بانیان – فصل طوفان ژاپن و کره را وادار به تأمل در مورد تغییرات آب و هوایی می کند | آسیا

سENSO-JI در توکیو، اختصاص داده شده به Boddhisattva از شفقت ، پر بازدیدترین مکان مقدس زمین است. حدود 30 میلیون نفر در سال از ورودی تحمیلی معبد می گذرند ، معروف به Kaminarimon یا دروازه تندر ، که توسط Fujin ، خدای باد و برادر حتی شدیدتر او ، Raijin ، خدای طوفان و باران ، احاطه می شود. آنها فقط یكی از یادآوریهای بی شماری در سراسر شمال شرقی آسیا هستند كه بلایای طبیعی باران و جاری شدن سیل (بدون اشاره به زمین لرزه و سونامی) به شدت در روان جمعی منطقه ثبت شده است.

با این وجود برخی مجازات های هواشناسی اخیر نسبت به ساخته های انسانی کمتر الهی به نظر می رسد. دو سال پیش فصل موسمی تابستانی ژاپن مرطوب ترین فصل ثبت شده در ژاپن بود. در تکرار معمول آنها ، از باران های حیات آور استقبال می شود. بیش از حد ، آنها جاده ها و خانه ها را جارو می کنند: 225 نفر در 15 استان در سال 2018 جان خود را از دست دادند. باران های سال 2019 رکورد جدیدی ثبت کرد ، به نوبه خود ، سیلاب تابستان امسال.

در کره جنوبی نیز ، 54 روز باران در این تابستان طولانی ترین موسمی را که ثبت شده است ، رقم زد. رودخانه هان که از طریق سئول ، پایتخت می گذرد ، حاشیه های خود را ترکید. باران های شدید ، تامین مواد غذایی ناچیز کره شمالی را تهدید کرد.

زودتر از موسم شروع شد که فصل توفان شروع شد. شبه جزیره کره سالانه به طور معمول از طوفان یک ضربه مستقیم دریافت می کند. طی دو هفته گذشته سه بار پشت سر هم به دست آمد که یک رکورد دیگر است. در 8 سپتامبر کیم جونگ اون ، دیکتاتور شمال ، برنجان برتر خود را جمع کرد تا یک هفته قبل از دومین طوفان ، مایساک ، که 2000 خانه را ویران کرد و 60 کیلومتر از جاده ها و 57 پل را از بین برد ، خسارت را بررسی کند. همانطور که جلسه برگزار شد ، سومین هاشن ، به داخل کشور رفت و آمد می کرد. اگرچه قبل از رسیدن به زمین ضعیف شده بود ، هایشن اولین “ابر تیفون” در فصل بود. این کشور دارای بادهای پایدار 135 گره (250 کیلومتر در ساعت) است.

بیشتر مناطق غربی اقیانوس آرام ، بزرگترین کارخانه طوفان گرمسیری جهان ، در این فصل در واقع تعداد کمی از آنها دیده شده است. هواشناسان پیش بینی کرده بودند که. به لطف یک ریتم منظم در آب و هوا که به نوسانات ال نینو-جنوبی معروف است ، مدل های آنها گفت که معاملات بادی در عرض های جغرافیایی پایین تر از معمول خواهد بود ، و ایجاد طوفان را دشوار می کند.

با این وجود ممکن است چیزی ساخته شده توسط انسان در دورتر از شمال در حال کار باشد. وجهی از گرم شدن کره زمین این است که مناطق گرمسیری در حال گسترش هستند. این ممکن است افزایش سیل موسمی و تغییر جهت شمال در شدت توفان ها را به وجود آورد. دمای سطح در یک قطعه عظیم اقیانوس در جنوب ژاپن در بالاترین سطح قرار داشته است. گرما به تایفون هایی که می گذرند قدرت می بخشد. با باز شدن مایساک ، انرژی که در جریان جت ریخته شده ممکن است در نوسانات وحشیانه از گرم به سرد در غرب آمریکا کمک کرده باشد (بخش علوم را ببینید).

ژاپن و کره جنوبی با ریختن بتن ثروتمند شدند. ساخت و سازها – سدها ، سطح بالا ، ایستگاه های پمپاژ – هنوز هم طراحان را در مواجهه با تهدیدات آب و هوا خوشحال می کند. یک مکان مقدس برای کارشناسان فاجعه در جهان یک مخزن شبیه کلیسای جامع در زیر توکیو است که یک شبکه 6.3 کیلومتری از تونل ها و مخازن است که توسط ستون های 500 تنی پشتیبانی می شود.

کاهش سیل ضروری است. اوبایاشی میکا از انستیتوی انرژی های تجدیدپذیر در توکیو می گوید ، اگرچه ژاپن و کره جنوبی انکارکنندگان تغییرات آب و هوایی چندانی ندارند ، اما این احساس که گرمایش مسئله ای است که در جاهای دیگر ایجاد می شود ، مدت زیادی ادامه داشته است. این در کره جنوبی سریعتر در حال تغییر است. جامع مدنی این سازمان از ژاپن از قدرت بیشتری برخوردار است – و در نظرسنجی اخیر گالوپ هفت نفر از ده کره ای گفت که سیل اخیر بر جدی بودن تغییرات آب و هوا تأکید کرده است. رئیس جمهور مون جائه این قول بستن ده کارخانه ذغال سنگ قبل از پایان دوره ریاست خود در سال 2022 را داد. این هفته وی از طوفان ها به عنوان دلیل فشار بر تولید نسل های تجدید پذیر تا سال 2025 استفاده کرد. بسته های هزینه ای مربوط به ویروس کرونا در کره جنوبی دارای خانم اوبایاشی ، برخلاف عنصر ژاپن ، می گوید: عنصر به شدت سبز.

در آنجا ، پوشش رسانه ای وقایع آب و هوایی ، پیوند ایجاد تغییرات در آب و هوا را ایجاد می کند. Watanabe Eri از 350.org ، یک گروه فشار سبز ، می گوید انتشارات سنگین کربن در ژاپن به ندرت بالا می رود. سهم زغال سنگ در تولید برق در دهه گذشته افزایش یافته است ، به ویژه پس از اینکه ژاپن نیروگاه های هسته ای خود را تعطیل کرد. اهداف تصویب شده توسط نخست وزیر برکنار شده ، آبه شینزو ، ضعیف است: زغال سنگ هنوز بیش از یک چهارم مخلوط خواهد بود. ژاپن همچنین کارخانه های تولید زغال سنگ را در خارج از کشور توسعه می دهد.

تغییر همیشه امکان پذیر است. مشاغل ژاپنی تحت فشار شرکای غربی هستند تا مصرف کربن خود را کاهش دهند. سه سال جاری شدن سیل داوطلبان جدید در گروه خانم Watanabe را 5 برابر افزایش داده است. این اعداد اندک باقی می مانند – سالانه حدود 250 نفر. اما همه توفان ها با کمترین هوا شروع می شوند.

برای پوشش بیشتر تغییرات آب و هوایی ، در خبرنامه دو هفته ای ما برای The Climate Issue ثبت نام کنید ، یا از مرکز تغییر آب و هوا بازدید کنید

این مقاله در بخش چاپ آسیا تحت عنوان “خدایان جدید هوا” منتشر شد

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد