بزرگترین دموکراسی جهان در حال کم شدن آزادی است

تیاو جهان بزرگترین دموکراسی ضربه جدی خورده است. در 24 مارس، راهول گاندی، رهبر حزب کنگره هند و تا حد زیادی شناخته شده ترین چهره اپوزیسیون این کشور، پس از اینکه دادگاه او را به دو سال زندان به اتهام افترا جعلی محکوم کرد، از پارلمان رد صلاحیت شد. او که پسر، نوه و نوه نخست وزیر است، قول داده است علیه محکومیت خود که توسط دادگاه منطقه ای در گجرات، ایالت زادگاه نارندرا مودی، نخست وزیر هند صادر شد، تجدید نظر کند. با این حال، حتی اگر آقای گاندی از زندان اجتناب کند، ممکن است نام خود را به موقع پاک نکند تا حزب خود را در انتخابات عمومی سال آینده رهبری کند.

به این داستان گوش کن
از صدا و پادکست بیشتر لذت ببرید iOS یا اندروید.

مرورگر شما پشتیبانی نمی کند

رای دادگاه پس از هفته ها کشمکش بین آقای گاندی و اعضای حزب بهاراتیا جاناتا به رهبری آقای مودی صورت گرفت.BJP). آقای گاندی بارها خواستار تحقیق در مورد رابطه بین آقای مودی و گوتام آدانی، سرمایه‌دار میلیاردر است که شیوه‌های تجاری و نزدیکی او به قدرت تحت نظارت قرار گرفته است. او همچنین در یک سری سخنرانی در بریتانیا از وضعیت دموکراسی هند انتقاد کرد که باعث شد BJP برای جلوگیری از فعالیت پارلمان در حالی که از آقای گاندی خواستار عذرخواهی به دلیل توهین به هند در خارج از کشور شد.

از رهبر کنگره به دلیل افترا در گجرات به دلیل اظهارات طعنه آمیزی که در سال 2019 در مورد بیخ و بن کرده بود، شکایت کرده بود. او خاطرنشان کرده بود که یک جفت فراری مشهور از عدالت هند، مودی نامیده می شدند، نام خانوادگی رایج در غرب هند. هر ناظری از سیاست‌های خشن هند چنین لفاظی‌هایی را به‌عنوان مساوی در مسیر تشخیص می‌دهد. را BJPنام استاندارد آقای گاندی این است پاپو (“تاریخ”). با این حال پورنش مودی، یک خردسال BJP سیاستمداری غیر مرتبط با نخست وزیر، مدعی شد که او و جامعه اش از سخنان آقای گاندی به شدت زخمی شده اند.

دادگاه در 23 مارس به نفع پورنش مودی رای داد. به گفته کارشناسان حقوقی، حکمی که برای آقای گاندی صادر شد، به‌طور غیرمعمول سخت‌گیرانه بود. همچنین دقیقاً حداقل زمان زندان بود که باعث اخراج خودکار از پارلمان هند شد. آقای گاندی روز بعد اخراج شد.

رهبران اپوزیسیون هند به طور فزاینده ای با مشکلات قانونی مواجه شده اند. دو تن از رهبران حزب عام ادمی، یکی دیگر از گروه های مخالف مهم، با اداره اجرائیات دولت که در مورد جنایات اقتصادی تحقیق می کند، در حال گفتگو هستند. با این حال به نظر می رسد مشکلات آقای گاندی نشان دهنده تشدید بزرگی در این زمینه باشد bjpشکار مخالفان خود حتی اگر درخواست تجدید نظر او موفقیت آمیز باشد، زمان می برد. بنابراین، این اپیزود باعث می‌شود آقای گاندی حتی کمتر از آنچه تاکنون (که چیزی می‌گوید) در راس کنگره تأثیرگذار باشد. رفتار او ممکن است از سوی دیگر رهبران اپوزیسیون نیز به عنوان هشداری در نظر گرفته شود که در انتقاد از مودی و مودی خیلی صریح نباشند. BJP.

این ممکن است بیهوده به نظر برسد، با توجه به تواضع تهدیدی که آقای گاندی برای آقای مودی ایجاد کرده است. کنگره توسط این کشور شکست خورده است bjp در دو انتخابات عمومی متوالی، و نشانه کمی از تجدید حیات در آستانه انتخابات سال آینده را نشان می دهد. همچنین دولت برای دفع خواسته های آقای گاندی برای تحقیق در مورد دخالت آقای مودی در حماسه آدانی تلاش نکرده است. با این حال، میلان وایشناو از بنیاد کارنگی برای صلح بین‌المللی، یک اتاق فکر در واشنگتن، پیشنهاد می‌کند که نیاز آقای گاندی برای افراد ارشد خیلی زیاد بود. bjp اعضا به شکم: “یکی از دلایل موفقیت آنها این است که برای آنها هیچ تهدیدی آنقدر کوچک نیست که بتوان روی آن وسواس کرد.”

حداقل ممکن است که رفتار خشن آقای گاندی نتیجه معکوس داشته باشد. رد صلاحیت وی از پارلمان توسط دیگر رهبران اپوزیسیون ملی، در نمایشی نادر از همبستگی، محکوم شد. با این حال شاهزاده گاندی یک قربانی بعید می دهد. فعالان حزبی او تاکنون نتوانسته‌اند اعتراضات خیابانی را به نمایندگی از او جمع کنند. و رهبران بزرگ‌ترین احزاب منطقه‌ای، جدی‌ترین رقبای آقای مودی، تمایل چندانی به همکاری با او نشان نمی‌دهند.

به احتمال زیاد، روند حقوقی طولانی مدتی که پیش روی آقای گاندی قرار دارد به نفع آن خواهد بود bjp دولت. پرونده او همچنان بر سرفصل ها تسلط خواهد داشت، و باعث می شود کنگره یا هر حزب اپوزیسیون دیگر حمله ای جدی به کارنامه خود داشته باشند. تنها قربانی غیرقابل انکار این مضحکه متأسفانه دموکراسی هند است که به طور فزاینده ای تحت تأثیر مودی قرار گرفته است.

مطالب جدید دیدنی  وکیل - جستجوی وکیل پایه یک دادگستری