بنیان – حتی در حالی که کشورها به یکدیگر نوک می زنند ، تماشاگران پرندگان آنها همکاری می کنند | آسیا

Fیا آنها طبیعت در مقیاس سیاره ای حیرت زده است ، این زمان ویژه ای از سال است. در طی مهاجرت پرندگان پاییزی ، افراد 50 متری از 155 گونه شاخه پرنده و پرندگان آبزی زیر بشقاب بزرگ پرندگان معروف به مسیر هوایی آسیای شرقی-استرالیا بشکه می روند.

از محل های تولید مثل در آلاسکا و منتهی الیه شمال شرقی روسیه تا استرالیا و نیوزیلند امتداد دارد. در هنگ کنگ ، جایی که بانیان ساکن است ، تالاب ها و ملافه های گل در مای پو از اهمیت جهانی برخوردار هستند – یک گودال مهم در طول مسیر پرواز. فیون چونگ از WWF، که برای محافظت از مای پو کار می کند ، می گوید با ورود زودهنگام در حال پر شدن است: انحناهای اوراسیا ، با اسکناس های منحنی طولانی و ماسوره های شکنجه ای با صفحات گسترده.

Waders برای تغذیه خود به ملافه های غنی جزر و مدی متکی هستند و در این بخش از جهان به همه كمك هایی كه می توانند داشته باشند نیاز دارند. شکارچیان غیرقانونی تورهای مه را در امتداد سواحل چین نصب کردند. بدتر از آن ، فقط در 70 سال چین بیش از نیمی از تالاب های ساحلی خود را به دلیل “احیای مجدد” از دست داده است. در یک پروژه بی معنی در کره جنوبی ، 400 کیلومتر مربع خور جزر و مدی در Saemangeum محصور شده است. در میان بسیاری از گونه های آسیب دیده ، ماسه خیز با قبض قاشق اکنون در حال انقراض است. خانم چونگ می گوید ، وقتی امسال دو “قاشق” در مای پو حضور پیدا کردند ، تماشاگران پرنده تعداد آنها بیش از چندین برابر بود.

بنابراین گروه کوچک متخصصان پرندگان در آسیا اوایل این ماه وقتی بزرگترین نهاد حفاظت از پرندگان جهان ، BirdLife International ، یک گروه چتر مستقر در انگلیس ، وحشت زده شد. NGOاز سراسر جهان ، عضو قدیمی خود را از تایوان ، فدراسیون پرندگان وحشی چین اخراج کرد (CWBF) CWBF این اتهام را برای محافظت از زیستگاه نشت قاشق صورت سیاه ، که در منطقه غیرنظامی بین کره شمالی و کره جنوبی ، زمستان در تایوان و دورتر از جنوب تولید می شود ، هدایت کرد و به سختی 400 نفر را رد کرد. به لطف عمده تعداد ، تعداد به بیش از 4800 رسیده است CWBFتلاشها

حتی قابل توجه تر ، CWBF به بازگرداندن تاج تاجی چین از بین رفته کمک کرده است. در سال 1937 یک پرنده شناس 21 نمونه را شلیک کرد و آنها را در کشوی موزه در پکن پر کرد. پس از آن هرگز دیده نشده ، بنادر تاجی تاجی منقرض شد. اما در سال 2000 پرندگان شناس تایوانی چند پرنده را در جزایر مورد مناقشه درست در سواحل چین کشف کردند. تعداد این تعداد از حدود دوازده نفر حدود 40 جفت است که در جزایر تایوان و چین تولید مثل می شوند – که هنوز هم یکی از نادرترین پرندگان جهان است.

BirdLife International انکار می کند که چین ، که تایوان را به عنوان کشور خود ادعا می کند و به هر چیزی که باعث شود این کشور مانند یک کشور مستقل به نظر برسد ، اعتراض دارد ، اخراج CWBF. در عوض BirdLife به طور غیرقابل تصوری ادعا می کند که برای حفظ وضعیت خیرخواهانه خود در انگلیس باید اطمینان خاطر بدهد که CWBF هیچ موضع “سیاسی” در مورد وضعیت بین المللی تایوان اتخاذ نمی کند – که CWBF امتناع از انجام شاید این امر باشد که BirdLife با امید به دسترسی بهتر به چین و یا حتی شاید تقویت بودجه آن ، با ابتکار عمل خود گام برداشت. در این صورت ، هنوز هیچ نشانه ای از اینها وجود ندارد.

آلن لیو از CWBF اصرار دارد که این سازمان غیرسیاسی است ، و همیشه خم شده است تا جای خوبی برای دیپلماتیک داشته باشد (برای تسکین نگرانی ها قبلاً سه بار نام خود را تغییر داده است). جزئیات هرچه باشد ، اخراج در منطقه ای انجام می شود که با ابراز وجود چینی ها شکننده تر شده است. در روزهای اخیر چین از لیست خرید اسلحه های آمریکایی که تایوان می خواهد عصبانی شود ، عصبانی شده است تا چین حق حمله به آن را داشته باشد. در نمایش قدرت ، نزدیک به 40 هواپیمای جنگی چینی از خط میانی دو کشور در تنگه تایوان (درست در مسیر پرواز) عبور کرده اند. حتی نیوزیلند به دلیل حمایت از مشارکت تایوان در سازمان بهداشت جهانی ، که چین به شدت مخالف آن است ، گردن آن را گرفته است.

در این اوقات پرتنش ، برای آن دسته از آسیایی هایی که اشتیاقشان به حفاظت از محیط زیست است ، باعث می شود کانال ها باز بمانند. اقدام کره شمالی برای محافظت از دو تالاب تحت کنوانسیون بین المللی ممکن است تنها نمونه اخیر این کشور هسته ای باشد که صمیمانه از نهادهای جهانی استقبال می کند. حماسه تاج تاجی چین باعث تقویت روابط بین پرنده شناسان سرزمین اصلی و تایوان شده است که سالانه گردهمایی وضعیت ترن را سازماندهی می کنند CWBF. چهار سال پیش نیوزیلند و چین معاهده ای را برای حفاظت از زیستگاه خدابای دم دم امضا کردند ، که طبق سنت مائوری ، روح پیشینیان آنها را از وطن اجدادی خود به عقب و جلو می برد. چه نمادی بهتر می تواند برای همکاری بین مرزی وجود داشته باشد؟

این مقاله در بخش چاپ آسیا تحت عنوان “Twitchers بدون مرز” منتشر شد

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد