زمین حاصلخیز – کشش تراکتورسازان هند | کسب و کار

دبلیوهر کسی شواهد بیشتری برای اثبات میزان تعجب آور سال 2020 مورد نیاز است ، فروش تراکتور را در نظر بگیرید. در ماه آوریل ، همانت سیکا ، رئیس تجهیزات کشاورزی مزرعه ماهیندرا و ماهیندرا – که سالیانه 300000 مورد از این مقدار را تولید می کند ، بیش از هر شرکت دیگری در هرجای دیگر – در آپارتمان بمبئی خود در نزدیکی کارخانه اصلی دربسته اش نشسته و تعجب می کند که آیا هنوز هم تجارت دارد. قفل در سراسر هند که چند هفته قبل آغاز شد ، تحلیلگران را به پیشگویی عذاب برای هر نوع فروش خودرو سوق داد. در عوض ، معلوم شده است که چالش اصلی آقای سیکا پاسخگویی به تقاضای بی سابقه ، چه در داخل و چه در خارج از کشور است.

فروش تراکتور مجتمع هند رکورد از ماه مه شکسته است. تولید با 100٪ ظرفیت کار می کند. این شرکت در کارخانه های آمریکایی خود شیفت دوم را اضافه کرده است. مدیران منطقه ای در سراسر جهان برای جبران کردن تعداد زیادی از فروشندگان پراکنده در تراکتورها سر و صدا می کنند.

پس از سقوط در ماه مارس ، قیمت سهام Mahindra & Mahindra دو برابر شده است ، که با رشد بخش تراکتور همراه است. بنابراین قیمت سهام Deere و AGCO، دو تولید کننده تجهیزات کشاورزی مزرعه آمریکایی ، این پیشنهاد را می دهند که سرمایه گذاران چشم به راه سودهای کل صنعت هستند.

طاقچه خاص ماهیندرا – ماشین های بادوام و کم اسب بخار – به ویژه مورد توجه قرار گرفته است. طبق اعلام اتحادیه تولیدکنندگان تجهیزات ، در آمریکا که با رشد 18 درصدی فروش در 9 ماه نخست سال در مقایسه با سال 2019 ، 18 درصد سریعترین رشد را دارد. در مقابل ، فروش بزرگترین تراکتورها 2٪ کاهش یافته است. تراکتورهای کوچکتر در خواص کمتر از 100 هکتار (40 هکتار) استفاده می شوند. این امر آنها را برای مزارع ارگانیک ایده آل می کند ، زیرا به دلیل فرار از سموم دفع آفات ، نمی توانند زیاد باشند. آنها همچنین برای کارهایی مانند چمن زنی یا حمل وسایل اطراف املاک روستایی که بسیاری از اهالی شهر از مناطق شهری آلوده به پوست فرار کرده اند ، مفید هستند.

در هند عوامل دیگری در حال بازی هستند. مدت هاست که داستان هایی در مورد کشاورزان هندی بر روی خودکشی و بدبختی است. امسال خبرهای خوبی وجود دارد. برداشت تابستان 6 درصد بیشتر از سال گذشته بود. قیمت محصولات کشاورزی به طور متوسط ​​12 درصد افزایش داشت. این امر باعث افزایش درآمد مزارع شده است (حتی اگر تأثیرات قابل توجهی در تورم داشته باشد). محصول زمستانی به لطف باران های موسمی مساعد ، که 9 درصد بیشتر از حد معمول بوده و از نظر بحرانی ، از کمربند کشاورزی شمال هند بسیار پراکنده است ، به همان اندازه امیدوار کننده به نظر می رسد. مخازن در بالاترین سطح طی یک دهه گذشته قرار دارند که این امر نویدبخش برداشت های بعدی است.

پول نقد اضافی ، همراه با نرخ بهره کمتر و اعتبار ارزان تر ، کشاورزان را قادر به مدرن شدن کرده است. برخی از آنها در حال ارتقا به ماشینهای کمی بزرگتر هستند که نه تنها قادر به کشیدن یک گاوآهن بلکه همچنین حمل ماشینهای کمکی مانند ماشین های برداشت هستند. قفل ملی مبهم ، که هفته ها مانع بازگشت کارگران مهاجر به روستاهای خود از شهرها شد ، انگیزه دیگری برای تسریع مکانیزاسیون اضافه کرد. کشاورزان در هند اغلب خرید تراکتور ماهیندرا را شبیه به داشتن فرزند می دانند: هر دو برای دهه های آینده بخشی از زندگی و معیشت آنها می شود. با چشم اندازهای روشن تر از سالهای گذشته ، ممکن است بسیاری تمایل داشته باشند ماهیندرا های کمی بیشتری را به چین اضافه کنند.

این مقاله در بخش تجارت چاپ چاپ تحت عنوان “زمین بارور” منتشر شد

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد