آب دهان – DoorDash غذایی است که با لوله کشی گرم سرو می شود. خنک میشه؟ | کسب و کار

تیاو جدید است منوی “TikTok Treats” در Postmates در لس آنجلس هیچ افتخاری برای عمل غذا ندارد. این نوجوانان دوستدار کربوهیدرات دوست دارند: نان ابر و غلات پنکیک. اما ارتباط با برنامه محبوب فیلم کوتاه نشانه دیگری از پیر شدن شرکت های تحویل غذا است. در میان نوجوانان و هزاره ها ، سفارش آنلاین غذا همانند عادت ریشه ای است که رزرو Airbnb ، پرخوری در Netflix یا خوشامدگویی به Uber.

اینکه چقدر مصرف کنندگان به لطف همه گیر شدن گیر انداخته اند ، از اسناد مالی ثبت شده توسط DoorDash ، بزرگترین شرکت تحویل مواد غذایی در امریکا ، قبل از ثبت نام در بورس اوراق بهادار نیویورک در ماه آینده مشخص است. از ژانویه تا سپتامبر سفارشات خود را به ارزش 16 میلیارد دلار رزرو کرده است که نسبت به سال گذشته 198 درصد رشد داشته و درآمد 1.9 میلیارد دلاری را کسب کرده است. این هتل 390،000 رستوران آمریکایی را با کشتی حمل و نقل می کند.

لورن سیلبرمن از Credit Suisse ، یک بانک یادداشت می کند ، اکثر 700،000 غذاخوری آمریکایی اکنون از طریق یک برنامه تحویل کالا توزیع می کنند. تورمی شایع یک تورم قبلی را برای غذاهای راحت فراهم می کند ، زیرا زنان بیشتری کار می کنند و همه وقت کم دارند. با انجام این کار ، یکی از مزخرف ترین مدل های تجاری سیلیکون ولی را نیز اصلاح کرده است.

دو دهه پیش وقتی Takeaway.com در اروپا و Grubhub در آمریکا منوها را به صورت آنلاین قرار دادند ، رستوران ها وارد عرصه دیجیتال شدند. رستوران ها غذا را خودشان تحویل می دادند و واسطه ها هم سود قابل قبولی داشتند. در مقابل ، شرکت های جدید “شخص ثالث لجستیکی” مانند DoorDash و Uber Eats (که والدین آنها همچنین Postmates را نیز خریداری کرده اند) باید قبض ها را که به طور متوسط ​​حدود 30 دلار است ، به سه روش تقسیم کنند. وقتی رانندگان و رستوران ها برش زدند ، چیز زیادی باقی نمی ماند.

تا همین اواخر هیچ یک از این شرکتهای تازه وارد حتی در بازارهای در حال ظهور که هزینه های کار بسیار پایین تر است ، درآمد کسب نکردند. عدم وجود مقیاس اقتصادی آشکار و یا موانع ورود به این معناست که چندین رقبا با ارائه تخفیف های سخاوتمندانه – و خونریزی از جوهر قرمز ، بر سر سهم بازار درگیر بودند. آنها همچنین با احتمال افزایش شدید هزینه های کار روبرو بودند. سال گذشته کالیفرنیا قانونی را تصویب کرد که DoorDash ، Uber و سایر شرکت های “شرکت های بزرگ اقتصادی” را ملزم می کرد با کارگران مبتنی بر برنامه به عنوان کارمندان کامل رفتار کنند.

در تاریخ 3 نوامبر ، مردم کالیفرنیا به یک طرح رای گیری رای مثبت دادند که در واقع قانون را لغو می کند – و ممکن است سایر قانونگذاران ایالتی را از تصویب موارد مشابه منصرف کند. شکست این قانون در دم بانیزا همه گیر بار دیگر اشتهای سرمایه گذاران برای تحویل غذا را از بین برد. DoorDash امیدوار است که بتواند 25 میلیارد دلار ارزیابی کند ، در حالی که در آخرین دوره تأمین مالی بازار خصوصی در ژوئن 16 میلیارد دلار بود. این پیشنهاد قبلاً بیش از حد مشترک شده است. مارک شمولیک از برنشتاین ، یک شرکت تحقیقاتی ، یادآوری می کند که با نرخ رشد 100-200 a در سال بحث و جدال دشوار است. گاوهای DoorDash به Meituan-Dianping ، بزرگترین برنامه در چین اشاره کردند که سال گذشته سودآور شد و اکنون 230 میلیارد دلار ارزش دارد.

شماره های این شرکت آمریکایی حاوی موارد زیادی برای جویدن بود. DoorDash در حال تولید پول نقد است و به صورت تعدیل شده سودآور است. تبلیغات درون برنامه ای آن حاشیه های آبدار را ارائه می دهد. این شرکت خود را به عنوان مرکز دیجیتال برای اقتصاد راحت ، اتصال تجار ، مشتریان و سواران می داند. کلمه “پلت فرم” 646 بار در پرونده تشکیل شده است. تحویل مواد غذایی و کالاهای فروشگاه راحتی را آغاز کرده است. بازوی تدارکاتی این شرکت تحویل آخرین مایل را به شرکت های دیگر ، به ویژه Walmart می فروشد. با نگاه به آینده ، بیکاری بالا در میان رکود همه گیر همه گیر به معنای نیروی کار ارزان است.

بلعیدن سایر حقایق دشوارتر است – از جمله اینکه برای سودآوری تحویل غذا covid-19 لازم بوده است و پس از آن فقط به صورت ناچیز. DoorDash هشدار می دهد که با از بین رفتن ویروس ، رشد آهسته خواهد شد. قیمت سهام بسیاری از شرکت های دیجیتال ذکر شده که از قفل کردن و خودهزنی مصرف کنندگان ، از آمازون گرفته تا زوم بهره مند شدند ، در اخبار یک واکسن موثر قرار گرفتند. و علی رغم شکست منتقدان خود در کالیفرنیا ، شرکت های کنفرانس همچنان به اتهامات شکوفایی کارگران استثمار شده مواجه خواهند شد. از این نظر ، DoorDash قبلاً به باشگاه سیستم عامل های فنی فهرست شده پیوسته است.

یادداشت سردبیر: برخی از پوشش های covid-19 ما برای خوانندگان رایگان است اکونومیست امروز، خبرنامه روزانه ما. برای اطلاعات بیشتر و ردیاب همه گیر ما ، به مرکز ما مراجعه کنید

این مقاله در بخش کسب و کار چاپ چاپ تحت عنوان “دهان سوز”

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>