بارتلبی – چگونگی شیوع همه گیر مدیران را وادار به کار بیشتر می کند | کسب و کار

بUSINESSES هستند هنوز در تلاش برای درک اینکه کدام یک از اثرات همه گیر موقتی خواهد بود و کدام یک از آنها دائمی خواهد بود. سه گزارش جدید سعی در تحلیل این روندهای بلند مدت دارند. یکی از آنها از وب سایت Glassdoor است که به کارگران اجازه می دهد کارفرمایان خود را رتبه بندی کنند. مورد دیگر از گروه مشاوره بوستون است (BCG) ، یک مشاور مدیریت. مورد سوم از موسسه مدیریت Chartered (CMI) ، یک نهاد حرفه ای انگلیسی. با هم بخوانید ، آنها حاکی از این است که شرکت ها از منافع بهره مند می شوند – اما زندگی مدیران در آستانه دشواری است.

یک تغییر که کاملاً پایدار است ، کارمندان بیشتر وقت خود را صرف کار در خانه می کنند. گزارش Glassdoor دریافت که کمتر رفت و آمد باعث بهبود سلامت و روحیه کارکنان می شود. تقسیم هفته بین خانه و دفتر نیز به شدت مورد استقبال کارگران قرار گرفته است: 70٪ از نظرسنجی ها چنین ترکیبی را می خواستند ، 26٪ می خواستند در خانه بمانند و فقط 4٪ خواستار بازگشت تمام وقت به دفتر هستند. شاید به عنوان یک نتیجه ، کار از راه دور باعث کاهش بهره وری نشده است – و در واقع باعث بهبود آن در برخی مناطق شده است. برنامه های کاری انعطاف پذیر می تواند راهی ارزان برای حفظ کارمندانی باشد که مسئولیت مراقبت از کودک و سایر مسئولیت های خانه را دارند.

دورکاری علاوه بر صرفه جویی در هزینه های احتمالی ، و نه فقط کاهش نیاز به فضای اداری. کارگران از راه دور نیازی به زندگی در شهرهای بزرگ که ملک گران است ندارند. اگر آنها در شهرها و حومه های ارزان تری زندگی می کنند ، شرکت ها نیازی به پرداخت چنین هزینه ای به آنها ندارند. Glassdoor تخمین می زند که مهندسان نرم افزار و توسعه دهندگانی که سانفرانسیسکو را ترک می کنند ممکن است در نهایت با کاهش حقوق 21-25 درصدی روبرو شوند. کسانی که نیویورک را ترک می کنند ممکن است 10-12٪ کاهش داشته باشند. همانطور که در این گزارش اشاره شده است ، کارکنان از راه دور در واقع با یک نیروی کار جهانی رقابت می کنند و بنابراین در موقعیت چانه زنی بسیار ضعیف تری قرار دارند.

این نکته توسط BCG گزارش ، که می یابد همه گیری ، تمایل شرکت ها برای کار با فریلنسرها را افزایش داده است. پیش از این ، بسیاری از مدیران نگران بودند که موارد قانونی و انطباق مانع استفاده آنها از کارمندان خارج شود. این بیماری همه گیر شرکت ها را مجبور کرد که به سرعت مدل های کاری خود را تنظیم کنند و همزمان منجر به رشد استخدام فریلنسرهای مستعد شود ، زیرا کارمندان تمام وقت باید اخراج شوند. BCG می گوید که “با پذیرفتن انعطاف پذیری در استخدام داخلی یا خارجی ، [companies] می تواند سرانجام عملیات را تسریع کرده و سریعتر در استراتژی ارائه دهد. “

با وجود مزایای آن ، همانطور که گزارش سوم نشان می دهد ، یک نیروی کار از راه دور یا یک نفر دیگر متشکل از افراد خارجی بیشتر چالش هایی را برای مدیران ایجاد می کند. CMI بررسی 2300 مدیر و کارمند. نتایج نشان می دهد که ارتباط موثر و نگرانی برای رفاه کارگران برای مدیریت خوب چقدر مهم است. آنها همچنین تفاوت جالبی را در دیدگاه کشف کردند: تقریباً نیمی از مدیران ارشد فکر می کردند که از زمان شیوع بیماری ، کارمندان را بیشتر درگیر تصمیم گیری می کنند ، اما فقط 27٪ از کارمندان موافق هستند.

این بررسی همچنین نشان می دهد که تجربه کار از راه دور یکنواخت نبوده است. از بین افرادی که عملاً کار می کنند ، 69٪ از زنان دارای فرزند می خواهند حداقل یک روز از خانه با پایان شیوع بیماری کار کنند ، در حالی که 56٪ از مردان با کودک. این زنان در حین قفل ارتباط کمتری نسبت به همسالان پسر خود با مدیران داشته اند و این نشان می دهد که مورد بی توجهی قرار گرفته اند.

به طرز حیرت انگیزی ، 48٪ از کارمندان انگلیس که از نژاد اقلیت هستند ، فکر می کردند که فرهنگ محل کار در طی بحران بهتر شده است ، در مقابل 34٪ از کل کارمندان. این نشان می دهد که از قبل فرهنگ اداری مشکلی نداشته است: CMI نظرسنجی نشان داد که کارمندان سیاه پوست بیش از هر گروه قومی دیگری احساس می کنند مدیرشان به آنها برای انجام نقش خود اعتماد ندارد.

بنابراین مدیران در پاسخگویی به بیماری همه گیر کارهای بیشتری باید انجام دهند. مدیران اجرایی باید رفتار خود را متناسب با نیازهای فردی کارمندان تنظیم کنند. از قضا ، اگرچه ممکن است مدیران از این ترس داشته باشند که کار از راه دور باعث کندی کارمندان می شود ، اما ممکن است مدیران در برابر چالش نباشند. رئیسان ممکن است زمان زیادی را برای کنفرانس ویدیویی صرف کرده باشند و به طور مستقیم با زیردستان صحبت نکرده اند.

از کسی س Askال کنید که کار در یک شرکت چگونه است و ممکن است او با گفتن اینکه دفاتر چگونه هستند – خواه تنگ باشند ، در یک مکان زیبا و غیره پاسخ دهند. در دنیای کار از راه دور ، کارمندان ممکن است بر نحوه ارتباط کارفرما با آنها استرس داشته باشند. نه “مدیریت با راه رفتن” بلکه مدیریت با تلفن یا زوم کردن در اطراف. زمان دریافت شماره گیری است.

یادداشت سردبیر: برخی از پوشش های covid-19 ما برای خوانندگان رایگان است اکونومیست امروز، خبرنامه روزانه ما. برای اطلاعات بیشتر و ردیاب همه گیر ما ، به مرکز ما مراجعه کنید

این مقاله در بخش چاپ نسخه چاپی تحت عنوان “مدیریت با بزرگنمایی در اطراف” منتشر شد

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>