بانیان – نیوزلند ، در میان سایر مراحل پیش رونده ، به مرگ کمک می کند | آسیا

توتا اینجای کار هفته ، معروف ترین خال کوبی وزیر آسیا متعلق به وزیر ماهیگیری سابق اندونزی ، سوسی پودجیاستوتی بود. اما شما باید می دانستید کجا را جستجو کنید – شکل پرنده مانند در ساقه خانم سوسی زندگی می کرد. در مقابل ، وزیر خارجه جدید نیوزیلند ، نانایا ماهوتا ، از یک خال کوبی مائوری معروف به a موکو کاوا روی لبها و چانه اش.

خانم ماهوتا بخشی از متنوع ترین کابینه در تاریخ نیوزیلند است که توسط Jacinda Ardern پس از انتخاب مجدد شدید نخست وزیر و حزب کارگر که او رهبری می کند ، منصوب شد. از نظر قومی تقریباً نیمی از 20 عضو عضو نیستند پکه ها، به عنوان مثال ، سفید ، از جمله پنج بومی مائوری. هشت زن وجود دارد که دو نفر از آنها لزبین و دارای فرزندان خردسال هستند و اولین معاون نخست وزیر آشکارا همجنسگرایان ، گرانت رابرتسون.

خانم آردرن در این هفته در کانزاس ظاهر خوبی نداشت. وی پس از کشتار جمعی از نمازگزاران مسلمان در سال گذشته ، منع سلاح های نیمه اتوماتیک را به سرعت اجرا کرد. تغییرات آب و هوا و محیط زیست اولویت های اصلی هستند. او دوست دارد درباره “تیم 5 متری” خود ، یعنی همه کیوی ها ، صحبت کند. Vogue مجله او را “ضد ترامپ” نامید.

با این حال مواضع لیبرال نخست وزیر نه چندان آرا att و نگرش کشور را شکل می دهد. نیوزیلند ، اولین مکان در جهان بود که به زنان رأی داد. این کشور از اینکه بسیار مترقی است ، حتی گاهی اوقات از خود راضی است. همانطور که اندرو گدیس از دانشگاه اوتاگو در مورد خانم ماهوتا می گوید موکو کاوا، چهره عمومی نیوزیلند “چیزی در مورد چگونگی تغییر ما به عنوان یک جامعه و آنچه که از نشان دادن دنیا راحت هستیم می گوید”.

مطالب جدید دیدنی  کلش اف کلنز هک شد!

نکته قابل توجه تر از ظاهر کابینه خانم آردرن این است که چگونه رای دهندگان در برگه های رأی خود به یک سوال پاسخ دادند: آیا نیوزیلند می تواند کمک به مرگ را برای کسانی که دارای بیماری فانی هستند ، قانونی کند؟ اگرچه هنوز تعداد نهایی اعلام نشده است ، به نظر می رسد حدود دو سوم مردم نیوزیلند “بله” گفته اند.

مرگ با وقار سالهاست که مورد بحث و جدل قرار گرفته است. اتانازی داوطلبانه از حمایت آزادیخواهان ، به ویژه دیوید سیمور ، رئیس این سازمان برخوردار بوده است اقدام کنید مهمانی ، به اندازه انواع گرایش بیشتر چپ. در سال 2015 ، Lecretia Seales ، یک وکیل با تومور مغزی انتهایی ، از دولت برای حق مرگ شکایت کرد. او شکست خورد ، اما پس از مرگش شوهرش کارزار را دو برابر کرد. یک بحث ملی به وجود آمد ، که در آن نمایندگان به دنبال دیدن چه چیزی در سایر کشورها بودند استفاده کردند.

سال گذشته مجلس قانون پایان زندگی را تصویب کرد. این دسترسی بیش از برخی از قوانین اروپا دسترسی به مرگ کمک کننده را محدود می کند. این امر مستلزم این است که شما از یک بیماری فانی رنج می برید که احتمالاً ظرف شش ماه به زندگی شما پایان می دهد ، کاهش قابل توجهی در توانایی جسمی خود نشان می دهد و قادر به تصمیم گیری آگاهانه هستید. استدلالهایی که این قانون منجر به معلولین ، بیماران روانی یا حتی کودکان به اعدام می شود هرگز مورد توجه قرار نگرفت. تصویب این قانون منوط به همه پرسی بود که لازم الاجرا بود. نیوزیلند بنابراین تنها هفتمین کشور قانونی برای کمک به مرگ و میر و اولین کشور در آسیا می شود – هرچند سال گذشته ویکتوریای استرالیا قانون مشابهی را تصویب کرد.

مطالب جدید دیدنی  طراحی سایت در کرج : فوری، ارزان ، حرفه ای

با این حال وقتی صحبت از سوال غیرقابل اجباری دیگر در آرا their آنها شد ، مبنی بر اینکه آیا حشیش را قانونی می کنید ، کیویز با کنجکاوی محدودیت هایی برای ذهن باز آنها پیدا کرد: به نظر می رسد بیش از نیمی از آنها به این پیشنهاد رأی داده اند. شاید عجیب به نظر برسد نیوزیلند یکی از آسانترین مکانها در جهان برای تهیه علامت است ، و اعتراف خانم آردرن به سیگار کشیدن علف های هرز چیزی بیش از یک شانه خالی ملی ندارد. بیش از نیمی از افراد بین 15 تا 45 سال می گویند که آنها همین کار را کرده اند.

هنوز ، همانطور که لارا گریوز از دانشگاه اوکلند می گوید ، قانونی شدن کامل حشیش ، به جای جرم زدایی ساده آن ، “یک جهش بیش از حد” بود. برخی می ترسیدند که در دسترس قرار دادن بیشتر باعث تشویق بیشتر استفاده از آن ، به ویژه در میان جوانان می شود. علاوه بر این ، مبارزان ضد حشیش گفتند ، مشكلی در مورد مصرف زیاد الكل ، به ویژه در میان جزایر مائوری و جزایر اقیانوس آرام وجود دارد – چرا به آن اضافه می شود؟ علاوه بر این ، چه کسی قرار است فقط به دلیل سیگار کشیدن مفصل حبس شود؟

چنین استدلال هایی قابل درک است. اما آنها نکته ای را از دست می دهند که کارگران جامعه مائوری و دیگران بیان می کنند: Maori به مراتب بیشتر از آن است پکه ها متهم به نگهداری و پرورش ماری جوانا شود. و تعداد نامتناسب مائوری هایی که به دلیل جرایم کوچک مواد مخدر سرخ کرده اند ، در آسیب شناسی باندهای مائوری زندگی می کنند که زندگی بومی را نابود می کند. حتی مترقی ترین جوامع نیز نقاط کور خود را دارند.

مطالب جدید دیدنی  پایان توهم - درگیری اعراب و اسرائیل کم رنگ می شود | خاورمیانه و آفریقا

این مقاله در بخش چاپ آسیا تحت عنوان “جزایر آزادیخواهی” منتشر شد

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد