بازی های ویدیویی – PlayStation 5 v Xbox Series X | کسب و کار

تیاینجا چیزی وجود ندارد کاملاً شبیه مخاطب اسیر است. هنگامی که سونی ، یک غول الکترونیکی ژاپنی ، آخرین مجموعه نتایج سه ماهه خود را در تاریخ 28 اکتبر گزارش کرد ، ستاره اصلی بخش بازی های ویدیویی شرکت بود که مجموعه کنسول های PlayStation را تولید می کند. اگر یک سال عادی بود ، درآمد احتمالاً کاهش می یافت ، زیرا مدل کنونی سونی – پلی استیشن 4 – به پایان عمر خود نزدیک می شود.

اما در یک سال مشخص شده با قفل شدن و کار در خانه ، درآمد بازی ها در عوض 11.5٪ نسبت به سال گذشته (و سود عملیاتی 61٪) رشد کرد زیرا مصرف کنندگان خانگی به کنترلرهای خود دسترسی پیدا کردند. سونی تنها نیست. مایکروسافت ، رقیب اصلی بازی های خود ، نتایج خود را روز قبل منتشر کرد. کنسول Xbox One آن نیز به همین ترتیب نوسان دارد ، با این وجود درآمد 30٪ افزایش یافت. اوقات خوب در سراسر صنعت تکرار شده است (نمودار را ببینید).

بیشتر پیش بینی کنندگان انتظار داشتند که covid-19 تجارت بازی های ویدیویی را تقویت کند. همه گیرها به انواع دیگر سرگرمی های داخلی ، از بازی های رومیزی گرفته تا پخش ویدئو گرفته تا کتاب ، فیلیپ داده اند. اما مقیاس این افزایش ناگهان تماشاگران صنعت را غافلگیر کرده است. تام ویجمن در Newzoo ، یک شرکت تجزیه و تحلیل صنعت بازی ، می گوید که با شروع همه گیری ، شرکت او پیش بینی های موجود خود پیش بینی کرد که افزایش درآمد 2 میلیارد دلاری صنعت را رقم بزند. به گفته وی ، آخرین آمارها حاکی از آن است که رقم واقعی نزدیک به 17 میلیارد دلار بوده است. نیوزو اکنون حساب می کند که درآمد صنعت در سال جاری به 175 میلیارد دلار برسد که 20 درصد رشد دارد. حتی برای صنعتی که سالانه 9 درصد رشد داشته است ، 2020 یک سال طوفانی بوده است.

هنوز تمام نشده است. در میان رعد و برق تبلیغات ، تریلرها و روابط عمومی، سونی و مایکروسافت در حال آماده سازی هستند تا کنسول های موجود خود را با ماشین های جدید و قدرتمندتری جایگزین کنند. در تاریخ 10 نوامبر مایکروسافت Xbox Series X را منتشر خواهد کرد. سونی دو روز بعد با پلی استیشن 5 پاسخ خواهد داد. با کریسمس قفل شده در بسیاری از نقاط جهان ، تقاضا برای هر دو بالا خواهد بود. اگر شایعات صنعت در مورد پیش سفارش ها صحیح باشد ، ممکن است برخی از مصرف کنندگان مجبور به ترک کار شوند.

در همان زمان ، هر دو شرکت چشم خود را به چندین رقبای بزرگ جدید نگاه خواهند داشت. آمازون ، فیس بوک و گوگل فکر می کنند زمان مناسب برای امتحان شانس خود در تجارت بازی مناسب است. در طول دهه گذشته جریان موسیقی انقلابی در موسیقی ، تلویزیون و فیلم ایجاد کرده است. غول های فناوری فکر می کنند رایانش ابری ، باند پهن سریع و 5 استG شبکه های تلفن همراه بدان معنی است که زمان مناسب برای امتحان کردن همان کار با بازی های ویدیویی مناسب است.

مطالب جدید دیدنی  گیربکس خورشیدی چیست؟

با خود کنسول ها شروع کنید. سونی در دور قبلی جنگ های کنسول پیروز شد و بیش از 100 میلیون بازی PlayStation 4 و بیش از 1 میلیارد بازی فروخت. مایکروسافت ارقام رسمی را ارائه نمی کند ، اما بیشتر تحلیلگران معتقدند که فروش Xbox One (گیج کننده ، تکرار سوم Xbox) فقط نیمی از فروش بوده است. بیشترین انتظار این است که سونی این بار نیز از رقیب خود بیشتر فروش کند. Piers Harding-Rolls در Ampere Analysis ، یک شرکت تجزیه و تحلیل رسانه ، فکر می کند 5 میلیون پلی استیشن جدید در آستانه کریسمس به فروش می رسد ، در مقایسه با Xbox 3.9 میلیون.

یک دلیل وفاداری به برند است. مایکل پاچر ، تحلیلگر در وادبوش اوراق بهادار ، می گوید: “در مورد کنسول ها بسیار پیرو فرقه هستیم.” “دارندگان PlayStation بیشتر PlayStation دیگری خریداری می کنند و دارندگان Xbox Xbox جدید دریافت می کنند.” مورد دیگر استراتژی سونی است که روی گیمرهای موجود تمرکز دارد. تحلیلگران فکر می کنند این شرکت در حال فروش ضرر و زیان ماشین آلات است – تاکتیکی معمول برای سازندگان کنسول. بازاریابی سونی بر بازی های انحصاری و با بودجه زیاد تأکید کرده است که هدف آنها گیمرهای متعهد است و در جای دیگری در دسترس نیستند.

مدیران سونی امیدوار خواهند بود که پیش بینی تحلیلگران درست باشد ، زیرا PlayStation 5 برای آینده آن حیاتی است. بخش بازی این شرکت در حال حاضر بزرگترین است. موفقیت اخیر آن تأثیر مشکلات را در جاهای دیگر ، مانند بخش تصویربرداری خود ، که از مشکلات هواوی ، یک غول فناوری چینی که یکی از مشتریان بزرگ آن است ، رنج می برد (تخفیف می دهد Schumpeter).

مایکروسافت ، به نوبه خود ، خود را دقیقاً در مورد تعداد Xbox های جدید خود به فروش می رساند که نگران نیست. این موضوع به همان اندازه که سعی در جلب بازیکنان موجود دارد نیز بر گسترش بازار متمرکز است. بیش از 3 میلیارد نفر تلفن های هوشمند دارند و بازی های موبایل – کوچکتر و معمولی تر از عناوین کنسول – محبوب ترین نوع برنامه هستند. فیل اسپنسر ، مدیر بخش Xbox مایکروسافت ، تخمین می زند که فقط حدود 200 میلیون خانوار در سراسر دنیا مایل هستند – یا قادر به – هستند که یک قطعه سخت افزار بازی گران قیمت مانند یک کنسول را بیرون بریزند.

مطالب جدید دیدنی  قیمت احتمالی خودرو اطلس شرکت سایپا + امکانات و مشخصات فنی احتمالی

بنابراین مایکروسافت در تلاش است موانع تصویب را کاهش دهد. معاملات خرید اجاره ای برای Xbox جدید خود ارائه می دهد. این سرویس “Game Pass” را به شدت تبلیغ می کند ، یک سرویس اشتراک که امکان دسترسی به کتابخانه آنلاین صدها بازی را با حداکثر 15 دلار در ماه (یک چهارم هزینه اولیه یک بازی کنسول پیشرفته معمولی) فراهم می کند.

نزاع ابرها

محور اصلی این استراتژی سرویسی به نام xCloud است که هدف آن از بین بردن نیاز به داشتن یک کنسول اختصاصی ، با اجرای بازی در مراکز داده دور و پخش نتایج به تلفن های هوشمند متصل به اینترنت است. تلویزیونs ، یا هر صفحه ای که بتواند به اینترنت و کنترل کننده بازی متصل شود.

در کشورهای ثروتمند ، پخش جریانی می تواند به بازیکنان اجازه دهد در هر جایی بازی کنند ، نه فقط در خانه – برای بازیهایی که Spotify و Netflix برای موسیقی و فیلم انجام داده اند. در کشورهای فقیرتر ، که تلفن های هوشمند رایج هستند و برنامه های داده ارزان هستند ، این می تواند بازی های کنسولی را در دسترس میلیون ها بازیکن جدید قرار دهد. آقای اسپنسر می گوید: “1.2 میلیارد نفر در آفریقا زندگی می كنند و میانگین سنی 20 سال است.” “بسیاری از آنها بازی های ما را دنبال می کنند – آنها شخصیت ها ، داستان ها ، حتی تاریخ انتشار را می شناسند. آنها فقط فاقد دستگاههایی هستند که بتوانند آنها را بازی کنند. “

جریان سازی بازی ایده جدیدی نیست. تلاش های قبلی با مشکلات فنی روبرو بوده است (پخش یک بازی ، که باید بلافاصله به عملکرد بازیکن واکنش نشان دهد ، بسیار دشوارتر از پخش فیلم یا آهنگ برای یک بیننده منفعل است). و مایکروسافت تنها شرکتی نیست که فکر می کند اکنون زمان رسیده است. سونی نسخه اختصاصی خود را با نام “PSدر حال حاضر ”(اگرچه این به بازی های قدیمی محدود می شود) ، همانطور که انویدیا ، یک تراشه ساز متمرکز بر بازی و چندین شرکت دیگر نیز همین کار را می کند. سایر غول های فناوری با تجربه کم در زمینه بازی های ویدیویی نیز در حال جمع شدن هستند. Google “Stadia” را در سال 2019 راه اندازی کرد. آمازون سرویس “Luna” خود را در ماه سپتامبر اعلام کرد. در تاریخ 26 اکتبر ، فیس بوک با سرویس “Facebook Gaming” خود کلاه خود را به حلقه انداخت.

مطالب جدید دیدنی  مهمات شورشیان مائوئیست فیلیپین که زمانی مغرور بودند، تمام شده است

پخش بازی روی کاغذ جذاب به نظر می رسد ، اما تعداد کمی انتظار دارند که صنعت یک شبه دگرگون شود. آقای هاردینگ رولز می گوید: “من بازار را جنینی توصیف می کنم.” هنوز هم علاقه زیادی وجود دارد: آمپر 60 شرکت را که پیشنهادات آنها در آزمایش عمومی است یا برای استفاده در دسترس است ، ردیابی می کند. و اگر پخش جریانی به ثمر برسد ، احتمالاً به همان اندازه که در رسانه های دیگر ایجاد شده است مخل خواهد بود. آقای پاچر خاطرنشان می کند: “اگر بتوانید کار جریان را انجام دهید ، می توانید بازار بازی را ده برابر کنید”. جنگ های پخش ویدئو شاهد غول های بزرگ جیب دار در حوزه فناوری و شرکت های رسانه ای بوده اند که میلیاردها دلار برای محتوای خود هزینه کرده اند. همچنین ممکن است در بازی ها جویکویی مشابهی در جریان باشد. در تاریخ 21 سپتامبر مایکروسافت ZeniMax Media را که پرفروش ترین سری بازی های “Fallout” و “Elder Scrolls” است ، به قیمت 7.5 میلیارد دلار خریداری کرد.

برای انتخاب برندگان و بازندگان خیلی زود است ، اما بیشتر تحلیلگران فکر می کنند مایکروسافت از موقعیت خوبی برخوردار است. تجارت ابری لاجوردی دومین تجارت بزرگ جهان است و به آن دسترسی بسیاری از رقبا را می دهد. سال گذشته سونی ، که به خودی خود فاقد زیرساخت های ابری است ، گفت که در حال بررسی گزینه استفاده از Azure برای تأمین خدمات بازی های خود است. و برخلاف گوگل یا آمازون ، تنها رقبای واقعی ابر خود ، مایکروسافت دهه ها تجربه در تجارت بازی ها دارد.

اما رقبای آن نیز نقاط قوتی دارند. آمازون 150 میلیون مشترک در سرویس Prime خود دارد که در حال حاضر شامل پخش جریانی ویدیو و موسیقی است. Google می تواند از YouTube استفاده کند ، جایی که ویدیوهای بازی در آن محبوب هستند. فیس بوک قصد دارد خدمات خود را به افرادی که در حال حاضر بازی های ساده و مبتنی بر مرورگر را بر روی سیستم عامل موجود خود بازی می کنند ، ارائه دهد که دارای بیش از 2 میلیارد کاربر در ماه است. و موفقیت سونی در پلی استیشن ثابت کرده است که اندازه همه چیز نیست. همه چیز برای بازی وجود دارد.

اصلاح (6 نوامبر 2020): نسخه قبلی این مقاله ، به جای تام ویجمن ، به اشتباه از تونی هابشمیت در نیوزو نقل قول کرد. از خطای شما عذرخواهی می کنیم

این مقاله در بخش کسب و کار چاپ چاپ شده تحت عنوان “بازی ها تازه شروع شده اند”

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد