طالبان به دنبال رفاه حیوانات هستند

آNIMAL WELFARE هنگامی که طالبان در آگوست 2021 به کابل بازگشتند، اولویت بزرگی برای طالبان در نظر گرفته نشد. یک موسسه خیریه نجات حیوانات مستقر در کابل به نام “نوزاد” که توسط یک سرباز سابق انگلیسی اداره می شود، چنان در مطبوعات بریتانیا سروصدا ایجاد کرد که بوریس جانسون، نخست وزیر وقت، به آن اجازه داد 94 سگ ولگرد و 68 گربه را در یکی از آخرین پروازهای خارج از کشور بارگیری کند. آنها افراد خوش شانس بودند. جمعیت سگ های خیابانی کابل در حالی افزایش یافت که افغان ها سگ های خود را قبل از فرار از کشور رها کردند.

به این داستان گوش کن
از صدا و پادکست بیشتر لذت ببرید iOS یا اندروید.

مرورگر شما پشتیبانی نمی کند

محمد اسماعیل، دامپزشک یکی دیگر از سازمان های خیریه حیوانات بریتانیایی به نام میهو، می گوید: «ما در روزهای اولیه تعداد زیادی نژادهای آموزش دیده و کمیاب پیدا کردیم. وقتی کابل سقوط کرد، میهو به کارمندان افغان خود گفت که در خانه بمانند. به عنوان یک سازمان بریتانیایی، از اقدامات تلافی جویانه می ترسید. همچنین تصور می‌کرد که طالبان از سگ‌هایی که مسلمانان متدین آنها را نجس می‌دانند، متنفرند. اما طولی نکشید که طالبان از میهو خواست تا به کار خود بازگردد.

هر روز در سپیده دم، این موسسه خیریه دامپزشکان خود را با سگ گیران اداره تحت کنترل طالبان کابل می فرستد. آنها با استفاده از تورهای غول پیکر، بیشتر روزها حدود 60 ولگرد را می گیرند که آنها را خنثی کرده و در برابر هاری تلقیح می کنند. پس از چند روز بهبودی در مراکز خیریه، نفرین ها به خیابان ها بازگردانده می شوند. گفته می شود که شهردار طالبان کابل از این کار خوشحال است. دولت او اخیراً واکسیناسیون حدود 30000 سگ ولگرد توسط Mayhew را به عنوان یکی از موفقیت های خود معرفی کرده است.

نوزاد نیز اکنون به کابل بازگشته است، جایی که فعالیت هایش شامل اداره کلینیک حیوانات کوچک است. طالبان اجازه داده اند NGO پن فارتینگ، بنیانگذار نوزاد، یک تفنگدار دریایی سلطنتی سابق، می گوید: «به اهداف مأموریت خود ادامه دهیم». او در پنج سفر اخیر خود به کابل، طالبان را مطیع و “همیشه مودب و دوستانه” دید. او فکر می کند که جامعه بین المللی باید از دوری جستن از آنها دست بردارد. او کمی بدبینانه پیشنهاد می کند: «آنها به قدرت بازگشتند زیرا ما آنها را دوباره به قدرت بازگردانیم».

میهو می گوید که کاملاً با قوانین طالبان از جمله دستور ممنوعیت مطابقت دارد NGOاز استخدام زنان. کارولین یتس از میهیو می گوید: «این افتضاح است. اما ما قبل از هر چیز یک سازمان حمایت از حیوانات هستیم.

مطالب جدید دیدنی  کدام صابون گیاهی برای پوست شما مناسب است؟