بارتلبی – چگونه می توانید جلوی کلاهبرداری شرکت ها را بگیرید؟ | کسب و کار

جرسوایی های بی نظیر این امر با نظم ناامیدکننده ای رخ می دهد ، از سوst تحریف های حسابداری در Enron در سال 2001 گرفته تا حساب های جعلی بانکی در Wells Fargo ، که در سال 2016 کشف شد. در ماه ژوئن ، Wirecard ، پردازنده پرداخت آلمانی ، نشان داد که 1.9 میلیارد یورو (2.3 میلیارد دلار) از حساب های خود مفقود است. آنچه در این ماجرا قابل توجه بود این بود که کتابداری شرکت موضوع مقالات تردیدآمیز در این زمینه بود بار مالی. با این حال ، واکنش اولیه BaFin ، تنظیم کننده آلمان ، شروع تحقیقات در مورد روزنامه بود ، نه این شرکت.

به وضوح تشخیص اینکه چه زمانی یک تجارت از ریل خارج می شود برای مردم دشوار است. این امر می تواند به همان اندازه در مورد مدیران در یک تجارت صادق باشد که در مورد افراد خارج از آن نیز صادق است. مشكلاتي كه در يك بخش انفرادي يا يك شركت فرعي مورد توجه قرار نگرفته است ، مي توانند از طريق مديران اجرا شوند. همه رسوایی ها آن را به صفحه اول نمی رسانند.

سوice نیت آشکار همیشه دلیل آن نیست. انتخاب های اخلاقی بندرت سیاه یا سفید است و افراد در ارزیابی خلوص انگیزه های خود مهارت چندانی ندارند. در کتاب جدیدی درباره سوگیری های رفتاری ، “شما در شرف اشتباه بزرگی هستید” ، الیویه سیبونی از HEC دانشکده تجارت در پاریس می نویسد که “به محض وجود هرگونه ابهام در مورد یک قضاوت … ما به گونه ای استدلال می کنیم که به اندازه کافی انتخابی باشد که بتواند منافع ما را تأمین کند و در عین حال قابل قبول باشد تا دیگران (و خودمان) را متقاعد کنیم که ما عمداً واقعیت ها را تحریف نمی کنیم ” انتخاب افراد نیز بر اساس نحوه رفتار دیگران کنترل می شود. اگر دیگران این کار را انجام دهند ، افراد احتمالاً سرعت مجاز را می شکنند.

فلاسفه تصمیم گیری اخلاقی مبهم در چنین محدودیت های داخلی و خارجی را «اخلاقی محدود» می نامند. در داخل شرکت ها ، این به راحتی می تواند به معنای گسترش سریع فرهنگ تقلب باشد. یک مقاله اساسی * توسط دانشگاهیان در مدارس تجاری کلمبیا و هاروارد بررسی کرد که چگونه ، با توجه به این مشکل ، شرکت ها می توانند تقلب در صفوف خود را کاهش دهند.

اولین یافته آنها این بود که افراد در صورت تعیین اهداف بیش از حد دشوار و مشخص ، بیشتر دروغ می گویند یا مرتکب کلاهبرداری می شوند. به گفته نویسندگان ، اخلاقی محدود می تواند در سطح ناخودآگاه نیز عمل کند. تحت فشار ، مردم اغلب به طور موثری اطلاعاتی را که می تواند آنها را مستقیم و باریک نگه دارد ، تجزیه و تحلیل نمی کنند.

این مسئله با سوگیری تأیید ، گرایش انسان به جستجوی حقایقی که از ترجیحات قبلی آنها پشتیبانی می کند ، تشدید می شود. تحقیقات نشان داده است که افرادی که هدف عملکرد مشخصی دارند (به عنوان مثال برای رسیدن به بازدهی سالانه 12٪ در افق سرمایه گذاری) احتمالاً از اطلاعات مهم عملکرد آینده صندوق های سرمایه گذاری چشم پوشی می کنند و بیش از حد بر داده های عملکرد گذشته تمرکز می کنند.

در نتیجه ، نویسندگان پیشنهاد می کنند ، “سازمانها ممکن است با تعریف گسترده تر اهداف خود و تعیین اهداف در سطوحی که توسط کارمندان منصفانه و نسبتاً قابل دستیابی است ، رفتار غیراخلاقی عمدی را کاهش دهند.” تاکتیک دیگر این است که مدیران به وضوح به آنها اشاره کنند که ممکن است مسائل اخلاقی پیش بیاید ، به طوری که مردم هنگام تصمیم گیری آنها را در نظر بگیرند. در یک مطالعه ، مشخص شد که رانندگان هنگام ثبت کد اخلاقی رفتار در بالای فرم مسافت پیموده شده (قبل از اینکه فاصله را در فرم وارد کنند) نسبت به پایین (در صورت داشتن شکل زیر) ، در گزارش مسافت پیموده شده اتومبیل خود صادق تر بودند. ضبط شده)

محققان کلمبیا و هاروارد با انجام آزمایشی از مردم خواستند به عنوان مشاور مالی عمل کنند و از طیف وسیعی از بودجه انتخاب کنند. یک بخش از آن از داده های خام وجوهی که توسط برنی مادوف اداره می شود ، که در سال 2009 به جرم کلاهبرداری از سرمایه گذاران محکوم شده بود ، استفاده کرد. شرکت کنندگان نمی دانستند که این داده ها از یک صندوق تقلبی تهیه شده است. اما آنها بازدهی بالای آن و نحوه مات بودن آن را مشاهده کردند. به سادگی از یک گروه خواسته شد که صندوقی را پیشنهاد دهند. از گروه دیگری خواسته شد قبل از توصیه خود ، کدام صندوق را به آنها مشکوک کند نتیجه این مداخله کاهش نسبت افرادی بودجه آقای مادوف را به مشتریان خود از 68٪ به 51٪ توصیه کرد.

البته این رقم هنوز بسیار سرسام آور است. اگر شرکت کنندگان می توانستند س moreالات بیشتری بپرسند و اطلاعات بیشتری کسب کنند ، ممکن است این میزان بیشتر کاهش یابد. غالباً ، افراد به قضاوت می شتابند ، و این باعث می شود خطراتی را که متحمل می شوند و گوشه هایی را که برش می دهند ، کاهش دهند. و این بدان معنی است که رسوایی ها اجتناب ناپذیر است.

* “کاهش اخلاق محدود شده: چگونه به افراد کمک می کند رفتارهای غیراخلاقی را مشاهده و از آنها اجتناب کنند” ، توسط تینگ ژانگ ، پینار فلچر ، فرانچسکا جینو و مکس بازرمن

این مقاله در بخش تجارت چاپ چاپ تحت عنوان “تنها راه اخلاق است”

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>