شومپیتر – نستله عطر و طعم آینده را می بخشد | کسب و کار

سWITZERLAND شناخته شده است برای ساعتهای آن. اما این محل کسب و کار دیگری است که در بیشتر تاریخ خود با قاعده ای مترون فعالیت داشته است. این نستله ، بزرگترین شرکت غذایی جهان است. این شهر در دهه 1860 در Vevey ، شهری کوچک در ساحل دریاچه ژنو تاسیس شده است که تا به امروز خانه آن باقی مانده است ، مدت هاست که به عنوان یک جنازه مات با فرهنگ جزیره و گاه به گاه برس با رسوایی دیده می شود. با این حال هر روز یک میلیارد از محصولات آن مصرف می شود. فروش آن در سال گذشته از 93 میلیارد دلار فراتر رفت. وقتی از قهوه صحبت می کند ، در 100 میلیارد فنجان صحبت می کند. ممکن است داده ها نفت جدیدی در آمریکا و آسیا باشند ، اما در اروپا نوشیدنی های گرم از دو نوع خام یا محاسباتی گرمتر هستند. نستله با ارزش بازار 320 میلیارد دلار ارزش بیشتری از Royal Dutch Shell ، بزرگترین شرکت انرژی قاره دارد و شیره، غول نرم افزاری آن است.

بسیاری از شرکت های جهانی تولید مواد غذایی مدل های قابلیت اطمینان بوده اند. نام های ارجمند دیگری مانند Campbell’s ، Danone ، Kraft Heinz و Unilever (که بیش از مواد غذایی اقلام غیر غذایی را به فروش می رسانند) نیز ریشه در طول یک قرن دارد. با این وجود پنج سال پیش ، در میان کاهش شدید رشد ، این صنعت ناگهان خود را در محاصره قرار داد. 3G، یک گروه سهام خصوصی برزیل که مشتاق کاهش بی رحمانه هزینه ها بود ، HJ Heinz و Kraft Foods را ادغام کرد. دو سال بعد فعالان آمریکایی نستله را هدف قرار دادند و دستورالعمل مشابه را خواستار شدند. در همان سال کرافت هاینز تلاش کرد و نتوانست یونیلور را تصاحب کند و بعداً دید که سود آن رو به سقوط است و ترک می کند 3Gشهرت در فرسودگان.

تجارت کالاهای مصرفی اروپا هنوز در حدود نیمی از سرعت یک دهه پیش در حال رشد است. به شدت به یک تزریق کافئین احتیاج دارد. هیچ کس بهتر از مارک اشنایدر ، اولین مدیر اجرایی نستله از خارج از شرکت در تقریباً یک قرن گذشته – و باریستا-در رئیس چرخش سه ساله آن.

آقای اشنایدر ، آلمانی صمیمی ، دارای گذرنامه آمریکایی و علاقه زیادی به بازی های رایانه ای ، فویل عالی برای صندوق های سرمایه گذاری پرچین است. او مستعد وحشت نیست. اما او نیز راضی نیست. او از خارج از صنعت غذا آمده است ، بنابراین آن را با چشمانی تازه می بیند. وی آنچه را مارتین دبو از جفریز ، بانكی “نسخه اصلی مدیر بلرئیسم” می نامد ، انجام داد و مسیر متوسطی را بین اهداف سود آور حاشیه سود مورد نظر آمریكایی ها و بازسازی ناچیز قابل تحمل برای سوئیسی ها هدایت كرد. مهمترین ، او اعتماد به رشد فروش ارگانیک را احیا کرد ، معیاری که در نستله از 7.5 annual سالانه در سال 2011 به 2.4 over در سال تصدی خود کاهش یافته بود. در دوران بریدگی و سوختگی 3G، رشد فروش برای wimps بود. دیگر – بخشی از آقای اشنایدر تشکر می کنم.

اهمیت رشد فروش در غذا سخت است. کارگزار برنشتاین آن را “مایه حیات” صنعت می نامد. در سال های اخیر با تغییر رژیم های غذایی، دیجیتالی شدن و تورم زدایی در مناطقی از جهان ثروتمند و همچنین کندی در بازارهای در حال ظهور ، این کشور به شدت شکننده شده است. اما آقای اشنایدر به سرعت راه حل هایی یافت.

اول نوآوری بود. به لطف تجارت الکترونیکی ، مارک های کوچک شروع به کار توانستند ارواح را کنار بگذارند و مستقیماً به مصرف کنندگان بفروشند. او با مجبور کردن boffins ، ایده های نستله را با سرعت بیشتری ، اغلب به صورت دیجیتالی ، به بازار عرضه کرد. او می گوید سه سالی که گاهی طول کشید برای یک ماشین خوب بود ، اما برای یک شکلات نه. ایده های جدیدی که وی برای او عزیز است ، شامل غذاهای مخصوص آلرژی و گربه و همبرگرهای گیاهی است. دوم ، او به سرعت به معاملات تحول آفرین دست زد. ظرف شش ماه از صدور مجوز برای قهوه استارباکس در سال 2018 ، نستله پیش از این 24 محصول از این زنجیره را راه اندازی کرده بود. سوم ، او شرکتهایی را خریداری و فروخت و به مشاغل پرشتاب تغذیه و سلامتی اضافه کرد و افراد پیاده مانند بستنی را در آمریکا و گوشت بسته بندی شده را در اروپا فروخت.

نستله نیز در سایر مناطق سرعت رشد را افزایش داده است. در حال حرکت بی وقفه در حال پیشرفت است. سال گذشته سهم فروش محصولات ممتاز به بیش از یک چهارم افزایش یافت ، از جمله مواردی با جذابیت برهنه برهنه مانند غلاف نسپرسو “سفید مسطح بر روی یخ”. این کشور به اشتیاق غذاهای گیاهی و سایر کرایه های سالم پیوسته است (مهم نیست که این باعث می شود تجارت شیرینی سازی آن بیش از حد نامناسب به نظر برسد). و از بین بردن شهرت خود برای پایداری ناامید کننده است. در تاریخ 3 دسامبر اعلام کرد که به عنوان بخشی از تلاش 3.2 میلیارد میلیارد تومانی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی ، در مدت 5 سال 1.2 میلیارد SF (1.3 میلیارد دلار) سرمایه گذاری خواهد کرد تا به کشاورزان خود کمک کند خاک خود را بهبود بخشند. این کشور همچنین متعهد شده است که بسته بندی را تا سال 2025 قابل بازیافت یا قابل تعمیر مجدد کند. این تلاش ها برای نرم جلوه دادن تصویر آن به عنوان یک جلیات شرکتی است که باعث می شود نه تنها خریداران جوان ، بلکه خریداران باهوش و سرزنده نیز از این امر مطمئن شوند.

در حال حاضر ، سرمایه گذاران تحت تأثیر قرار گرفته اند. همانطور که آقای دبو اشاره کرد ، قیمت سهام در حال حاضر ده امتیاز از 10 به Nestlé برای چرخش داده است ، اگرچه ممکن است زودرس باشد. رشد فروش هنوز به 4-6٪ در سال که شرکت قول داده بود ، بهبود نیافته است. شیرخشک نوزاد عقب مانده است. همینطور آب ، با ارزان ترین محصولات بطری شده ، که در ادارات مصرف می شود و همه گیر آن را گرفته است. و نستله از مشکلات صنعت در امان نیست. رشد در بازارهای در حال ظهور در حال کند شدن است زیرا مردم در آنجا هزینه های کمتری را برای خرید و مصرف کالاهای دیجیتال مصرف می کنند. علاوه بر این ، درآمد پایین در بین جوانان اشتهای آنها برای محصولات برتر را کاهش می دهد.

خیلی شیرین نیست

به طور نسبی ، این ویروس با نستله مهربان بوده است. بیشتر محصولات آن به جای خرید در خانه مورد استفاده در خانه است ، بنابراین فروش اضافی شربت خانه آنچه را که در این فروشگاه شیرینی فروشی از دست رفته بود به راحتی از بین برد. Danone ، یک رقیب اروپایی که در ابتدای سال تلاش می کرد با نستله همگام شود ، بسیار عقب مانده است.

هنوز آقای اشنایدر هیچ کس خوشبین نیست. در جلسه اخیر بزرگنمایی که در میان سرخوشی بازار سهام درباره احتمال واکسن covid-19 برگزار شد ، او محتاط بود. وی به عنوان یک مدیر اجرایی بهداشت و درمان که قبلاً از زنجیرهای سرد استفاده می کرد ، در مورد توانایی توزیع واکسن در دمای مورد نیاز ، به ویژه در کشورهای در حال توسعه ابراز تردید کرد. هرچه مدت زمان بیشتری برای انتشار واکسن طول بکشد ، بدهی های عمومی بیشتری روی هم انباشته می شوند و به طور بالقوه “سایه طولانی” را در دهه 2020 ایجاد می کنند. علاوه بر این ، او یادآور می شود ، با افزایش تعداد افراد مسن که به مراقبت های پزشکی نیاز دارند ، یک چالش جمعیتی در پیش است. وی اذعان می کند: “من از نظر خود کاملاً بی صدا هستم.” اما نستله در بیش از 150 سال تاریخ ، از این بدتر زنده مانده است.

این مقاله در بخش تجارت چاپ چاپ تحت عنوان “Feathering its Nestlé خودش” منتشر شد

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>