اتوکد چیست؟ کاربرد ابزار های طلائی در اتوکد 2022

آموزش اتوکد 2022 چیست؟

نرم افزار اتوکد را می توان به عنوان استفاده از سیستم های کامپیوتری برای کمک به ایجاد، اصلاح و بهبود طراحی تعریف کرد. در این ما می توانیم نقشه های دو بعدی و سه بعدی ایجاد کنیم که در ساخت و ساز استفاده می شود.

این توسط جان واکر در سال 1982 با کمک AUTODESK توسعه یافت و با موفقیت نگهداری شد. معمولاً برای ایجاد و ویرایش طرح های دو بعدی و سه بعدی برای طراحی حرفه ای با اطلاعات اندازه گیری دقیق در مورد طراحی مفهومی و برنامه ریزی محصول استفاده می شود و همچنین به 14 زبان مختلف در مورد سایت موجود است.

کاربران می توانند نرم افزار CAD را با برنامه های کاربردی اضافی موجود با توجه به نیاز پروژه سفارشی کنند. ابزار خاص کاربر را می توان برای نمایش محصول و طراحی در مدل سازی وایرفریم و سطح راه اندازی کرد. به طور گسترده ای در صنایع مکانیک، مخابرات، عمران و معماری ترجیح داده می شود. به دلیل نیازهای آن، مورد تقاضای دانشجویان و صنایع است.

دلایل پیاده سازی سیستم های CAD

برای افزایش بهره وری طراح.

برای بهبود کیفیت طراحی

برای ایجاد یک پایگاه داده برای تولید.

برای بهبود ارتباطات از طریق مستندسازی.

قبل از اجرای این برنامه، همه مهندسان از تصویرگرها و کاغذها برای ترسیم طرح محصول استفاده می کردند. یک طراح زمان زیادی را صرف طراحی یک محصول کرد. اگر محصول تولید شده پاسخگوی نیاز مشتری نباشد یا کارخانه پس از ساخت ایرادی در محصول پیدا کند، باید طراحی محصول را تغییر دهد که این فرآیند زمان بر است. طراح باید طرح محصول را با اسکن تغییر دهد و یا گاهی لازم است از طرح جدید برای طراحی خود استفاده کند.

مطالب جدید دیدنی  در سوپ - گسترش استانداردهای حسابداری پایداری با هزینه هایی همراه است | کسب و کار

کاربرد ابزار ها در اتوکد

به منظور کاهش مشکلات ذکر شده، این نرم افزار یکی از راه حل های رفع آنها می باشد. در این برنامه می توانیم طراحی تغییرات محصول را ذخیره کنیم. ما می توانیم طرح ذخیره شده قبلی را ویرایش کنیم که زمان مورد نیاز برای طراحی محصول را کاهش می دهد. همچنین تلاش انسان را کاهش داد.

در این برنامه در ابتدا پس از افزودن آیکون در برنامه به راحتی می توانیم با استفاده از دستورات طرح ایجاد کنیم. با کمک آموزش پیشرفته اتوکد می توانیم محصولی را با دقت بسیار بالایی طراحی کنیم.

AutoCAD مخفف چیست؟

اتوکد مخفف عبارت Computer-Aided Design است. از این نرم افزار برای طراحی و طراحی استفاده می شود. این امکان را به کاربر می دهد تا ایده ها، طرح های محصول و نقشه ها را تا سطح مورد نیاز از دقت فنی مفهوم سازی کند، محاسبات طراحی و شبیه سازی های سریع را در زمینه صنایع تولیدی انجام دهد.

برای چه کاری از اتوکد استفاده می کنید؟

از اتوکد برای ایجاد طرح‌های اولیه برای سوپاپ‌های موتور و قطعات موتور برای ساخت گیج دقیق استفاده می‌کند. طرح طراحی شده با وظیفه برای مراحل کامل آن از شروع تا تحویل بین تیم های تولید انجام می شود، تیم کیفیت و تیم های جابجایی ماشین طرح را بررسی می کنند در صورت وجود هر گونه مشکلی برای درک و ادامه پردازش با مرجع سازندگان طرح را می توان بررسی کرد. در دو نوع نمودار سیم کشی و نمودار مدل سطح برای استفاده در ساخت، مونتاژ و تعمیر قطعات انجام می شود. همچنین برای پیگیری تعداد سفارشات تکمیل شده در بازه زمانی مورد نیاز استفاده می شود.

مطالب جدید دیدنی  انواع دریچه هوا مخصوص تهویه و کانال

 

برنامه های کاربردی

فضا طراحی نهایی آنها را مونتاژ می نامد.

خودروها طرح نهایی خود را طراحی قطعات می نامند.

دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی طرح نهایی خود را طرح و طرح مدار می نامند.

راه آهن و نیروی دریایی طرح نهایی خود را Layout یا Blueprint می نامند.

Structural و Civil طرح نهایی خود را به عنوان layout می نامند.

مزایای استفاده از اتوکد چیست؟

رابط CAD آن را به بهترین نرم افزار طراحی فنی مبتدیان برای مطالعه و مراحل اولیه حرفه طراحی مهندسی تبدیل می کند. همچنین به عنوان یک برنامه توسعه مهارت برای تحصیلات تکمیلی استفاده می شود. جدای از مزایای آنها، هر دو دارای الزامات پشتیبانی پروژه خود برای طراحی اجزای متعدد و اصلاح مجدد آنها با تغییرات فناوری برای آینده هستند.

مزایای اتوکد:

توانایی تولید طرح های بسیار دقیق را دارد.

نقاشی ها را می توان به صورت دو بعدی یا سه بعدی ایجاد کرد و چرخاند.

سایر برنامه های کامپیوتری را می توان به نرم افزار طراحی مرتبط کرد.

اتوکد به عنوان یک ابزار برنامه ریزی معماری: معماران را قادر می سازد تا قدرت یک ساختمان را در مرحله طراحی طراحی، برنامه ریزی، اجرا و تجزیه و تحلیل کنند.

اتوکد به عنوان یک ابزار طراحی مهندسی: به مهندسان کمک می کند تا مسائل طراحی را طراحی، تجزیه و تحلیل و حل کنند که منجر به طراحی دقیق می شود.

در پرینت سه بعدی: چاپ سه بعدی مزایای خاص خود را برای طراحان دارد و این نرم افزار به آنها کمک می کند. طرح ها را می توان به فرمت های ترجیحی مختلف صادر کرد.

مطالب جدید دیدنی  طراحی هتل 5 ستاره در ایران-شرکت مهندسین مشاور ستاوند پاژ- طراحی داخلی هتل

اتوکد در صنعت مد: دارای ابزارهای لازم برای برنامه ریزی طراحی برای ساخت جواهرات، اسباب بازی ها و سایر اشیاء ظریف است.

اتوکد به عنوان یک ابزار طراحی صنعتی: به کاهش هزینه های ساخت کمک می کند زیرا در زمان و تلاش مورد نیاز برای طراحی دستی صرفه جویی می کند.

اتوکد چگونه استفاده می شود؟

این یک نرم‌افزار نرم‌افزار پیش‌نویس دوبعدی و سه‌بعدی به کمک رایانه برای معماری، ساخت و ساز و ساخت است که به‌منظور راهنمایی ساختن نقشه‌ها برای طرح‌های مهندسی است. به افراد حرفه ای مهندس طراحی می گویند.

1. برنامه های آموزشی

این طراحی CAD و به کمک کامپیوتر را می توان در بسیاری از موسسات برای به روز رسانی مهارت با برنامه های گواهینامه و مدرک در اتوکد یافت. آنها به دانش آموزان آموزش می دهند تا از نرم افزار کاربردی برای طراحی و مونتاژ صنعتی با گواهینامه استفاده کنند. موسسه مرکزی طراحی ابزار یکی از این موسسات است.

2. اطلاعات شغلی

در حالی که پیش نویس ها در CAD کار می کنند در لیست زیر از جریان های مهندسی استفاده می شود.

مکانیک، معماری، عمران، برق و الکترونیک.

نقشه های طراحی مکانیکی تجهیزات و قطعات یدکی دستگاه های مکانیکی.

انجام پروژه های معماری برای چیدمان پلان ها و سه بعدی برای ساختمان های مسکونی و تجاری.

طراحی عمران برای طراحی و ساخت راه ها، ساختمان های سه بعدی، کارخانه های صنعتی و سایر پروژه های بزرگ.

کار طراحی الکتریکی با مدارهای الکتریکی، که در اندازه کوچک هستند و طرح بندی سیستم سیم کشی الکتریکی برای ماشین ها.

دانلود پکیج حرفه ای اتوکد