بازی های نام – چرا در عربستان سعودی به کسی لیندا نمی گویند | خاورمیانه و آفریقا

آBDELMADJID LABADI، که در الجزایر زندگی می کند ، می توانست برای دخترش نام عربی انتخاب کند. اما او یکی را می خواست که نشان دهنده قومیت بربر او باشد. انتخاب های او محدود بود: الجزایر لیستی از حدود 300 نام مورد تایید بربر را نگه می دارد ، راهی برای کنترل اقلیت. آقای لبادی هیچ کدام را نمی خواست. بنابراین تقریباً چهار سال دخترش را رسماً بدون نام رها کرد ، زیرا در دادگاه برای نامی که ترجیح داد جنگید. در ژوئیه او سرانجام برنده شد و دخترش رسماً تانیلا ، بربر کبوتر شد.

رژیمها در خاورمیانه و شمال آفریقا مدتهاست نامها را به عنوان راهی برای تشویق به وحدت ملی محدود می كنند – كه معمولاً با محوریت گروه قومی یا مذهبی است. به عنوان مثال ، ترکیه نامهای کردی و پسوندهای غیر ترکی ، مانند “-ian” ارمنی را ممنوع کرد. ایران پس از انقلاب نام های غربی را ممنوع و از نام های فارسی قبل از اسلام جلوگیری کرد. بوروکرات های اسرائیلی هنگام ورود ، به مهاجران یهودی از اروپا و کشورهای مسلمان نام عبری دادند. ثبت کنندگان الجزایر موظف بودند اطمینان حاصل کنند که نام ها “به الجزایر” است. مراکش گفت که آنها باید مراکوی به نظر برسند.

اما این شکل از ملی گرایی در بیشتر مناطق در حال عقب نشینی است. مقاماتی که در برابر “جدایی طلبی فرهنگی” محافظت می کردند اکنون تنوع را جشن می گیرند. تونس را در نظر بگیرید ، که در ماه ژوئیه به منع نام های خارجی خود پایان داد. لطفی زیتون ، وزیر تصمیم گیری ، گفت: “آنچه مردم از فرزندان خود می نوشند یا نام آنها را می گیرند امر خصوصی آنهاست.” ترکیه رسماً سیاست خود را در مورد ترک کردن نام ها در سال 2003 کنار گذاشت. قانون اساسی تصویب شده توسط عراق در سال 2005 به عرب سازی نام اقلیت پایان داد. اسرائیل در دهه 1990 میلادی ، وقتی موجی از یهودیان از اتحاد جماهیر شوروی سابق آمد ، دست از Hebraisation برد.

مطالب جدید دیدنی  داروی قوی - چرا تولیدکنندگان دارو به دونالد ترامپ می گویند پاشنه خود را خنک کند | کسب و کار

گرچه امروز نیز تحمل رسمی محدود است. ثبت کنندگان الجزایری هنوز از نام هایی مانند Kahina ملکه یهودی بربر که با ارتش های فاتح اسلام مبارزه می کند ، ابراز ناراحتی می کنند. یک کرد در ترکیه می تواند فرزند خود را Serwav بنامد ، که به معنای جنگجو است ، اما به احتمال زیاد از دولت مراقبت می کند. آیت الله های ایران با نام های پارسی باستان راحت تر شده اند ، اما به شاهان و پادشاهان قدیمی نگاه می کنند ، که ممکن است به گرایش سلطنت طلبانه یکی از والدین خیانت کنند. چندی پیش عربستان سعودی 51 نام را ممنوع کرد. مسلمانان شیعه ، که اقلیت پادشاهی هستند ، مورد علاقه بسیاری قرار گرفتند. اما لیندا نیز در این لیست بود.

سایر مناطق جهان نیز از این طریق محدود کننده هستند. چین نام های “افراطی” مانند محمد یا اسلام را در منطقه سین کیانگ خود ممنوع می کند. تا سال 2017 کالیفرنیا استفاده از لهجه ها را در نام ها ممنوع کرد. یک نماینده پارلمان مصر یک بار سعی کرد با ممنوع کردن نام های خارجی همه چیز را ساده کند. اما وی پس از یادآوری اینکه بیوه رئیس جمهور باسابقه مصری ، حسنی مبارک ، سوزان نامیده می شود ، عقب نشینی کرد.

این مقاله در بخش خاورمیانه و آفریقا در نسخه چاپی تحت عنوان “متاسفم ، شما در لیست نیستید”

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد