طراحی اپلیکیشن چیست

 اپلیکیشن چیست

ابتدا برای معرفی اپلیکیشن باید بگوئیم که تمامی نرم‌افزارهایی که روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم بنوعی اپلیکیشن محسوب میشوند  و تنها نرم‌افزارهایی مانند نرم افزار سیستم عامل و یا زبان‌های برنامه نویسی جزء اپلیکیشن‌ها بحساب نمی آیند

همانطور که می دانید موبایل ها و تبلت های smart ( هوشمند) نیز همانندکامپیوترها نرم افزارها و برنامه های مختلفی دارند. که  در بازار آنها را بیشتر با واژه اپلیکیشن یا به اختصار App میشناسند.که در واقع بمعنی همان اپلیکیشن موبایل یا نرم افزار موبایل میباشد.

بعنوان مثال برای انجام عمل خاصی بر روی یک سیستم  مثلا ویرایش یک عکس باید از نرم افزار یا اپلیکیشن فتوشاپ استفاده نمائید

یا برای مرور صفحات وب نیازمند استفاده از اپلیکیشنهایی مانند کروم یا فایرفاکس هستید.یا زمان گوش دادن به موسیقی میتوانید اپلیکیشن kmplayer را بکار گیرید.

طراحی اپلیکیشن چیست؟

در این مقاله با مراحل اولیه طراحی یک اپ، پی‌ ریزی اصول اساسی، طراحی تجربه کاربری، طراحی رابط کاربری و ارائه به بخش توسعه آشنا می ‌شوید. برای ساخت یک اپلیکیشن چه کارهایی باید انجام داد؟ این سوال در رتبه دوم بیشترین سوالاتی که مشتریان از ما می ­‌پرسند قرار دارد. (سوال رتبه اول این است که: «روند کار شما چیست؟»)

 

قبل از هرچیز، فریب تبلیغات واهی را نخورید «با 3 مرحله آسان یک اپلیکیشن بسازید!.» ساخت اپلیکیشن شوخی ‌بردار نیست. بله مطمئناً اگر بخواهید، ممکن است بتوانید یک برنامه ساده و ابتدایی را در چند ساعت با PhoneGap (یک برنامه شبیه به Wix برای اپلیکیشن ­‌های موبایل) بسازید.

 

اما اگر این چیزی نباشد که شما می‌ خواهید چطور؟ اگر خواسته شما این باشد که برای ساخت این برنامه واقعا کمی وقت بگذارید و در مورد طرحی فکر کنید که برنامه­ شما را محبوب کرده و به یک موفقیت مالی برساند؛ در این صورت چطور خواهد بود؟