جنگ های فرهنگی آمریکا بازار واحد آن را تهدید می کند

Lزندگی در کالیفرنیاهمانطور که شومپیتر انجام می دهد، شما فکر می کنید پلاک ها آن را دولت نوار قرمز نامیده اند، نه کشور طلایی. در آگوست گذشته، جهان را در اعلام ممنوعیت خودروهای جدید بنزین‌دار تا سال 2035 رهبری کرد. در دسامبر قیمت بنزین آن بالاتر از هر جای دیگری در آمریکا افزایش یافت و منجر به محدودیت شدید حاشیه سود پالایشگاه‌ها شد. اوایل امسال به سختی می‌توانستید تخم‌مرغی برای سرخ کردن پیدا کنید، تا حدی به دلیل اقدامات رفاهی حیوانات در سال 2018 که تخم‌ها را در قفس‌های مغازه‌ها نگه می‌دارد.

به این داستان گوش کن
از صدا و پادکست بیشتر لذت ببرید iOS یا اندروید.

مرورگر شما پشتیبانی نمی کند

کالیفرنیا این امتیاز را دارد که بازاری عظیم و غیرقابل مقاومت برای تولیدکنندگان باشد، بنابراین برخی از قوانین آن به استانداردهایی فراتر از مرزهایش تبدیل می شوند. اما این منحصر به فرد نیست که بخواهد راه خودش را برود. در سرتاسر آمریکا، مجموعه ای از مقررات از ایالت به ایالت دیگر در مورد همه چیز، از نحوه تولید آسانسور و نحوه تولید مشروبات الکلی گرفته تا نحوه اداره یک بانک، متفاوت است. از نظر تئوری همه چیز خوب و خوب است. آزمایش نظارتی می تواند سالم باشد. در عمل یک میدان مین ایجاد می کند. هر مرز ایالتی آمریکا آنقدر با نوار قرمز رنگ پوشانده شده است که برای کسب و کار یک دست و یک پا تمام می شود.

برای یک مقاله نویس از بریتانیا، این عجیب است. پس از اینکه به شنیدن کاستی‌های بازار واحد اتحادیه اروپا بسیار عادت کرده‌ایم، درک این موضوع که معادل بین‌دولتی آمریکا علی‌رغم اینکه بزرگ‌تر، از نظر قانون اساسی محافظت می‌شود و ریشه‌های بسیار بیشتری در تاریخ دارد، بهشتی نیست، شوکه کننده است. اتحادیه اروپا‘s

و در صورت وجود، در خطر ساییدگی بیشتر است. ترکیبی از ابراکثریت‌های محلی تک‌حزبی، پوپولیسم و ​​جنگ‌های فرهنگی، ایالت‌ها را – که توسط وکلای دادگستری سرکوبگر هدایت می‌شوند – آنقدر مشتاق می‌کنند که با تجارت وارد رینگ شوند. شرکت‌ها مدت‌هاست که از دموکرات‌ها هراس داشته‌اند. اکنون جمهوری خواهان کسب و کار را نیز تهدید می کنند، غرایز آنها برای بازار آزاد که با تمایل آنها برای اعمال منافع ایالتی بر اختیارات نظارتی فدرال غلبه کرده است. این دوقطبی شدن سیاسی دو سوال بزرگ را ایجاد می کند. آیا بر توانایی شرکت های آمریکایی برای انجام تجارت در داخل تأثیر می گذارد؟ و در این مورد چه می کنند؟

شرکت ها با چالش های متعددی روبرو هستند. اولین مورد قانونی است که نمونه آن اقداماتی برای ممنوعیت سقط جنین است. Walgreens، دومین زنجیره داروخانه بزرگ آمریکا را در نظر بگیرید، که امسال خود را در یک Catch-22 یافت. در ماه فوریه نامه‌ای از 20 دادستان کل جمهوری‌خواه دریافت کرد که به آن هشدار داده بود اگر میفپریستون، یک قرص سقط جنین را به ایالت‌هایشان ارسال کند، ممکن است قوانین فدرال و ایالتی را زیر پا بگذارد. سپس به این نکته به ظاهر غیرقابل اعتراض اشاره کرد که دارو را فقط به کشورهایی عرضه می کند که از نظر قانونی مجاز است. در پاسخ، گاوین نیوسام، فرماندار دموکرات کالیفرنیا، قرارداد ایالتی با والگرینز را لغو کرد و تهدید به تحریم کرد. رقبای والگرین مانند CVS، عاقلانه ساکت ماند. با این حال، آنها نیز ممکن است خود را در باتلاق قانونی مشابهی بیابند، اگر این موضوع حتی بیشتر سیاسی شود.

سردرد دوم فرهنگی است. در میان ایالت های آبی، کالیفرنیا قوانینی را تصویب کرده است (که بعداً در دادگاه حذف شد) که تنوع نژادی را در هیئت مدیره شرکت ها تشویق می کند. در میان ایالت های جمهوری خواه، فلوریدا، از طریق «ایست بیدار شد Act» تلاش کرده است که تبعیض نژادی را حتی در تعقیب تنوع، برابری و شمول غیرقانونی اعلام کند. چنین ناهماهنگی‌ها، اعمال سیاست یک‌اندازه برای همه را برای شرکت‌ها دشوار می‌سازد. دولت های ایالتی مختلف دیدگاه های متفاوتی در مورد اینکه چه نوع تنوعی باید ترویج شود، دارند. در این ماه 19 دادستان کل جمهوری خواه به جی پی مورگان چیس، بزرگترین بانک آمریکا، برای «استاندارد دوگانه» در مورد فراگیر بودن حمله کردند. آنها خاطرنشان کردند که وام دهنده “تعهد تزلزل ناپذیر” خود را تأیید کرده است LGBT+ آمریکایی ها آنها گفتند که همان تعهد به گروه های مذهبی یا محافظه کار تعمیم داده نشده بود.

دام سوم به فضای سبز مربوط می شود. طبق گفته Ropes & Gray، یک شرکت حقوقی که محیط زیست، اجتماعی و حاکمیت را ردیابی می کند.ESG) قوانین، ایالت ها مقررات متناقضی در مورد سرمایه گذاری نفت، گاز و زغال سنگ وضع می کنند. در سال 2021، مین، یک ایالت آبی، با قوانینی که صندوق بازنشستگی عمومی خود را از سرمایه گذاری در تولیدکنندگان بزرگ سوخت فسیلی منع می کرد، توپ را به دست آورد و یک جدول زمانی برای واگذاری تعیین کرد. در همان سال تگزاس روابط مالی ایالتی را با شرکت های مالی که شرکت های انرژی را تحریم می کردند ممنوع کرد. بیش از 12 ایالت آبی و قرمز از راه خود پیروی کرده اند. این ابتکارات با حمایت دموکراتیک از ESG و خصومت جمهوری خواهان با هر چیزی که بوی ملاحظات سرمایه گذاری «غیر مالی» می دهد. جاشوا لیختنشتاین از طناب‌ها و گری می‌گوید تشدید مشکل این است که انجام تجارت در اتحادیه اروپا ممکن است نیاز به گزارش پایداری داشته باشد، که در بخش‌هایی از آمریکا ناخوشایند است.

ممکن است شرکت ها متهم به راه رفتن در خواب در وضعیت مخمصه خود شوند. در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، آن‌ها به مسائل مهمی دست زدند، به‌عنوان مثال مخالفت با «لایحه حمام» کارولینای شمالی که زنان تراجنسیتی را از توالت‌های زنانه منع می‌کرد. در آغوش گرفتند ESGسرمایه داری ذینفعان را به امید جذب مصرف کنندگان و کارگران القا کرد. سپس “واکلاش” آمد. مگی میک از شرکت مشاوره MultiState می‌گوید، جنگ فلوریدا علیه دیزنی، پس از مخالفت این شرکت با لایحه‌ای مبنی بر ممنوعیت صحبت درباره هویت جنسی و جنسیتی در برخی از گروه‌های سال دبستان، “یک انشعاب در جاده” بود.

از آن زمان، شرکت ها تجدید نظر کرده اند. یکی از راه‌هایی که آنها این کار را انجام داده‌اند این است که کمک‌های سیاسی را دو حزبی‌تر کنند. یکی دیگر این است که به تعهدات اقلیمی خود سکوت کنند، تاکتیکی که به عنوان “حرکت سبز” شناخته می شود. به همان اندازه بی سر و صدا، برخی از مدیران دارایی در حال لابی کردن دولت های ایالتی هستند تا آنها را تغییر دهند ESG ممنوعیت ها هنوز هیچ کس بر سر ایالات متحده کتک نمی زند.

از برکسیت تا تکسیت

کریگ پارسونز از دانشگاه اورگان خاطرنشان می کند که با وجود تمام ضعف هایش، بازار واحد آمریکا دارای نقاط قوت برجسته ای مانند استفاده از زبان مشترک و فرهنگ مشترک است. اگرچه این میراث ظریف است، به ویژه در زمینه جنگ های فرهنگی و شکاف های سیاسی. اگر روند ابراکثریت های ایالتی پس از انتخابات 2024 ادامه یابد، اوضاع می تواند بدتر شود. آمریکا باید مراقب باشد. بازار ساحل به ساحل آن بسیار مهم است که نمی توان آن را بدیهی دانست. آن را با اعتماد از یک بریتانیایی بگیرید.

بیشتر بخوانید از شومپیتر، ستون نویس ما در مورد تجارت جهانی:
نویسندگان اعتصابی مراقب باشید: هالیوود برای همیشه تغییر کرده است (10 مه)
آمریکا به یک ضربه در پشت شرکت خود نیاز دارد (3 مه)
آیا ماینینگ برای موج جدیدی از ادغام های بزرگ آماده شده است؟ (27 آوریل)

همچنین: اگر می‌خواهید مستقیماً به شومپیتر بنویسید، به او ایمیل بزنید [email protected]. و در اینجا توضیحی در مورد چگونگی نامگذاری ستون شومپیتر وجود دارد.

مطالب جدید دیدنی  اسکراب صورت چیست و طرز استفاده از آن چگونه است؟