داستان عجیب یک فراری سرشناس کره شمالی

افاو سیاسی دگرگونی ها به اندازه ی ته یونگ هو چشمگیر هستند. او تا سال 2016 معاون سفیر کره شمالی در لندن بود. ویدئویی که در فضای مجازی پخش می شود نشان می دهد که او با پیش بینی اینکه “آینده سوسیالیسم خواهد بود” از طرفداران بریتانیایی رژیم استبدادی کشورش تشویق می شود. چهار سال بعد او اولین جدایی شد که مستقیماً به پارلمان کره جنوبی انتخاب شد. به نمایندگی از حزب محافظه کار قدرت خلق (PPPاو اکنون پیش‌بینی می‌کند که رژیم کره شمالی که زمانی به آن خدمت می‌کرد «به ناچار فرو می‌پاشد».

بسیاری از 30000 پناهجوی کره شمالی که در جنوب زندگی می کنند برای سوار شدن به سختی تلاش می کنند. آنها فاقد آموزش لازم برای رقابت در اقتصاد جهان اول هستند. زخم های روانی که بیشتر از رژیم توتالیتر کیم جونگ اون به همراه دارد، گذار آنها را سخت تر می کند. لهجه کره شمالی، که اکثر فراری‌ها آن را حفظ می‌کنند، در بازار کار بی‌نظیر کره جنوبی یک مزیت محسوب نمی‌شود. نرخ بیکاری در میان فراریان دو برابر میانگین کشوری است. در این زمینه موفقیت آقای تائه او را به نمادی از جامعه شایسته سالار تبدیل کرده است که کره جنوبی آرزوی آن را دارد. با این حال، یک تصادف اخیر، که باعث شد او از حزبش تعلیق شود، این تصویر خوشحال کننده را بر هم زده است.

او به عنوان یک هواپیمای بلند پرواز کره شمالی از همان ابتدا یک جایزه نادر برای جنوب بود. آقای تائه محصول چیزی بود که برای یک خانواده طبقه متوسط ​​در کره شمالی می گذشت و در چین تحصیل کرد، سپس دانشگاه مطالعات خارجی پیونگ یانگ، جایی که دیپلمات های کره شمالی تجارت خود را یاد می گیرند. همسر او نوه یک پارتیزان ضد ژاپنی است. این امر به او اجازه ورود به طبقه نخبگان سیستم کاست سفت و سخت کره شمالی را داد، جایی که چنین اعتبار انقلابی اهمیت زیادی دارد.

مطالب جدید دیدنی  ایکس بادی XBody چیست - مزایا و معایب استفاده از ایکس بادی

او ابتدا به عنوان یک دیپلمات به دانمارک و سوئد فرستاده شد، جایی که از دولت‌های اروپایی درخواست کرد تا به کره شمالی کمک کنند تا از قحطی خودساخته این کشور کمک کنند. در طول مدت اقامت خود در لندن، او یک بار برادر بزرگ‌تر کیم را به کنسرت اریک کلاپتون، گیتاریستی که در میان نخبگان کره‌شمالی مانند جاهای دیگر مورد ستایش بچه‌های رو به رشد است، برد. چنین صورت حساب ستاره متقاعد شد ppp، حزب محافظه کار حاکم وقت کره جنوبی، علیرغم خصومت سرسختانه آن نسبت به مقامات شمالی، به گرمی از فرار آقای تائه استقبال کرد. این واقعیت که رژیم کیم او را به عنوان یک “دلقک سه پولی” و “فضول انسانی زشت” محکوم کرد، شاید به آن اطمینان داد.

پس از مدت کوتاهی که در یک اتاق فکر دولتی کار می کرد، آقای تائه با همکاری با او، بیشتر شهرت خود را ارتقا داد NGOکمک به پناهندگان کمتر خوش شانس کره شمالی. بسیاری از فراریان و کسانی که برای حمایت از آنها تلاش می کنند، امیدوار بودند که او قهرمان آنها شود. او در عوض نامزدی محافظه‌کار را برای یک کرسی در گانگنام، یکی از ناحیه‌های ثروتمند سئول، انتخاب کرد.

تحت دولت سابق کره جنوبی که توسط حزب دموکرات اداره می شد (DP) که طرفدار روابط دوستانه تر با شمال است، آقای تائه شد PPP’سگ مهاجم ارشد چه کسی بهتر از یک خدمتکار سابق آقای کیم که توبه کرده است، دولت را به خاطر نرمش نسبت به کره شمالی سرزنش کند؟ بعد از ppp سال گذشته در زمان یون سوک یول به قدرت رسید، آقای ته به خاطر جنگ طلبی اش جایزه گرفت. او به عضویت شورای حکومتی حزب انتخاب شد. اما اتهامات اختلاس، بدنام کردن DP و ادعای نادرست مبنی بر اینکه قیام سرکوب شده توسط دولت کره جنوبی در سالهای 1947-1949 توسط کیم ایل سونگ، بنیانگذار کره شمالی تحریک شده بود، او را در آب گرمی با انضباطیان حزب قرار داده است. علیرغم استعفا از شورا برای ابراز پشیمانی، وی به مدت سه ماه از عضویت در حزب خود تعلیق شده است.

مطالب جدید دیدنی  بهترین قیمتها و برندها + گارانتی

یک بدبین ممکن است نشان دهد که این اتهامات نشان دهنده فارغ التحصیلی آقای تائه از دستیار کره شمالی به کارگزار قدرت کره جنوبی است. توهین به مخالفان و اتهامات اختلاس برای سیاستمداران کره جنوبی تقریباً غیرمجاز است. در واقع، اگرچه مجازات او نسبتاً سبک بود، اما رفتار آقای ته نشان می‌دهد که او نسبت به همکارانش تحت بررسی دقیق‌تری قرار دارد. نشانه های قبلی نیز در این مورد وجود داشت. برای سیاستمداران کره جنوبی عادی است که زیردستان خود را به شدت تحت فشار قرار دهند. وقتی آقای ته این کار را انجام می دهد، صحبت از “سبک پیونگ یانگ” او می شود. تجدیدنظرطلبی تاریخی او به طور گسترده به تحصیلات بد او در کره شمالی نسبت داده شد.

نگرش جنوب نسبت به پناهجویان کره شمالی همیشه سیاسی است. از آنجا که DP می خواهد روابط با شمال را بهبود بخشد، متمایل به نادیده گرفتن فراریان است که گواه زنده شرارت رژیم کیم هستند. از آنجا که PPP شمال را دشمن خود می بیند و شکایات آنها را برای خدمت به اهدافش برجسته می کند. حرفه آقای تائه هر دو ویژگی را نشان می دهد. و همچنین یک سوم. جداشدگان کره شمالی هرگز به طور کامل توسط جامعه قبیله ای و قضاوت کننده کره جنوبی پذیرفته نمی شوند، مهم نیست که چقدر بالا می روند.

از Banyan، ستون نویس ما در آسیا بیشتر بخوانید:
توجه آمریکا به ایالت های جزیره ای اقیانوس آرام (25 مه)
درگیری میانمار آسیای جنوب شرقی را تقسیم می کند (18 مه)
یک برنده در رقابت قدیمی بین سنگاپور و هنگ کنگ (11 مه) ظاهر شد.

مطالب جدید دیدنی  جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی چیست ؟

همچنین: چگونه ستون بانیان نام خود را گرفت