سایت آموزش برنامه نویسی

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟

معرفی وب سایت به جهت یادگیری برنامه نویسی یکی از از دغدغه های اکثری از اشخاصی که در این حوزه فعالیت دارد است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم شما را اصلی بهترین وبسایت های برنامه نویسی پارسی و خارجی آشنا کنیم تا بتوانید گامی در ترقی مهارتها بردارید و آغاز عمل را بزنید و بتوانید وارد بازار عمل برنامه نویسی که یک عدد از پردرامدترین شغل هاست شوید.

با وجود دانشگاه‌ها و کلاس‌های حضوری زیاد در زمینۀ تدریس برنامه‌نویسی، بسیاری از برنامه‌نویسان توصیه می‌کنند که برنامه‌نویسی را خودآموز یاد بگیریم. اهمیت این که برای برنامه‌نویسی، داشتن پیشنیازهایی از علوم کامپیوتر مفیده اما اکثر برنامه‌نویسان پیشنهاد می‌کنند برنامه‌نویسی رو به صورت پروژه‌محور و اهمیت نوشتن یک برنامۀ ساده شروع کنیم.

در پاسخ به نیاز یادگیری خودآموز برنامه‌نویسی، منابع زیادی تنظیم و عرضه شده است. آموزش‌های برنامه‌نویسی به شکل کتاب، فیلم و دوره‌های مهارت‌‌محور در دسترسه. بسیاری از منابع آموزش برنامه نویسی مجانی هستند و به جهت آموزش مقدماتی مناسبند.

در همین مطلب نگاهی به معرفی یکسری از بهترین سایت تدریس برنامه نویسی فارسی و آن‌گاه سایت های برنامه نویسی خارجی پر اسم و رسم می‌اندازیم. حساس ما یار باشید.

سایت های تدریس برنامه نویسی ایرانی:

 

سون لرن

این تارنما توسط لقمان آوند، دانشجوی دکترای تخصصی نرم‌افزار در سال 1387 به خاطر علاقه‌ی شدید او به دنیای وب، وبلاگ‌نویسی، مخصوصا در طراحی وب و برنامه نویسی فعالیتش را در حوزه زبانهای برنامهنویسی از Html و Css گرفته تا زبانهای سمت بک-اند مانند: PHP، سی شارپ و غیره شروع کرد.

الکامکو

اگر دنبال تدریس یادگیری برنامه نویسی اندروید می باشید از همین بابت اصلا نگران نباشید زیرا عصر آموزش برنامه نویسی اندروید در الکامکو ، به رخ پروژه محور و کاربردی و بوده و همه ی آموزش ها اهمیت بهترین و معمولی ترین نحوه ملازم حیاتی تمرین های عملی و دور از هرگونه گزافه گویی به شما تدریس داده می شود و به این دلیل برای ورود شما دوستان خوب به بازار فعالیت مناسب می باشد و می توانید از همین روش کسب درآمد کنید.

مطالب جدید دیدنی  عوارض پیکر تراشی چیست؟

در همین وبسایت برای هر دوره آموزشی که به جهت شما تهیه و تنظیم شده یک‌سری جلسه مجانی وجود داراست که می توانید قبل از خرید مهم دیدن همین فیلم ها دارای طرز تدریس استاد آشنا شوید. زمان های برنامه نویسی اندروید به وسیله معلم برنامه نویسی اندروید ارشد محمد آزاد درس دادن می شود.

علاوه بر زمان های آموزشی مقالات پیدایش شده ای به صورت بدون پول در حوزه برنامه نویسی اندروید و تدریس های مربوطه قرار می دهد که می توانید از آن ها هم استعمال کنید.

تیم برنامه نویسی اندروید الکامکو همینطور در راستا طراحی تارنما ، ساخت محتوا و سئوی تارنما نیز عمل می کند.

فرادرس

این وب سایت در سال 1387 با ارائه آموزشهای دارای ارتباط کلیدی هوشمصنوعی و برنامهنویسی، در حوزه وب سایت های تدریس برنامه نویسی ایجاد شد. پس از مدتی در سال 1390 همین وب سایت به عنوان بهترین پروژه آنلاین آموزشی ایران به تعیین اعضا در چهارمین جشنواره وب ایران معرفی شد و رفته رفته به بزرگترین وب سایت دانش کده آنلاین در حوزه دروس دانشگاهی تبدیل شد. در این سایت گوشه ای از آموزشها به شکل رایگان در اختیار اعضا قرار داده شده اما به جهت اخذ تمام آموزش‌ها باید دوره‌ها را خریداری کنید.

سبزلرن

این وب سایت با هدف جمع‌آوری کل دروس و همچنین برگزاری دوره‌های کاربردی به جهت ورود به بازار کار شکل گرفت. کار درسمن این است! ارائه سرویس ها آموزشی مجازی مثل کل سایت‌های مشابه، با این تفاوت که به سبک مایکروسافت قدم برداشتند.

دوره‌های آموزشی همین سایت تنها مباحثی هستند که از طرف مایکروسافت ارائه می‌شوند. جهت‌گیری حیاتی همین استاندارد‌ها منجر می‌شود که همگی آموزش‌ها حساس بینش مایکروسافت صورت گیرد و در نتیجه، دانشجوی دوره‌های درسمن می تواند برای اخذ گواهینامه‌های بین‌المللی مایکروسافت در زمینه‌های متعدد مانند MCS ،MCSE و… آمادگی‌های حتمی را کسب کند. تمامی پیش‌نیاز‌ها و هر آنچه که در همین مسیر حتمی خواهد بود، از صفر تا صد در درسمن ارائه خواهد شد. پس درصورتیکه می‌خواهید در زمینه IT با استاندارد‌های مایکروسافت رویش کنید، درسمن را فراموش نکنید.

مطالب جدید دیدنی  اتوبار بلوار تعاون, باربری بلوار تعاون

راکت

سایت راکت در فصل بهار سال 1394 با این یقین که کاربران لایق بهترین‌ها میباشند و می بایست بهترین و به‌روزترین فیلم‌های آموزشی و مقالات در اختیار آن ها قرار بگیرد تا بتوانند به شتاب ترقی نمایند و جزء بهترین‌ها در صنعت طراحی و برنامه‌نویسی وب شوند، به سایت های تدریس برنامه نویسی پیوست. به این ادله این وب سایت عملکرد کرده تا یک منشاء تدریس آنلاین به جهت زبان‌ها و ابزارهای برنامه‌نویسی مربوط به گوشی باشد.

سکان آکادمی

سکان آکادمی در 20 شهریور ماه سال 1392 فعالیت خود را اصلی هدف ارائه خبر‌ها دارای ارتباط در زمینه‌های برنامه‌نویسی، طراحی‌سایت، اپن‌سورس و لینوکس، سئو، هوش‌مصنوعی، استارتاپ و…. به جهت یادگیری از بچه‌ها گرفته تا بزرگسالان و دانشجویان رشته‌های دارای ربط و غیر مرتبط برنامه نویسی، ساخت کرده و سرویس ها این وب سایت به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. در این آکادمی، علاوه بر آموزش‌ها خدمات دارای ربط اهمیت برنامه‌نویسی را نیز ارائه کرده که میتوان به سرویس جابز، فضایی برای کارفرمایان و فریلنسرهای زمینه فناوری اشاره کرد. همینطور چکیده از سایت را به تدریس زبان‌های جاوا و اندروید قرار داده است.

کلیک سایت

یکی از وب سایت های آموزش برنامه نویسی متنی میباشد که در حوزه آموزش‌های آنلاین و ساخت برگزیدگان محتوای آموزشی در زمینه ها و حرفه های مختلف، توانسته یک عدد از برگزیدگان آموزشگاه‌های مجازی باشد. کلیک تارنما در زمینه‌های متمایز نظیر: 
برنامه‌نویسی وب 
برنامه‌نویسی اندروید 
برنامه‌نویسی ویندوز 
برنامه‌نویسی ios 
فعالیت دارد.

بلدشو

این وب سایت از سال 1395 عمل خویش را آغاز و از همان ابتدای فعالیت تاکنون حیاتی نیازسنجی ظریف مشتریان و تمرکز بر روی کیفیت ارائه دوره‌ها به گویش فارسی توانسته تاثیر لطف بر علم و یادگیری کاربران بگذارد. محتوای موجود در دوره‌های آموزشی بلدشو مطابق حساس استاندارد جهانی می باشد و پس از ترجمه بوسیله مترجمین متخصص، حساس زیرنویس یا اهمیت دوبله‌ی حرفه‌ای بر بر روی وبسایت قرار می‌گیرند. هر دوره یک روند منطقی و برنامه‌ریزی شده دارد. این دوره‌ها کلیدی پوشش مباحث از سطح های پایه تا حرفه‌ای و اساسی تدریس گام به گام، شما را تا مرز یادگیری کامل تخصص گزینه نظر پیش می‌برد.

مطالب جدید دیدنی  دریچه سقفی - محصولات تهویه مطبوع، سرمایش و گرمایش در پارس سنتر

مکتب‌خونه

سایت مکتب‌خونه هم یک عدد دیگر از وب سایت های تدریس برنامه‌نویسی میباشد که اهمیت هدف در دسترس قرار دادن تدریس با کیفیت بالا به جهت همه‌ی فارسی زبانان ارائه شد. همین وب سایت در رشته‌ها و علومی چون: رشته ریاضی، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر دارای گرایش نرم‌افزار، مهندسی نفت، رشته آمار ریاضی، فن معماری، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی، مهندسی عمران کار دارد.

معرفی بعضی از بهترین وبسایت های خارجی آموزش برنامه نویسی

سایت اموزش برنامه نویسی خارجی coursera.org
این وبسایت دارای ربط با یک شرکت آموزشی می باشد که اهمیت مشارکت کالج ها و سازمان های دارای دنیا مبادرت به برگزاری دوره های آموزشی مجانی به رخ آنلاین می نماید. کلاس های آموزشی در Coursera توسط اساتید طراز اول دنیا به شکل ویدیویی تدریس می شوند و این در حالی هست که اعضا به هر سرعتی که خویش بخواهند می توانند مطالب آموزشی را فرا گرفته و در انتهای هر بخش نیز چندین تمرین تعاملی برای نهادینه کردن مطالب آموزشی در ذهن ایشان در لحاظ گرفته شده است.

سایت یادگیری برنامه نویسی خارجی udacity.com
از آنجا که بسیاری از دوره های تارنما Udacity خیلی به نیز دیگر مربوط نیستند، ممکن است بتوان گفت که همین وبسایت تدریس برنامه نویسی به تیتر اولی مورد به جهت خیلی از برنامه نویسان تازه کار نخواهد بود. ولی همین وبسایت یک نقطه قوت تبارک داراست و آن هم همین که اکثری از اساتید برتر عالم همچون بعضی پرسنل شرکت گوگل را به تیتر معلم به خدمت گرفته است.