ساختار شمع خودرو

 

ساختار شمع خودرو

شمع خودرو وسیله ای است که از یک طرف جریان الکتریسیته با ولتاژ بالا از طریق کوئل به آن اعمال شده و از سمت دیگر عمل انتقال الکتریسیته و جرقه زنی در داخل سیلندر را انجام می‌ دهد تا با  مشتعل کردن ترکیب سوخت و هوای موجود در داخل سیلندر موجب کارکرد موتور خودرو شود .

این قطعه در حالت کلی از دو الکترود منفی و مثبت تشکیل شده است که یک سمت شمع خودرو با رزوه فلزی به داخل سیلندر خودرو بسته شده و سمت دیگر آن با پوشش چینی عایق ورودی جریان الکتریسیته ولتاژ بالا از کوئل می‌باشد که وایر بر روی آن نصب می ‌شود . از این عایق چینی شمع باید محافظت شود در صورتی که ضربه یا فشاری به شمع وارد شود که موجب صدمه خوردن این عایق چینی شود ، موجب ایجاد مشکل در کارایی شمع و خراب شدن آن می ‌شود .

دلایل خرابی شمع ماشین

از آنجایی که شمع ماشین یک قطعه مصرفی در خودرو محسوب می ‌شود و هر قطعه مصرفی  پس از مدت کارکرد مشخصی باید تعویض شود تا خودرو عملکرد بهتری داشته باشد، شمع نیز از عمر محدودی برخوردار است . هر بار که توسط شمع جرقه ایجاد می‌ شود مقداری از الکترود آن از بین می ‌رود و در نتیجه پس از مدت زمانی این الکترود به صورت کامل فرسوده می ‌شود و توان جرقه زنی آن کاهش یافته و موجب سوختن بد بنزین در سیلندر شده و راندمان موتور خودرو را به شدت کاهش می ‌دهد .

همچنین شکسته شدن عایق چینی شمع ماشین در اثر برخورد‌های فیزیکی موجب خرابی شمع خودرو می ‌شود . در اثر کارکرد زیاد شمع و واکنش ‌های شیمیایی رخ داده در داخل سیلندر خودرو ممکن است الکترود سر شمع خودرو دچار خوردگی شده و کوتاه شود و موجب از دست رفتن کارایی آن شود .

 

علائم خرابی شمع 

چندین علامت در کارکرد خودرو وجود دارد که می ‌تواند از خرابی شمع ‌ها ناشی شود از اولین علائم خراب بودن شمع خودرو استارت نخوردن مناسب خودرو، دیر روشن شدن خودرو ، کاهش شتاب و افزایش مصرف سوخت خودرو می ‌باشد . کارکرد نامنظم موتور خودرو نیز از علائم خرابی شمع  می‌ تواند باشد .

پس از مشاهده این علائم در خودرو می ‌توان با باز کردن شمع‌ های ماشین با چک کردن ظاهری آنها به خراب بودن شمع خودرو پی برد ، رسوب گرفتن سر شمع خودرو یکی است عواملی است که کارکرد شمع را با مشکل مواجه می‌ سازد .

سیاه شدن سر شمع و یا روغن زدن آن نیز از عواملی است که موجب کارکرد نامطلوب شمع ماشین می ‌شود . گاهی اوقات از بین رفتن الکترود های شمع خودرو نیز با تشخیص چشمی ‌قابل مشاهده می‌ باشد که می ‌توان پس از مشاهده نسبت به تعویض شمع ‌های خودرو اقدام نمود .

 

تعویض شمع 

با توجه به کیفیت سوخت نامطلوب در کشور ما و به تبع آن کارکرد شمع‌ ها در محیط این سوخت  موجب می ‌شود تا شمع پس از مدتی فرسوده شده و کارایی مناسب خود را از دست بدهد . توصیه ای که اکثر سازندگان برای تعویض این قطعه بیان می ‌کنند ، تعویض شمع‌ های نرمال خودرو پس از حدود پنجاه هزار کیلومتر کارکرد می‌ باشد .

البته در این بین برخی از برند ها شمع ‌هایی را تولید می‌ کنند که عمر مفید کارکرد آنها 90 هزار تا 150 هزار کیلومتر نیز می ‌باشد .  نکته ای که در این بین حائز اهمیت می ‌باشد این است که در صورت بی‌ توجهی به تعویض شمع‌ ها در موعد مقرر ممکن است به دلیل کارکرد شمع در شرایط خاص و رسوبات و خوردگی اطراف شمع باز کردن شمع ‌های ماشین نیز برای تعویض به کار دشواری تبدیل شود .

ما در تاپیک کالا، شمع های اصل و مناسب خودروی شما را ارایه خواهیم کرد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>