اتصال کوتاه – آیا نیکولا می تواند تسلا بعدی شود؟ | کسب و کار

ایراه NE تلاش برای تقلید از موفقیت تسلا این است که شرکت خود را به نام همان شخص نامگذاری کنید. نیکولا ، که در سال 2014 برای ساخت کامیون های برقی و مجهز به هیدروژن تأسیس شد ، مانند خودروساز الون ماسک است که به نام نیکولا تسلا ، پیشگام برق-صربی-آمریکایی ، نامگذاری شده است. ارزش بازار نیکولا پس از انتشار عمومی در ژوئن 30 میلیارد دلار رسید. برخی از سرمایه گذاران متحیر بودند که ممکن است شرکتی که هنوز وسایل نقلیه نمی فروشد بیش از فورد که سال گذشته 5.4 میلیون فروش داشت ارزش داشته باشد. قیمت سهام نیکولا طی دو ماه آینده کاهش یافت. بعد از اینکه جنرال موتورز گفت 11٪ سهام این شرکت را در اختیار می گیرد ، در 8 سپتامبر دوباره جهش کرد.

این بار سرخوشی حتی کوتاه مدت تر بود. در 10 سپتامبر Hindenburg Research ، یک شرکت سرمایه گذاری (به نام فاجعه کشتی هوایی از سال 1937) گزارشی منتشر کرد که نیکولا را “یک کلاهبرداری پیچیده” نامید که “اقیانوس دروغ” را گفته بود. سهام نیکولا طی دو روز آینده 36 درصد از ارزش خود را کاهش داد.

از جمله اینکه ، هندنبورگ ادعا می کند که ترور میلتون ، رئیس نیکولا ، هنگام رونمایی از نیکولا وان ، کامیون هیدروژنی-الکتریکی ، اظهارات گمراه کننده ای ارائه داده است. آقای میلتون ، هیندنبورگ گفت ، پیشنهاد کرد یک وسیله نقلیه نمایشی قابل رانندگی است در حالی که چنین نیست. هیندنبورگ ادعا كرد ، یك نیكولا یك نشان داده شده در امتداد جاده در یك ویدئو جداگانه در حال غلتیدن بر روی تپه ای است كه بدون برق است. این شرکت سرمایه گذاری همچنین به ادعاهای نیکولا در مورد هیدروژن و فناوری های باتری انقلابی کوتاه مدت پرداخت و تخصص کارکنان نیکولا را زیر سوال برد.

نیکولا گزارش هیندنبورگ را “کاری شگفت انگیز … ناشی از حرص و آز” توصیف کرد. به این نکته اشاره شد که هیندنبورگ موقعیت کوتاهی در سهام نیکولا داشت ، بنابراین اگر قیمت سهام نیکولا کاهش یابد (همانطور که هندنبورگ در گزارش خود اذعان داشت) سودآوری داشت. در 14 سپتامبر نیکولا بیانیه ای منتشر کرد و هندنبورگ را به ادعاهای “دروغ و افترا” متهم کرد که برای “دستکاری بازار” طراحی شده است. همچنین به نظر می رسید که اذعان می کند که نیکولا وان که توسط آقای میلتون رونمایی شده قابل رانندگی نبوده و تأیید می کند که وسیله نقلیه موجود در ویدئو واقعاً از منبع تغذیه نبوده است. اما این شرکت خاطرنشان می کند که مدل بعدی ، نیکولا دو ، چندین بار تحت قدرت خودش رانده است. این شرکت خود را به عنوان یک شرکت “در مراحل اولیه” توصیف می کند که سعی در “اثبات مفاهیم خود” دارد.

در 11 سپتامبر آقای میلتون با انتشار بیانیه ای در توئیتر نوشت كه نیكولا “قصد دارد اقدامات فروشنده كوتاه مدت فعال ، همراه با شواهد و مستندات را به توجه آمریکا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ». در 15 سپتامبر مجله ی وال استریت گزارش داد که وزارت دادگستری به این پرونده علاقه مند شده است. جنرال موتورز می گوید که “کاملاً به ارزشی که با همکاری ما ایجاد خواهیم کرد” اطمینان دارد. نیکولا خودش می گوید که تمام شرکای دیگرش به آن پایبند هستند. سرمایه گذاران بیشتر سرحال و سرحال به نظر می رسند. قیمت سهام نیکولا نسبت به روز قبل از گزارش هیندنبورگ 27 درصد کاهش یافته است.

این مقاله در بخش تجارت چاپ چاپ تحت عنوان “اتصال کوتاه” ظاهر شد

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد