجود دارد که مایکروسافت ویندوز 12 را در سال 2024 در نتیجه استراتژی جدید این شرکت برای انتشار نسخه های اصلی ویندوز ارائه دهد. این بدان معناست که نسخه اصلی بعدی ویندوز در سال 2024 منتشر خواهد شد که یک چرخه انتشار سه ساله برای مایکروسافت است. توسعه ویندوز در مایکروسافت دستخوش تحول بزرگ دیگری شده است.

ویندوز 10 اولین نسخه از چرخه سه ساله مایکروسافت بود که مفهوم ویندوز را به عنوان یک سرویس در اولویت قرار داد. هنگامی که یک نسخه جدید از ویندوز هر سه سال یک بار منتشر می شود، ویژگی های جدیدی منتشر می شود. پس از اینکه یکی از کارمندان مایکروسافت از ویندوز 10 به عنوان «آخرین نسخه ویندوز» یاد کرد، بسیاری از ناظران ویندوز برای سال‌ها بر این باور بودند که این آخرین نسخه بزرگ ویندوز خواهد بود.

این بدان معنی است که مایکروسافت یک به روز رسانی ویژگی با کد Sun Valley 3 را حذف کرده است. که کاربران ویندوز انتظار داشتند در سال 2023 وارد شود. در عوض، مایکروسافت می خواهد یک ویندوز جدید را در سال 2024 منتشر کند. به عنوان یادآوری، مایکروسافت شروع به انتشار به روز رسانی 22H2 یا Sun Valley 2 در ماه ژوئن کرد. این امر باعث ایجاد تغییرات زیادی در سیستم عامل مایکروسافت شد. مانند منوی شروع جدید، طراحی مجدد مدیر وظیفه و کاوشگر فایل جدید.

برنامه جدید مایکروسافت نشان می دهد که کاربران سیستم عامل آن سالی یک بار ویژگی های اصلی را دریافت خواهند کرد. و یک نسخه جدید هر سه سال یکبار راه‌اندازی می شود. بنابراین، نسخه جدید ویندوز 12 برای سال 2024، سه سال پس از انتشار ویندوز 11 در سال 2021 برنامه ریزی شده است.

مطالب جدید دیدنی  ردیاب مگنتی (یک ماه شارژ)GM2500

تعجبی نخواهد داشت اگر آن تاریخ تغییرات بیشتری به زمان عرضه نزدیک‌تر شود. به هر حال، مایکروسافت هنوز هیچ اطلاعیه رسمی در مورد آن اعلام نکرده است. همچنین غیرممکن نیست که شرکت آمریکایی ویژگی های خاصی را که در ابتدا برای ویندوز 11 برنامه ریزی شده بود به تعویق بیندازد.

به‌روزرسانی‌های کوچک نیز می‌توانند بخشی از تلاش‌های جدید مهندسی نرم‌افزار «Moments» مایکروسافت باشند. که انتظار داریم در سال 2023 برای معرفی ویژگی های جدید آغاز شود. به نسخه فعلی ویندوز با نرخ حداکثر چهار به روز رسانی در سال باشند. برای ادامه کافیست روی این سایت بزنید.