اکسیژن ساز – خرید دستگاه اکسیژن ساز خانگی

اکسیژن ساز Nidek باجدا سازی اکسیژن، نیتروژن و دیگر گازهای موجود در هوا با تولید اکسیژن خالص به میزان ۹۶% به بیماران کمک می کند. و در نتیجه آن تولید اکسیژن خالص میزان ۹۶% است. کاربر برحسب تجویز پزشک با یک عدد شیر که بر روی دستگاه قرار داده شده است، طرفیت تولید اکسیژن را بر حسب لیتر بر دقیقه تنظیم کرده و نتیجه را در فلومتر مشاهده می کند. نتیجه ی این عمل، هوای با اکسیژن بالای نود و پنج درصد است. اکسیژنی با این درصد خلوص، بهاکسیژن پزشکی نیز معروف است. هوا متشکل از ۲۱% اکسیژن، ۷۸% نیتروژن و یک درصد مابقی گازها از جمله دی اکسید کربن، گازهای بی اثر، اکسیدهای نیتروژن و گوگرد و… 2-نیتروژن موجود در هوا یا جذب سططحی می­شود یا از به دام می­افتد. به طور کلی می توان گفت باید به بیمارانی که میزان اکسیژن موجود در خونشان از سطحی خاص پایین تر است، اکسیژن ارائه شود.

پرتابل: این نوع دستگاه ها برای بیمارانی مناسب هستند که می خواهند در بیرون از منزل هم از اکسیژن ساز استفاده کنند. شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که دستگاه اکسیژن ساز چگونه کار می کند و چطور اکسیژن مورد نظر را برای بیماران تهیه می کند ؟ دستگاه اکسیژن ساز ثابت که به آن خانگی نیز گفته می شود، بیشتر در منازل مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند هم به صورت مداوم و هم به صورت پالسی (یعنی طی فاصله های زمانی مشخص، مقدار اکسیژن مشخصی تولید می کند) اکسیژن تولید کند. همچنین، اکسیژن ساز ۵ لیتری نایدک دارای یک دسته و ۴ چرخ جهت انتقال و جابه جایی دستگاه را داراست. 1- دستگاه انتخابی این توانایی را داشته باشد که به صورت خودکار به تامین اکسیژن خالص بپردازد. دستگاه های اکسیژن ساز صنعتی اغلب در طیف وسیع تری از نظر ظرفیت حجمی نسبت به دستگاه های اکسیژن ساز پزشکی موجود هستند. همچنین قیمت این دستگاه اکسیژن ساز ایرانی، نسبت به نمونه های مشابه با این کیفیت، بسیار مناسب و به صرفه ترمی باشد.

مطالب جدید دیدنی  اشخاص معامله گر بورس - کنگره می خواهد شرکت های چینی را از صرافی های آمریکایی بوت کند | کسب و کار

دستگاه پرتابل ، با باتری و برق کار می کند و قابلیت شارژ شدن با فندک ماشین و برق قطار و هواپیما را هم دارد. البته گازه ای دیگری نیز در هوا وجود دارند که می توانیم به گازهای دی اکسید کربن، گوگرد، اکسید های نیتروژن، گاز های بی اثر و … یکی از تفاوت های این دو دستگاه ، وزن آنها می باشد که به سبب همین تفاوت ، یکی از دستگاه ها قابل حمل و دیگری فقط مخصوص محیط خانه می باشد. هوای مکیده شده به داخل دستگاه اکسیژن ساز در مسیر خود از یک محفظه که پر از پودر زئولیت است عبور می کند. این وسیله یک ماسک ساده است که بر روی صورت بیمار وصل می­شود و دهان و بینی بیمار را داخل خود جای می­دهد . تنفس جانوران مختلف و انسان در این زمره جای دارد. در واقع می توان گفت که هر چقدر در زمان خرید یک دستگاه مانند تلویزیون به زیر و بم ها و موارد مختلف مربوط به آن توجه می نمایید ، در زمان خرید دستگاه اکسیژن باید دو برابر آن میزان توجه را اعمال کنید.

همزمان برای دو بیمار قابل استفاده است و دارای کلید تنظیم برای کنترل میزان اکسیژن خروجی است.دارای سیستم هشدار میزان غلظت خون است.این دستگاه توانایی تولید مداوم اکسیژن را دارد و برای بیمارانی که نیازمند دریافت مقدار بالای اکسیژن هستند مناسب است. اصولا دستگاه اکسیژن ساز را به گونه ای تولید می کنند که ضد آب باشند. ناگفته نماند مدلهای جدیدی از این دستگاه طراحی و ساخته شدهاند که با باتری کار میکنند اما توانایی تولید اکسیژن با غلظت کمتری را دارند. انواع دستگاههای اکسیژن ساز خانگی با میزان گنجایش مختلفی همچون 3 لیتری، 5 لیتری، 8 لیتری و 10 لیتری تولید میشوند؛ این مقیاس بر مبنای لیتر در دقیقه محاسبه میشود. 6- یک لیوان مانومتر در قسمت خروجی دستگاه وجود دارد که وظیفه مرطوب کردن اکسیژن را بر عهده دارد. البته چرخ هایی در زیر این دستگاه تعبیه شده اند تا مقداری از حرکت در محیط منزل برای این دستگاه امکانپذیر شود. برای حذف نیتروژن از هوای اتاق ما مجبور به خشک کردن هوای محیط می­باشیم . اکسِژن خشک باعث خشکی در سیستم تنفسی و همچنین در طولانی مدت سبب آسیب به این سیستم می­شود لذا استفاده از مرطوب کننده بسیار الزامی می­باشد. یک اکسیژن ساز خانگی قادر است 5 تا 10 لیتر اکسیژن را در مدت زمان 10 دقیقه تولید کند.

مطالب جدید دیدنی  آمریکا توجه زیادی به کشورهای جزیره ای اقیانوس آرام دارد