شومپیتر – کدام مغول ژاپنی بزرگترین میراث را به جا خواهد گذاشت؟ | کسب و کار

منN دهه 1990، هنگامی که یک پسر جوان ماسائوشی ، یک کارآفرین ژاپنی ، در حال پیگیری خرید در کشور خود بود ، از یک بانکدار هشت سال جوان تر از او به نام Mikitani Hiroshi مشاوره گرفت. آنها مشترکات بسیاری داشتند: هر دو در آمریکا تحصیل کرده بودند (آقای پسر در دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، آقای میکیتانی در دانشکده بازرگانی هاروارد). آنها علاقه مشترکی به اینترنت داشتند. و هر دو دیوانه بیس بال بودند.

در دهه های گذشته ، هر دو مرد با عبور از یک سلسله مراتب خفقان آور شرکت ، تبدیل به دو میلیاردر برجسته فناوری ژاپن شدند. آقای میکیتانی ، که در مصاحبه ای می گوید حتی هنگام ورود به دانشگاه هاروارد حتی کلمه “کارآفرین” را نمی دانسته است ، از طریق راکوتن ، که هم اکنون یک مجتمع گسترده فناوری به ارزش 14 میلیارد دلار است ، تجارت الکترونیکی را در ژاپن آغاز کرد. SoftBank آقای پسر ، پس از سرمایه گذاری های چشمگیر در سهام اولیه اینترنت ، وارد صنعت مخابرات ژاپن شد. هر دو سرمایه گذاری زیادی در سیلیکون ولی انجام داده اند. آنها همچنین هرکدام تیم های بیس بال را به نام پرندگان شکاری در اختیار دارند. SoftBank Hawks و عقاب طلایی Rakuten.

اکنون این رقابت است و نه یک گذشته مشترک که روابط آنها را بهتر تعریف می کند. در ژاپن SoftBank و Rakuten به آرامی به زمین چمن یکدیگر می روند. سرمایه گذاری های مربوطه آنها در خارج از کشور در Uber و Lyft ، دو شرکت استقبال مسافران ، آنها را با هم اختلاف دارد. حتی هاوکس و عقاب ها دشمنان تلخی هستند. تا همین اواخر به نظر می رسید که ماسا ، همانطور که آقای پسر شناخته شده است ، از این مزیت برخوردار است. او کیف پول بزرگتری نسبت به آقای میکیتانی دارد و به لطف جسارت صندوق بینایی 100 میلیارد دلاری وی ، که از استارت آپ های فناوری Blitzscaling در سطح جهانی حمایت می کند ، از مشخصات بالاتری برخوردار است. با این حال ، همانطور که آقای میکیتانی شناخته شده است ، میکی شرط آرام تری در ارتباطات تلفن همراه گذاشته است که تقریباً به همان اندازه جسورانه است – البته به روشی متفاوت. اگر نتیجه بدهد ، می تواند انقلابی نه تنها در ژاپن ، بلکه در سراسر جهان نیز آغاز کند.

مطالب جدید دیدنی  ماشین اصلاح جیمی 2600 را می توان با قیمت 2600 دلار خریداری کرد.

آقای Mikitani با لباس کلاهبردار ، با بحث درباره آن توسط زوم از خانه اش در توکیو ، مشتاقانه تأکید دارد که هم بر جسارت شرط بندی و هم بر دشواری تحقق آن تأکید کند. از سال 2018 وی 8 میلیارد دلار برای ساخت نسل چهارم و پنجم تعهد کرده است (5G) شبکه تلفن همراه از ابتدا در ژاپن ، کشوری که سه وزنه سنگین صنعت از جمله SoftBank در آن سلطه دارند. وی به جای تکرار سرمایه گذاری های کلانی که در سخت افزار انجام داده اند ، از ایستگاه های پایه ارزان قیمت ، معماری مبتنی بر ابر و نرم افزار برای ایجاد آنچه راکوتن اولین شبکه مجازی کاملاً تجاری جهان می نامد و برای یک فناوری مدولار جدید به نام Open سازگار است ، استفاده کرد.ران. در واقع ، آنچه آقای Mikitani تلاش کرده است نشان دهد این است که یک شرکت اینترنتی مانند او ، با فرهنگ مهندسی نرم افزارهای عجیب و غریب ، می تواند با استفاده از Open ، یک جایگزین با کیفیت بالا و کم هزینه را برای غول های مخابرات وسواس سخت افزاری ارائه دهد.ران در هسته 5 آن قرار داردG معماری. این یک کار در حال انجام است اما از خرافات ژئوپلیتیکی برخوردار است. نگرانی در مورد تأثیر دولت چین بر هوآوی ، بزرگترین 5 در جهانG تأمین کننده تجهیزات ، شرکتهای تلفنی و همچنین دولتها را به دنبال شکار بی پروا برای گزینه های دیگر سوق داده اند. باز کنران بسیار جلب توجه می کند. همه نگاه ها به Rakuten است تا ببینند آیا شبکه آن عملکرد دارد.

مطالب جدید دیدنی  15 لباس بتمن در فیلم ها از بدترین تا بهترین - اینمن

آقای میکیتانی و ستوان هایش خوشحال هستند. اگرچه او در همه راه با ناشناسها روبرو شده است – او می گوید: “موفق باشید ، میکی ، شما شکست خواهید خورد” مدیر عامل دوستان همه به او گفتند – این شرکت سال 2021 را پیش بینی کرده است ، زمانی که انتظار می رود تقریباً در کل ژاپن تحت پوشش قرار گیرد. این سال 2026 بوده است. هزینه های پایین بیش از 1 میلیون مشتری را مجذوب خود کرده است ، حتی اگر پوشش هنوز ناچیز باشد. در سطح جهانی ، طارق امین ، معلم گرافیکی فناوری تلفن همراه راکوتن ، به یکی از برجسته ترین Openران بشارت دهندگان در ماه سپتامبر او با Telefónica ، مادرید ، یک گروه بزرگ مخابراتی ، برای توسعه فناوری بیشتر توافق کرد. آقای Mikitani یکی از برکات Open را می گویدران مدل این است که ، به جای جایگزینی کیت باستانی با هر نسل جدید از فناوری تلفن همراه ، می توان آن را با نرم افزار به روز کرد. او آن را به توانایی تسلا در استفاده از نرم افزار برای به روزرسانی اتومبیل های برقی خود تشبیه می کند.

با همه این اوصاف ، آقای پسر در پس زمینه معلق است. قبل از اینکه آقای میکیتانی شروع به تجاوز به قلمرو مخابرات خود کند ، از سهام بزرگ SoftBank در یاهو ژاپن برای به چالش کشیدن راکوتن در تجارت الکترونیکی استفاده کرد. سال گذشته SoftBank با سازماندهی ادغام بین یاهو ژاپن (که اکنون به آن معروف است) از سهام خود پیشی گرفت ز Holdings) و Line ، یک برنامه پیام رسان ، برای ایجاد بزرگترین شرکت خدمات آنلاین ژاپن. Kirk Boodry از شرکت Redex Research ، یک شرکت تحقیقاتی در زمینه سهام و سهام آسیا ، می گوید که حاشیه عملکرد تجارت الکترونیکی راکوتن به تازگی به نصف کاهش یافته است زیرا هزینه های خود را برای دفاع از خود در برابر یاهو و آمازون در تجارت الکترونیکی خرج می کند. این ممکن است در نهایت جاه طلبی های مخابراتی راکوتن را محدود کند. همانطور که وی اظهار داشت: “آنها پول کافی ندارند تا به اندازه آنچه که دوست دارند مخل باشند.”

مطالب جدید دیدنی  نکاتی برای انتخاب لباس زنانه

آقای میکیتانی در مورد موکل سابق خود لطف دارد. او اعتبار پسر را به داشتن سرمایه چشمگیر نسبت به آقای سون می داند و با درایت از شکست Vision Fund با WeWork ، یک شرکت اجاره اداری که سال گذشته با فروپاشی روبرو شد ، اشاره نمی کند. او اصرار دارد که SoftBank و Yahoo “رقبای من هستند ، نه دشمن من”. وی در ادامه این کنایه را بیان کرد که در حالی که زمانی او بانکدار سرمایه گذاری آقای پسر بود ، اکنون ، از بین این دو ، بیشتر او مجری فعالیت است.

صفحه اصلی RAN؟

این مسئله میراث هر دو مرد را به وجود می آورد. آقای پسر ممکن است شکلی را برای سرمایه گذاری در استارت آپ های شیطانی شکسته باشد به گونه ای که او را روی جلد مجلات جهانی (از جمله این مجله) قرار دهد. اگرچه او ادعا می کند یکی از بزرگترین کارآفرینان ژاپن است ، اما هرگز پیشگام یک فناوری جدید نبوده است. آقای میکیتانی هرگز به چنین قامت جهانی دست نیافته است. مسلماً وی به دلیل ساخت انگلیسی در خارج از ژاپن مشهورتر است زبان فرانسه در شرکت او نسبت به راکوتن بود. اما اگر 5G رویاها تحقق می یابند ، آقای میکیتانی به مهندسین راه حل نه تنها برای یک مشکل تکنولوژیکی جهانی بلکه برای یک مسئله ژئوپلیتیک فشرده نیز کمک خواهد کرد. تا آنجا که به دنیای فناوری مربوط می شود ، این یک دستاورد گسترده تر خواهد بود. و اگر ماسا از این کار رنجیده باشد ، همیشه می تواند قد خود را در زمین بیس بال بیرون بیاورد.

این مقاله در بخش تجارت چاپ چاپ تحت عنوان “میکی علیه ماسا” منتشر شد

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد