برگه های سبز برای سبز – سرمایه گذاران خطرپذیر از آب و هوا بازگشتند | کسب و کار

“تیای برخی از، ما سعی می کنیم سرمایه گذاران را بترسانیم. “، متئو جارامیلو ، بنیانگذار فرم انرژی ، اعتراف می کند. این شرکت نوپا در تلاش است تا یکی از گره خورده ترین مشکلات تجدیدپذیر را حل کند. انرژی خورشیدی و بادی متناوب است ، بنابراین شرکت های خدمات سبز باید انرژی اضافی را ذخیره کرده و در صورت عدم تابش آفتاب و نسیم آن را آزاد کنند. باتری های بزرگ لیتیوم یونی می توانند تا چهار ساعت انرژی تخلیه کنند. فرم انرژی ، که در سال 2017 تأسیس شد ، می خواهد با یک باتری متفاوت و اعلام نشده ، آن را به روزها گسترش دهد. در ماه مه پروژه آزمایشی را با شرکت Great River Energy ، یک شرکت مینه سوتایی اعلام کرد. تیم مersسس آن چنان پر ستاره است که رئیس رقیب آن را با اشاره به سوپرگروه 1980 با حضور جورج هریسون و باب دیلن ، “ویلبری مسافرتی برای ذخیره انرژی” می نامد. هنوز هم آقای جارامیلو انتظار ندارد مقیاس بندی را تا سال 2025 آغاز کند.

ترکیبی از زمان انتظار طولانی و فناوری اثبات نشده به بسیاری از سرمایه های خطرپذیر (VC) سرمایه گذاران تکان دهنده هستند. بیشتر آنها می خواهند ظرف پنج تا هفت سال بازگشت داشته باشند. فرم انرژی حامیان صبور بیشتری دارد. آنها شامل دستیابی به موفقیت در زمینه انرژی (BEV) ، صندوقی است که توسط بیل گیتس تأسیس شده و توسط میلیاردرهای دیگر پشتیبانی می شود. Eni Next ، شرکت نفت ایتالیا است VC بازو و موتور ، صندوقی است که توسط موسسه فناوری ماساچوست اداره می شود. این منعکس کننده ماهیت سبز در حال تحول است VC اکوسیستم ، که پس از سالها در خواب زمستانی نسبی دوباره پر از آب می شود.

طبق گفته Cleantech Group ، یک شرکت تحقیقاتی ، در سال 2019 سرمایه گذاران با رکورد 36 میلیارد دلار در فناوری مربوط به آب و هوا هزینه کردند ، در حالی که این میزان در سال 2015 17 میلیارد دلار بود. نیمی از پول به شرکت های نوپای آمریکای شمالی وارد شد (نمودار 1 را ببینید). بسته به نحوه تعریف این بخش ، بین 15 تا 30 درصد از چین و 15 درصد دیگر از اروپا ساخته شده اند. این باید نوآوری را تحریک کند و امیدوارم ، قیمت نسبی فناوری سازگار با آب و هوا را حتی در صورت عدم وجود مقررات عزیزتر برای محصولات کربن سنگین ، کاهش دهد. و این باید در سراسر کشور اتفاق بیفتد ، نه فقط در انرژی و حمل و نقل. آقای گیتس می گوید: “هنگامی که به کربن زدایی فکر می کنیم باید به خود یادآوری کنیم که این کل اقتصاد صنعتی است.”

آژانس بین المللی انرژی (IEA) ، پیش بینی جهانی ، پیش بینی می کند که یک چهارم کاهش انتشارات مورد نیاز برای قرار دادن آب و هوای زمین در یک مسیر پایدار تا سال 2070 از طریق فن آوری های بالغ ، مانند نیروگاه های آبی حاصل می شود. 41٪ بیشتر از فناوریهای نسبتاً جدید با کمتر از 1٪ از یک بازار معین مانند باد در دریا در تولید برق حاصل می شود. فناوری در مراحل نمایش یا نمونه اولیه (به ترتیب کشتی ها یا هواپیماهای باتری دار) 17٪ از هر قطعه را تشکیل می دهد. این فرصت بزرگی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند – به شرطی که معده قوی داشته باشند.

سبز VC گذشته ای چهارخانه دارد. در اواخر دهه 2000 چرخه رونق و شکوفایی را در آمریکا و تا حدودی اروپا تجربه کرد. VC بودجه یک مدل تأمین مالی را برای شرکت های نرم افزاری در نظر گرفت و آن را در شرکت های تولید کننده محصولات فیزیکی ، عمدتا صفحات خورشیدی و سوخت های زیستی اعمال کرد که برای تولید درآمد زمان و هزینه زیادی لازم دارد. بسیاری از شرکت ها منصرف شدند. آنها VC حامیان بیش از نیمی از 25 میلیارد دلار شرط بندی خود را از دست دادند. سرمایه خشک شد.

حالا دوباره جریان دارد. این بار سرمایه گذاران به دنبال طیف گسترده تری از فناوری پاک هستند. تقریباً نیمی از معاملات از نظر ارزش به حمل و نقل کم کربن انجام می شود که این موفقیت توسط تسلا تقویت شده است. در سال 2004 ، ایلان ماسک 14 درصد از سهام سازنده ماشین الکتریکی را به قیمت 6.5 میلیون دلار خریداری کرد. شش سال بعد به بازار عمومی رسید و امروز 385 میلیارد دلار ارزش دارد ، که بیش از هر خودروساز دیگری است. سهم آقای ماسک به تنهایی شاید 72 میلیارد دلار ارزش داشته باشد ، فقط از جنرال موتورز و فورد خجالتی است.

سرمایه گذاری ها محدود به مدلهای تسلا نیستند. Impossible Foods ، یک شرکت پروتئین گیاهی 4 میلیارد دلاری با پشتیبانی آقای گیتس و گوگل و فراتر از گوشت ، رقیب فهرست شده آن که هم اکنون 10 میلیارد دلار ارزش دارد ، اشتهای سرمایه گذاران به فناوری کشاورزی را کاهش داده است. فرم انرژی و سایر توسعه دهندگان ذخیره سازی در مقیاس شبکه نیز مورد تقاضا هستند.

نرم افزار نیز همینطور است. پwج، یک مشاوره تخمین می زند که بیشترین 5٪ در مراحل اولیه باشد VC معاملات بین سالهای 2013 و 2019 ، از هر ده شرکت یک شرکت نرم افزاری خالص را شامل می شود. از هر ده مورد دیگر ، شش شرکت دیگر شامل استارت آپ هایی هستند که الگوریتم های هوشمندانه را با سخت افزار تمیز ادغام می کنند. کاهش هزینه و کالای اساسی کالاهایی مانند صفحات خورشیدی یا باتری که قیمت آنها بین سالهای 2010 و 2019 به ترتیب 82 و 87 درصد کاهش یافته است ، به چنین شرکتهایی امکان ارائه کالاها و خدمات کمکی را می دهد. Varun Sivaram از دانشگاه کلمبیا مشاهده می کند: نوآوری های نرم افزاری امکان استفاده از این سخت افزار ارزان تر و فشار دادن آن به بیش از حد قبلی را فراهم می کند. به عنوان مثال ، برخی از شرکت های نوپا در تلاشند تا از برنامه نویسی هوشمندانه ای برای جمع آوری منابع انرژی توزیع شده ، مانند صفحات خورشیدی پشت بام یا باتری ها ، و تأمین برق شبکه مانند یک نیروگاه مجازی استفاده کنند.

سرمایه گذاران نیز از تنوع بیشتری برخوردار شده اند. VC شرکت ها به طور فزاینده ای با دولت ها ، شرکت ها ، میلیاردرهای آگاه از آب و هوا و سهام خصوصی روبرو می شوند (پلی اتیلن) شرکت ها

در سال 2015 ، 24 کشور ، از جمله آمریکا ، چین و آلمان ، و اتحادیه اروپا متعهد شد که دو برابر شود R&د صرف انرژی پاک طی پنج سال بسیاری از این هدف کوتاه خواهند آمد. اما به نظر می رسد کاهش هزینه ها در اواسط سال 2010 معکوس شده است. سال گذشته انرژی سبز مالیاتی توسط مالیات دهندگان R&د در سراسر جهان برای سومین سال متوالی افزایش یافت و به رکورد 25.4 میلیارد دلار رسید IEA.

دولت ها در تلاشند تا در مراحل بعدی نیز شکاف های مالی را پر کنند ، زمانی که بانک های با جیب عمیق تمایلی به اختصاص 50 میلیون دلار برای یک پروژه در مقیاس کارخانه و ریسک پذیری کمتر ندارند. VC امیلی ریچرت از آزمایشگاه های Greentown ، یک دستگاه جوجه کشی ، مشاهده می کند که شرکت ها توانایی این کار را ندارند. ابتکاراتی مانند اتحادیه اروپاصندوق نوآوری طولانی مدت و صندوق جدید مقیاس در داخل ARPAE، یک برنامه آمریکایی برای فناوری پیشرفته انرژی ، با هدف کمک به استارتاپ ها برای فرار از این “وادی مرگ” است.

شرکت ها به نوبه خود در جستجوی فناوری های جدید هستند تا به آنها کمک کند تا کربن شوند یا هزینه های انرژی را کاهش دهند. طبق گروه Cleantech ، مشاغل بزرگ در حدود یک چهارم معاملات شرکت دارند ، در حالی که این رقم در سال 2010 16٪ بود. آنها یا از طریق VC اسلحه یا با تأمین مستقیم سرمایه. شرکت های بزرگ نفتی از جمله ExxonMobil یک صندوق سرمایه گذاری تمیز ایجاد کرده اند (اگرچه در مقایسه با هزینه های سرمایه روغن آنها کم رنگ است). Energy Impact Partners در تلاش است یکی را به نمایندگی از دوازده شرکت تأسیساتی مانند South Company ، یک شرکت آمریکایی و National Grid انگلیس راه اندازی کند. امسال شرکت های غیر انرژی حدود 5 میلیارد دلار آب و هوا را اعلام کرده اند VC. آمازون ، یک امپراتوری تجارت الکترونیکی ، از پنج شرکت پشتیبانی کرده است ، از جمله Rivian ، یک شرکت راه اندازی وانت الکتریکی و Redwood Materials ، یک شرکت بازیافت باتری. مایکروسافت ، یک غول نرم افزاری ، Unilever ، یک غول بزرگ کالاهای مصرفی ، و IKEA، یک مبلمان ساز ، رشته های کیف خود را نیز شل کرده است.

ارزش خالص صفر بالا

افراد ثروتمند نیز مانند شرکتهای بزرگ دارای ثروت هستند VC وجوه ، تمایل به نشان دادن سرمایه صبورتر دارند. دفاتر خانوادگی در حدود 8-10٪ معاملات شرکت می کنند ، در حالی که این رقم در سال 2010 4٪ بود. بسیاری مانند کنسرت آقای گیتس با یکدیگر هماهنگ عمل می کنند BEV. این وسیله نقلیه 1 میلیارد دلاری در سال 2015 راه اندازی شد و فقط در استارتاپ هایی سرمایه گذاری می کند که توانایی کاهش انتشار گازهای گلخانه ای سالانه حداقل با معادل نیم گیگاتن CO را دارند.2– حدود 1٪ از کل جهان. آقای گیتس از 20 نفر دیگر از اعضای پلوتوکرات ، از جمله ثروتمندترین مردان در آمریکا (جف بزوس) ، چین (جک ما) و هند (موکش آمبانی) نام نویسی کرده است. این صندوق از 40 شرکت پشتیبانی می کند و 20 سال ادامه خواهد داشت.

Régine Clément ، مسئول موقعیت های پاک ، تجدید پذیر و زیست محیطی (کریو) ، شبکه ای متشکل از 200 دفتر خانوادگی ، می گوید که بسیاری از خانواده ها سعی می کنند “کاتالیزور” باشند. برخی از چشم اندازهای مخاطره آمیز پشتیبانی می کنند و هنگامی که کالایی تاسیس می شود ، همانطور که در پروتئین کم کربن اتفاق می افتد ، سرمایه خود را می گیرند و به بازار بعدی نوپا می روند. بنیاد Emerson Collective ، بنیادی است که توسط لورن پاول جابز ، همسر سابق استیو جابز ، رئیس فقید اپل ، تأسیس شد و شاید از طریق دستگاه جوجه کشی در ده استارت آپ با فناوری آب و هوا سرمایه گذاری کرده باشد. آقای گیتس به طور جداگانه TerraPower را تاسیس كرد ، یك شركت در حال توسعه راكتورهای هسته ای پیشرفته ، و در مهندسی كربن ، یك شركت برای ساخت دستگاههایی كه دی اکسید كربن را از هوا می كشند ، سرمایه گذاری كرد.

Gنوآوران reen همچنین روشهای نوین تأمین مالی را جذب می کنند. پلی اتیلن شرکت هایی مانند Spring Lane Capital و Generate Capital از مدل های جدید بودجه برای کمک به استارتاپ ها برای فرار از دره های مرگ استفاده می کنند. در سال 2019 ، تولید 100 میلیون دلار به Plugpower وام داد تا لیفتراک هیدروژنی خود را در انبارهای آمازون و والمارت نصب کند. خرده فروشان Plugpower را بابت خدمات پرداخت می کنند و این شرکت از درآمد حاصل برای بازپرداخت وام استفاده می کند. شرکت های بیمه تخصصی ، مانند New Energy Risk ، وابسته به AXA، یک بیمه گر غول پیکر ، به سرمایه گذاران کمک می کند تا ریسک را مدیریت کنند.

در ماه سپتامبر ، QuantumScape ، یک شرکت باتری که آقای گیتس و فولکس واگن را در میان سرمایه گذاران خود به حساب می آورد ، گفت که قصد دارد لیست را از طریق ادغام معکوس با یک شرکت خرید خاص ()فضایی) از این نوع که در وال استریت امسال بسیار خشمگین بوده است. فضاییبه شرکت های نوپا اجازه می دهد تا به طور مستقیم درباره قیمت خرید مذاکره کنند. معاملات سریعتر و قابل پیش بینی تر هستند. بنابراین ، ممکن است فناوری های اقلیمی نیز تشویق شوند VCs برای حمایت از استارتاپ های بیشتر.

در حال حاضر بسیاری از آنها با افزایش سریع سهام سبز احساس دلسوزی کرده اند. در سال گذشته S&پ شاخص انرژی پاک ، که حدود 30 شرکت را ردیابی می کند ، از عملکرد بهتری برخوردار بود S&پ 500 نمایه شرکتهای بزرگ آمریکایی (نمودار 2 را ببینید). Liqian Ma ، از مشاوران کمبریج ، خاطرنشان می کند که بین سال های 2014 و 2018 سبز است VC سرمایه گذاری در سراسر جهان 20٪ بازده سالانه دارد. این دو برابر معمول است VC شرکت ها مدیریت می کنند و پیشرفت چشمگیری نسبت به اواسط دهه 2000 ، زمانی که میانگین سبز است ، انجام می دهند VC پول گمشده.

آقای سیوارام از کلمبیا می گوید ، کاهش کربن زدایی عمیق به معنای تغییر صنایع سنگین نیز خواهد بود. مایک پری ، مدیر ارشد فناوری در این باره می گوید VIONX انرژی ، “شما به شخصی با جیب های عمیق نیاز دارید.” شرکت وی ، که باتری های بزرگ جریان را تولید می کند و برای تأمین هزینه ساخت چهارمین نیروگاه خود تلاش کرده است ، اکنون مراحل بازسازی را طی می کند. آقای پری اذعان می کند: “این برای سرمایه گذاری بسیار ضعیف قلب نیست.”

بخشی از مشکل این است که ، همانطور که آقای گیتس توضیح می دهد ، “طرف تقاضای نوآوری از بین رفته است.” این امر به ویژه در مورد محصولات با انتشار زیاد که توسط مشاغل خریداری شده اند ، مانند سیمان (که حدود 8 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای جهانی را تشکیل می دهد) و فولاد (7-9 درصد) است. آقای گیتس خاطرنشان می کند: برخلاف نرم افزار ، که تمایز آن از رقبا آسان است ، “فولاد سبز از فولاد بهتر نخواهد بود.” “بنابراین هیچ بازار برای نوآوری اولیه وجود ندارد.”

خریدهای هدفمند دولت می تواند محصولات سبز را تقویت کند ، همانطور که پنتاگون از سیلیکون ولی برای ساخت کامپیوتر استفاده کرد. در بخش خصوصی آقای گیتس در حال برنامه ریزی بودجه ای است که از مزایده ها برای خرید فناوری پاک با کمترین قیمت استفاده می کند. به گفته وی ، این امر تقاضا و هزینه های پایین را تحریک می کند. با ایده هایی مانند این جدیدترینVC رونق ممکن است از این سیاره محافظت کند و از سقوط مجدد جلوگیری کند.

برای پوشش بیشتر تغییرات آب و هوایی ، در خبرنامه دو هفته ای ما برای The Climate Issue ثبت نام کنید ، یا از مرکز تغییر آب و هوا بازدید کنید

این مقاله در بخش کسب و کار چاپ چاپ تحت عنوان “Greenbacks for green” منتشر شده است

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد